Komunikaty PR

BCC kończy przewodnictwo w RDS

2023-10-24  |  14:50
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

W październiku zakończyło się roczne przewodnictwo Związku Pracodawców Business Centre Club w Radzie Dialogu Społecznego. 

Przewodnictwo ZP BCC w Radzie Dialogu Społecznego przypadło na czas trwania agresji Rosji na Ukrainę oraz na rok wyborczy. Realizacja zadań Rady w tym trudnym okresie wymagała od wszystkich stron szczególnej odpowiedzialności oraz otwartości na dialog. Podczas kończącej się kadencji ZP BCC, udało się osiągnąć wiele z założonych celów, zwłaszcza zakończyć prace nad nowelizacją ustawy o RDS, która trafiła do Prezydenta RP, czy zwiększyć środki finansowe na funkcjonowanie Biura Rady. Niestety rola strony społecznej wciąż pozostawała umniejszana - poprzez pomijanie RDS w konsultowaniu istotnych rozwiązań prawnych i projektów ustaw. 

Kończąca się kadencja ponownie uwidoczniła – z jednej strony istotną rola Rady w systemie prawnym i społeczno-gospodarczym, z drugiej – wszelkie mankamenty związane z niewykorzystywaniem tej roli - podkreślał Łukasz Bernatowicz Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, prezes ZP BCC.

W badaniu przeprowadzonym przez Departament Analiz i Inicjatyw Gospodarczych BCC wśród 2 000 przedsiębiorców 83 % ankietowanych oceniło dialog społeczny w Polsce jako mało skuteczny. Jednocześnie respondenci wskazali, że to na rządzie spoczywa największa rola w dbałości o prawidłowy przebieg dialogu społecznego (prawie 92%). 

https://www.bcc.org.pl/wp-content/uploads/raport-ankieta-rynek-pracy.pdf

Mam nadzieję, że w wyniku przyjęcia zaproponowanej nowelizacji ustawy o RDS,  Rada stanie się samodzielną, niezależną instytucją, z własnym budżetem i większymi uprawnieniami, adekwatnymi do wyzwań przyszłości. Stabilny i efektywny dialog społeczny jest jednym z kluczowych warunków budowania w naszym kraju gospodarki opartej  na wiedzy i rozwoju społecznym - posumował prezes ZP BCC Łukasz Bernatowicz.

Pod przewodnictwem ZP BCC – odbyło się 8 posiedzeń plenarnych, w tym z udziałem Premiera i Prezydenta RP, 11 posiedzeń Prezydium RDS oraz 39 spotkań zespołów problemowych.

 www.bcc.org.pl/rok-prezydencji-business-centre-club-w-radzie-dialogu-spolecznego/

 

 

 

Kontakt dla mediów:

  • Agencja Open Minded Group pr@openmindedgroup.pl
  • Business Centre Club: Renata Stefanowska renata.stefanowska@bcc.pl 

Kontakt do eksperta:  lukasz.bernatowicz@bcc.pl

 

 

 

 

Business Centre Club to największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w 250 miastach. Na terenie Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami BCC – klubu przedsiębiorców są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci. 

Business Centre Club w mediach społecznościowych: LinkedIn > Facebook > Twitter >

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy

Ukraińska gospodarka może znaleźć się w poważnych tarapatach ze względu na odpływ siły roboczej powiązany z tzw. ustawą mobilizacyjną. Nowe regulacje zaostrzyły politykę wobec
Gospodarka Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski
2024-07-17 | 07:49

Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, zapotrzebowanie na czystą wodę i efektywne systemy kanalizacyjne staje się coraz bardziej krytyczne. Choć w Polsce w minionych
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-09 | 18:00

SHEIN uruchamia fundusz Circularity Fund o wartości 200 mln euro

Marka SHEIN zapowiada duże inwestycje w inicjatywy mające na celu wzmocnienie pozycji europejskich i brytyjskich marek, projektantów i artystów, aby mogli rozwijać swoją działalność nie tylko w świecie online. Fundusz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.