Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable Economy Summit!
Wydarzenie zgromadzi liderów biznesu, administracji publicznej, nauki oraz organizacji międzynarodowych, by wspólnie rozmawiać o przyszłości odpowiedzialnej gospodarki, zielonej transformacji oraz innowacjach na rzecz klimatu.
Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem aż trzech ministerstw: Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Przemysłu oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Dodatkowo konferencję wspierają tak prestiżowe instytucje, jak UN Global Compact Network Poland, Polskie Stowarzyszenie ESG, Instytut Ochrony Środowiska – PIB oraz szereg innych zaangażowanych organizacji i ośrodków eksperckich. To potwierdza wagę i ogólnopolski charakter wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie na mapie polskich konferencji gospodarczych.
Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą uznani liderzy opinii, innowatorzy i naukowcy:
- Marga Hoek – międzynarodowa ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju i technologii, trzykrotna CEO, autorka koncepcji Business for Good.
- Gavin Edwards – aktywista środowiskowy, współtwórca globalnych sukcesów w obszarze ochrony przyrody i różnorodności biologicznej.
- Dr Paweł Bukowski – ekonomista związany z University College London i Polską Akademią Nauk, specjalizujący się w analizie nierówności społecznych.
- Kamil Wyszkowski – Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland, reprezentant ONZ ds. projektów (UNOPS).
- Anita Sowińska – Wiceministra w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
A to tylko część znakomitych mówców!
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: TAURON Polska Energia, BeLeaf, Interzero Organizacja Odzysku Opakowań, ING Bank Śląski, BIO GAS System, CRIF, Pfizer Polska, Lidl Polska, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań, Sokołów, MG Motor (Get More), adQuery, BOLIX, Britenet, CTP Invest Poland, EDF Renewables, EIB, ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, FAKRO, Forvis Mazars, GKR Legal, Heidelberg Materials Polska, Henkel Polska, Hill International, HoliSpace Instytut Zdrowia i Urody, KAPE, Kaucja.pl - Krajowy System Kaucyjny, Lyreco, Medicover, Nordkalk, Nowy Styl, Orange, PGE Polska Grupa Energetyczna, Robyg, Simon, Kucher & Partners, Syngenta.
Przez dwa intensywne dni uczestnicy wezmą udział w inspirujących dyskusjach, analizach trendów i debat panelowych poświęconych m.in.:
• ESG i odpowiedzialnym modelom biznesowym
• Zielonemu przemysłowi i wyzwaniom dekarbonizacji
• Roli nowych technologii w walce ze zmianami klimatu
• Zrównoważonemu finansowaniu i przyszłości inwestycji
• Gospodarce obiegu zamkniętym
Zwieńczeniem konferencji będzie wieczorna gala wręczania nagród „Diamenty Zrównoważonej Gospodarki” podczas której nagrodzone zostaną spółki i przedsiębiorcy, którzy realizują inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi.
Sustainable Economy Summit to przestrzeń spotkań, inspiracji i realnych rozwiązań. To wydarzenie dla tych, którzy nie tylko mówią o zmianie – ale ją tworzą.
Szczegóły dotyczące programu oraz formularz rejestracyjny znajdziesz tutaj: LINK

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.