Głos Fundacji Avalon podczas zakończenia kampanii “Nasz Wspólny Świat”!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
We wtorek 4 kwietnia przedstawiciele Fundacji Avalon wraz z ambasadorem projektu Avalon Extreme, Kamilem Koselą, uczestniczyli w X Powiatowych Obchodach Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Światowego Dnia Zespołu Downa, podczas których odbyło się zakończenie kampanii “Nasz Wspólny Świat” organizowanej przez Stowarzyszenie Dzieciom Radość Ignaców oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie.
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, którzy objęli patronat honorowy nad przebiegiem kampanii: Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński, Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Antoni Janusz Piechoski Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki. Powiatowe Obchody Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Światowego Dnia Zespołu Downa zgromadziły również środowisko oświaty - dyrektorów powiatowych szkół, które brały udział w grze miejskiej “Droga do Samodzielności”, w ramach kampanii “Nasz Wspólny Świat".
Podczas spotkania głos zabrał także Kamil Kosela – ambasador Projektu Avalon Extreme. Opowiedział o swojej historii życia, niepełnosprawności oraz o sukcesach sportowych w dziedzinie motoryzacji, udowadniając, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Pokazał też, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie na drodze do spełniania najskrytsze marzenia.
“Cieszę się, że mogłem powiedzieć kilka słów na zakończenie tej wyjątkowej kampanii. Wierzę, że poprzez moją postawę, wytrwałą realizację celów oraz chęć przekazywania mojej historii młodzi ludzie będą tworzyć środowisko, w którym nie będzie podziałów i wykluczenia osób z niepełnosprawnościami. Moją misją jest przekonać ludzi, że wystarczy zacząć spełniać swoje marzenia, a niepełnosprawność nas nie ogranicza. Ja i Sebastian Luty, prezes Fundacji Avalon, jesteśmy najlepszym przykładem tego, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom będziemy bardziej wrażliwi na siebie nawzajem!” - Kamil Kosela, ambasador projektu Avalon Extreme.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Fundacji Avalon przedstawili zainteresowanym dyrektorom szkół działania organizacji i zachęcili do udziału w “Helpuj z Klasą” - autorskim programie Fundacji Avalon, którego celem jest promowanie idei bezinteresownej pomocy wśród uczniów oraz pielęgnowanie wrażliwości i otwartości na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
“To dla nas bardzo ważne, że naszymi działaniami możemy dzielić się z tymi, którzy są odpowiedzialni za edukację w szkołach. Dla Fundacji Avalon spotkania ze środowiskiem oświaty są bardzo ważne. Praca z dziećmi i młodzieżą leży u podstaw zmiany społecznej oraz budowania świadomego, wrażliwego na potrzeby innych społeczeństwa. Zachęcamy więc wszystkich przedstawicieli oświaty do zaangażowania na rzecz budowania w młodych poczucia odpowiedzialności i bezinteresownej pomocy, także poprzez włączenie się w akcję “Helpuj z Klasą”. - Maria Wachowicz, asystentka ds. PR Fundacji Avalon.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.