Firma JABIL otworzyła nowe Centrum Projektowe we Wrocławiu
WROCŁAW, POLSKA 10 listopada 2022 r. Jabil Inc. (NYSE: JBL) oficjalnie otworzył dziś we Wrocławiu nowe Centrum Projektowe, które będzie rozwijać najnowocześniejsze technologie dla wielu branż, w tym sektora motoryzacyjnego oraz medycznego.
Otwarcie centrum o powierzchni 950 m.kw. zapewni wiele miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów oraz rozszerzy możliwości projektowe firmy JABIL, w zakresie wykonalności koncepcji, inżynierii rozwoju, industrializacji, materiałoznawstwa i zaawansowanych technologii produkcji. Centrum projektowe JABIL we Wrocławiu posiada szereg możliwości, które obejmują projektowanie zasilania elektronicznego, wsparcie industrializacji, projektowanie mechaniczne, projektowanie obwodów drukowanych, zarządzanie projektami i usługi value add/value engineering.
Przemawiając podczas otwarcia, wiceprezes JABIL ds. technologii April Butterfield powiedziała "To centrum projektowe zapewni firmie JABIL możliwości i talenty nowej generacji, niezbędne, aby pomóc naszym klientom w dalszym wyprzedzaniu trendów".
Wrocław jest wiodącym miejscem badań i rozwoju z ponad 100.000 studentów i 26.000 absolwentów. Centrum znajduje się w odległości mniejszej niż 5 godzin jazdy samochodem z Warszawy, Berlina, Pragi, Bratysławy i Wiednia, z połączeniami lotniczymi do ponad 57 europejskich destynacji, co ułatwia obsługę klientów firmy JABIL w Europie i na innych kontynentach.
JABIL wraz z centrum projektowym umiejscowi również w tej samej lokalizacji we Wrocławiu swój europejski zespół Human Resources Employee Services (HRES). Zespół HRES będzie wspierał 21 zakładów firmy JABIL w całej Europie w zakresie zadań związanych z HR, obsługując 10 krajów europejskich w ośmiu językach.
Obecnie JABIL zatrudnia ponad 17 500 osób w całej Europie, w tym blisko 3 000 w zakładzie produkcyjnym w Kwidzynie.
Więcej informacji o nowym centrum projektowym firmy Jabil we Wrocławiu można znaleźć na stronie https://www.jabil.com/contact/locations/wroclaw.html
O firmie Jabil:
JABIL (spółka notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych: JBL) to dostawca rozwiązań produkcyjnych zatrudniający ponad 260 000 pracowników w stu lokalizacjach w 30. krajach. Wiodące światowe marki polegają na niezrównanej wieloaspektowości doświadczenia JABIL w zakresie rynku końcowego, jak również możliwościach technicznych i projektowych, know-how w sferze produkcji, dogłębnej znajomości łańcucha dostaw i wiedzy eksperckiej w zakresie globalnego zarządzania produktem. Kierując się wspólnym celem, firma JABIL i jej pracownicy stawiają nacisk na wywieranie pozytywnego wpływu na lokalną społeczność i środowisko. Odwiedź www.jabil.com, aby dowiedzieć się więcej.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.