Laureaci 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

IPED
Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym
Trębacka 4
00-074 Warszawa
iped|kig.pl| |iped|kig.pl
+48 22 630 98 01
www.iped.pl
Program powstał w 1998 roku i stale cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców, czego dowodem jest znacząca liczba Laureatów programu. W 2023 roku 184 firmy pragnęły uzyskać tytuł i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. Spośród nich w oparciu o dwustopniową weryfikację wyłoniono 172 Laureatów.
Realizując 26. edycję Programu Przedsiębiorstwo Fair Play i weryfikując jego uczestników ponownie mogliśmy poznać niesamowitych ludzi, których inicjatywy realizowane na rzecz interesariuszy firm tworzą inspirujący katalog przykładów „biznesu z ludzką twarzą”. Możemy śmiało stwierdzić, że działań zdumiewających rozmachem i pomysłowością, a realizowanych przez Laureatów programu i świadczących o ich odpowiedzialności wobec społeczeństwa, jest bardzo wiele. - podkreślił w trakcie uroczystości dr Mieczysław Bąk Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej programu.
Przedsiębiorstwa, które wyróżniły się w 26. edycji
Każdy uczestnik programu oprócz tytułu i certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play walczył również o nagrody specjalne. Przedsiębiorcy, którzy wyróżnili się szczególnymi działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu zostali uhonorowani Nagrodą Główną -Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play.
W 2023 roku Statuetkę otrzymało 10 przedsiębiorstw:
- ANDRE ABRASIVE ARTICLES Spółka z o.o. Spółka komandytowa, Koło,
- ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Spółka Jawna, Włocławek,
- Energia Euro Park Spółka z o.o., Mielec,
- EURO-TRUCK Spółka z o.o., Mroków k/ Warszawy,
- „GABI-PLAST” PPH Gabriela Kośmider, Krotoszyn,
- MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI Spółka z o.o., Konin,
- Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Farmapol Spółka z o.o., Poznań,
- RECARO Aircraft Seating Polska Spółka z o.o., Świebodzin,
- REKORD SI Sp. z o.o., Bielsko-Biała,
- SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW „ZGODA”, Konstantynów Łódzki
Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy poddali się certyfikacji mogli uzyskać tytuł Debiut Fair Play. W tegorocznej edycji programu tą nagrodą wyróżniono firmę R-GOL Sp. z .o.o. z Ostródy m.in. ze względu na prowadzenie działalności zgodnie ze strategią „Play for the Planet”.
Wyróżnienie za szczególną działalność proekologiczną odebrała firma TiM S.A. z Bielska-Białej, która wykazała kompleksowe podejście do ochrony środowiska przy budowie otwartego w tym roku największego w Europie Środkowo-Wschodniej magazynu wina. Magazyn jest przykładem, jak można łączyć efektywność logistyczną z troską o planetę.
Z kolei wyróżnieniem za szczególną działalność innowacyjną nagrodzono trzy przedsiębiorstwa:
- Belma Accessories Systems Spółka z o.o., Białe Błota za tworzywową, telekomunikacyjną szafę pasywną, spełniającą wymagania ochrony antywłamaniowej dla klasy RC2,
- „Lena Wilków” Spółka z o.o., Nowy Kościół, za maszynę z napędem bateryjnym do prac w podziemnych wyrobiskach kopalnianych,
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BIUROMAX-BALCER” Sp. z o.o., za rozbudowę autorskiego systemu zarządzania usługami serwisu, obsługi dokumentów finansowych, rozliczania kontraktów, obsługi sekretariatu opartego na nowoczesnej aplikacji Entelli 4.0.
Kapituła przyznała również tytuły Ambasador Fair Play w Biznesie 2023. W ten sposób uhonorowano 13 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm – wieloletnich laureatów programu.
Nagroda 25-lecia
Po raz pierwszy w historii programu wręczono nagrody specjalne dla firm, które obchodzą jubileusz dwudziestopięciolecia udziału w programie. Ich dokonania pokazują, że sukces w biznesie można osiągnąć trzymając się zasad fair play. Przedsiębiorstwa te udowodniły, że uczciwość i etyka są dla nich fundamentem zaufania, dobrych relacji i sposobem kształtowania trwałego sukcesu. Nagroda związana z dwudziestopięcioleciem udziału w programie została przyznana Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Jasienicy Rosielnej, firmie POLMASS S.A. z Bydgoszczy oraz przedsiębiorstwu TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa.
Gala Finałowa programu łączy ludzi, dla których etyka w biznesie jest niezwykle istotna
24 listopada br. w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zgromadziło się łącznie niemal 350 gości, dla których etyka w biznesie jest szczególnie ważna – przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz przede wszystkim przedsiębiorców. Ideą wydarzenia od samego początku jest nie tylko uhonorowanie wyjątkowych firm, ale również umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami wyznającymi te same wartości. Gala odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką rozpowszechnia program Przedsiębiorstwo Fair Play, ale też uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.
Więcej informacji o Laureatach i programie Przedsiębiorstwo Fair Play na stronie www.fairplay.pl

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.