Logistyka dla telekomunikacji prosto z SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków
Firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłużyła umowę najmu o kolejne trzy lata na ponad 3 200 m2 powierzchni magazynowej zlokalizowanej w SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków z firmą Lognet, wiodącym dostawcą materiałów instalacyjnych i usług logistycznych dla rynku telekomunikacyjnego.
Magazyn dedykowany Lognet, znajdujący się w Pruszkowie, liczy ponad 3 200 m2 powierzchni, na terenie której przedsiębiorstwo realizuje kompleksową obsługę logistyczną i techniczną firm związanych z telekomunikacją. Pozytywne doświadczenia w ramach współpracy z SEGRO oraz dogodna lokalizacja obiektu przyczyniły się do decyzji o przedłużeniu umowy najmu i dalszej działalności na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków.
- Elastyczne podejście dewelopera i zarządcy nieruchomości oraz nasza długoletnia współpraca sprawiły, że mamy pełne zaufanie do SEGRO, a powierzchnia magazynowa, którą wynajmujemy spełnia wszystkie nasze oczekiwania związane zarówno z wielkością, jak i wyposażeniem. Nie bez znaczenia w tym przypadku była również lokalizacja – park logistyczny w Pruszkowie wyróżnia się strategicznym położeniem, które ze względu na specyfikę naszego biznesu było bardzo ważnym czynnikiem decyzyjnym o przedłużeniu współpracy – podkreśla Tomasz Chodkowski, Członek Zarządu Lognet.
- Cieszymy się, że firma Lognet zaufała SEGRO, powtórnie wybierając obiekt magazynowy w Pruszkowie. Pokazuje to, że jakość oferowanych przez nas powierzchni magazynowych oraz obsługa parków logistycznych znajdują się na najwyższym poziomie – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków to ponad 69 tys. m2 nowoczesnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Strategiczne położenie w pobliżu autostrady A2 (węzeł Pruszków) oraz drogi krajowej nr 2, łączącej Warszawę i Poznań sprawia, że park jest doskonale skomunikowany z centrum pobliskiej Warszawy oraz całym krajem. To jeden z czterech parków logistycznych SEGRO, na terenie którego znajdują się ule dla pszczół. Ta inicjatywa CSR została wyróżniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019”.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.