Globalworth wspiera akcje humanitarne na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukranie
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Powierzchnie zostaną przeznaczone na zakwaterowanie dla uchodźców i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia logistycznego, jak również do przechowywania oraz sortowania darów rzeczowych. Będą one zbierane przez władze lokalne, w tym m.st. Warszawa oraz władze miejskie Bukaresztu, jak również organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Czerwonego Krzyża.
W Rumunii Globalworth przeznacza na ten cel dwa piętra budynku biurowego BOB w Bukareszcie, gdzie można przyjąć do 700 uchodźców oraz powierzchnię logistyczną w kompleksie Chitila Logistics Hub, gdzie będą przechowywane i sortowane dary, które trafią do potrzebujących. W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców.
Narastający kryzys humanitarny na Ukrainie, z milionami uchodźców przekraczającymi granice Polski i Rumunii, jest prawdziwą tragedią wymagającą znaczących działań, które mogą przynieść pozytywne zmiany. W Globalworth zawsze staliśmy po stronie potrzebujących, dlatego nie mogło być inaczej i tym razem, gdy ten niewyobrażalny kryzys wciąż trwa. Zapewnienie schronienia uchodźcom oraz składowanie żywności i środków medycznych jest pierwszym krokiem w naszych wysiłkach humanitarnych, lecz gdy potrzeby poszkodowanych się zmienią, będziemy szukać dalszych możliwości niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że pokojowe rozwiązanie zostanie osiągnięte w możliwie najkrótszym czasie.
Dimitris Raptis, Globalworth Group CEO

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.