Komunikaty PR

Beata Drzazga otrzymała Nagrodę Indywidualną z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

2022-11-21  |  11:00
Biuro prasowe

W czwartek 17 listopada, na Uniwersytecie Rzeszowskim, podczas VII edycji „Kongresu 590”, prezydent Andrzej Duda wręczał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Nagrodę Indywidualną od prezydenta dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości otrzymała Beata Drzazga – założycielka i prezes kilku firm, w tym największej w Polsce firmy medycznej świadczącej usługi opieki długoterminowej BetaMed S.A.

Beata Drzazga pierwszą z kilku firm - BetaMed S.A. założyła w roku 2001 i rozbudowała do 91 filii świadczących usługi opieki długoterminowej aż w 11 województwach w Polsce. W firmie znajduje zatrudnienie ponad 3250 osób, które pielęgnują osoby dorosłe oraz dzieci tak w ich domach jak i w klinice BetaMed w Chorzowie. Stworzyła miejsce, w którym chciała pokazać jak powinno się traktować pacjentów. Wraz ze swoimi pracownikami zbudowała miejsce dla ludzi cierpiących. Empatyczne podejście personelu BetaMed S.A. szybko spowodowało, że usługi firmy znane są z dobrej jakości w całej Polsce. Siłą BetaMedu jest nadrzędna życiowa wartość jej założycielki i pracowników – empatia. Ta wartość od zawsze motywowała ją do działania i budziła coraz to nowe pokłady przedsiębiorczości. Dziś Beata Drzazga jest również właścicielką i prezesem BetaMed International w Las Vegas, a jako uczestnik i współorganizator misji gospodarczych pomiędzy Nevadą a Polską, została uhonorowana tytułem Pierwszego Ambasadora Biznesu Nevady. Dzięki jej staraniom w czasie trwania misji podpisana została współpraca między Polską, a Nevadą. Zafascynowana sztuczną inteligencją współorganizuje w Dolinie Krzemowej konferencje nowych technologii. W Polsce założyła również 5 lat temu klinikę laseroterapii Drzazga Clinic, gdzie zakupiła najbardziej nowoczesny sprzęt do wszelkich zabiegów laseroterapii. W Katowicach 16 lat temu otworzyła dom mody ekskluzywnej Dono da Scheggia, który organizuje pokazy mody na świecie. Laureatka jest kobietą wszechstronnie wykształconą i wyróżnioną setkami ilości nagród za działalność gospodarczą i filantropijną. Od roku pełni funkcję dziekana wydziału Medycznego Akademii Górniczej w Katowicach, gdzie wykłada o komunikacji i empatii w opiece nad pacjentem.

„Jestem zaszczycona tym, że otrzymałam nagrodę indywidualną za pracę na wielu polach mojej działalności. Otrzymałam setki nagród, ale ta daje mi odczucie wyjątkowego wyróżnienia. Po pierwsze, jest ona przyznawana przez prezydenta, po drugie do tej kategorii wybierana jest tylko jedna osoba i po trzecie jest to nagroda dla osoby, a nie dla firmy. Od zawsze staram się, aby usługi wszystkich moich firm wyróżniały się nienaganną jakością i w ten sposób dbam nie tylko o swój wizerunek jako pracodawcy i marki, ale przede wszystkim wizerunek polskiego przedsiębiorcy. Od kilku lat moją misją jest przekonywanie innych przedsiębiorców do tego, że miarą sukcesu jest wypracowanie go z innymi, a nie ich kosztem. Namawiam wszystkich, aby nie patrzyli tylko na pieniądze, bo po drodze są przede wszystkim ludzie. Głoszę, że ważny jest szacunek, pokora i miłość do ludzi. Uważam, że największym sukcesem jest to, że odnosimy sukcesy, ale zawsze pozostajemy sobą” – powiedziała Beata Drzazga.

Celem przyznawanych przez prezydenta Polski nagród gospodarczych, przyznawanych już od 20 lat, jest wspieranie krajowych przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W tym roku nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach, ale Nagroda Indywidualna przypadła tylko jednej osobie - Beacie Drzazga, która podobnie jak przedstawiciele nagrodzonych firm, przestrzegając zasad odpowiedzialnego biznesu przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki, daje wiele miejsc pracy i promuje jej pozytywny wizerunek na świecie.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.