Komunikaty PR

Górski relaks to sposób na udane wakacje

2023-06-19  |  16:00
Biuro prasowe

Wakacje rozpoczną się lada moment, więc warto już zaplanować i zarezerwować urlop w urokliwym miejscu, w którym odpoczniemy i naładujemy baterie. Na letni urlop najczęściej wybierane jest morze, jednak w tym roku warto przyjrzeć się górskim klimatom. Góry, jako majestatyczne olbrzymy natury, są idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji, zapewniając nie tylko aktywność fizyczną, ale również odkrywanie prawdziwej harmonii i spokoju. Coraz więcej osób zwraca się w stronę górskiego relaksu, aby znaleźć ukojenie w naturszczyku, odnowić siły i w pełni odetchnąć od codziennego zgiełku.

Górski relaks to nie tylko wypoczynek w pięknych krajobrazach, ale również kompleksowy sposób dbania o swoje ciało i umysł. Wśród licznych szlaków górskich i ścieżek spacerowych można cieszyć się niezapomnianymi widokami, wdychać świeże powietrze i delektować się bliskością przyrody. Spacer w górach stymuluje organizm, wzmacnia kondycję fizyczną i wpływa korzystnie na zdrowie ogólne.

- Jednym z piękniejszych miejsc jest Bukowina Tatrzańska, Podhale, malownicza kraina położona w sercu Tatr, która przyciąga turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury regionalnej oraz niezwykłymi możliwościami rekreacyjnymi. Dla naszych gości oferujemy wyjątkowe doświadczenie wypoczynku, w którym zobaczą połączenie tradycji Podhala z nowoczesnością. Idealna lokalizacja w samym centrum miejscowości, a także wykwintna kuchnia regionalna i szeroka gama atrakcji przyciągają co roku coraz liczniejszą grupę gości – mówi Mirosław Czupta, dyrektor hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska.

Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska słynie z drewnianych budowli powstałych w okresie międzywojennym. Na jej terenie znajduje się między innymi wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ, który w 1994 roku został wpisany do rejestru zabytków. Poza tym Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch imprez kulturalnych w roku: zimą – Góralskiego Karnawału, latem – Sabałowych Bajań (festiwal folkloru polskiego).

- Na turystów czeka wiele aktywności fizycznych, np. rowerowe wycieczki, czy górskie spacery. Dodatkowo malownicze otoczenie i spokój górskiego krajobrazu sprzyjają odnalezieniu wewnętrznej równowagi i skoncentrowaniu się na teraźniejszym momencie. Górski relaks daje możliwość oderwania się od codziennych trosk, zanurzenia się w ciszy i znalezienia inspiracji. Dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów – dodaje dyrektor hotelu NAT.

W czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej intensywne, a stres towarzyszy nam na każdym kroku, górski relaks staje się oazą spokoju, odprężenia i odnowy. To nie tylko wspaniała przygoda, ale również sposób na odzyskanie równowagi i zresetowanie umysłu. Na wakacyjny urlop warto wybrać miejsce, w którym zrelaksujemy ciało i głowę, a po powrocie do domu będziemy pełni energii do dalszej pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie. Biuro prasowe
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.
Turystyka Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc
2025-02-24 | 10:50

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Wielkanoc w górach zapowiada się nader ciekawie. Otwarty we wrześniu 2024 roku hotel Mercure Szczyrk Resort zaprasza na niezapomniane wrażenia i błogi relaks w samym
Turystyka Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
2024-12-12 | 12:20

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?

To będzie hit wakacji 2025. Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Nowy Targ, Wałcz. To tylko niektóre lokalizacje, do których możemy dolecieć tak zwanym samolotem na żądanie. Przy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.