Komunikaty PR

Nadchodzi czas elektroniki. Polacy ruszają na zakupy w sieci

2022-11-25  |  14:00
Biuro prasowe

Smartfony Apple - nowe, używane, czy odnowione - to, jak wynika z danych największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce, najczęściej poszukiwany sprzęt w kategorii elektronika. W samym tylko wrześniu jego nazwa wpisywana była w wyszukiwarkę 300 tysięcy razy. Ale nie tylko smartfony z jabłkiem cieszą się zainteresowaniem w gorącym okresie sprzedażowym, który inauguruje Black Friday. Kolejne okazje zakupowe sprawiają, że od listopada do stycznia, wzmożony ruch odnotowuje cała kategoria.

Co siódmy Polak szukał w ostatnim kwartale sprzętów elektronicznych na OLX. Serwis podaje, że liczba użytkowników zainteresowanych tą kategorią wzrosła rok do roku o ponad 10%. Według danych DLA Piper rynek elektroniki wyhamowuje. Mimo to liczba użytkowników szukających nowych i używanych sprzętów osiągnęła we wrześniu aż 6 milionów. Wraz z użytkownikami rośnie też liczba aktywnych ogłoszeń. Na początku trzeciego kwartału w serwisie zanotowano ponad milion aktywnych ogłoszeń, z których każde wyświetlono średnio 40 razy.

– Wśród kupujących rośnie otwartość na urządzenia w różnym stanie. Oczywiście mogą to być sprzęty nowe lub używane, ale widzimy też zainteresowanie produktami powystawowymi i odnowionymi. Blisko co 10. ogłoszenie w kategorii elektronika dodawane jest przez firmy specjalizujące się w sprzedaży takich produktów – wskazuje Paweł Starościak, menadżer kategorii Elektronika w serwisie OLX.PL.

Szczyt zainteresowania zakupami elektroniki przypada na listopad, to w tym okresie polujemy na atrakcyjne ceny podczas Black Friday i Cyber Monday. Zakupy elektroniki popularne są także w grudniu, gdy wybieramy prezenty mikołajkowe i bożonarodzeniowe, oraz w styczniu. Co więcej, końcówka roku to czas największych wyprzedaży, co jest istotną informacją dla wszystkich poszukujących sprzętu w atrakcyjnej cenie.

Czego szukamy najczęściej?

Jak wynika z danych OLX, Polacy najczęściej są zainteresowani smartfonami marki Apple (ponad 300 tys. wyszukiwań), a ogólne hasło telefon wyszukano 81 tys. razy. W następnej kolejności znalazły się sprzęty AGD takie jak: lodówki (138 tys. wyszukiwań), pralki (89 tys. wyszukiwań) i mikrofalówki (51 tys. wyszukiwań) oraz RTV, czyli telewizory (123 tys. wyszukiwań), laptopy (75 tys. wyszukiwań) i monitory (54 tys. wyszukiwań). To istotne informacje zwłaszcza z perspektywy osób prowadzących biznes związany ze sprzedażą sprzętów elektronicznych – tych nowych, ale też używanych i odnowionych.

Jak sprzedawać?

Na co zwrócić uwagę tworząc ogłoszenie o sprzedaży elektroniki? Ważny jest precyzyjny opis, wskazujący na stan produktu i odpowiednie, wyraźne zdjęcia. Najlepiej konkretnego sprzedawanego egzemplarza. W przypadku używanej elektroniki z baterią/akumulatorem warto także wspomnieć o ich stanie i obecności ładowarki lub zasilacza. W serwisie OLX użytkownicy biznesowi mają możliwość skorzystania z dwóch wybranych modeli sprzedaży – pakietu ogłoszeń lub modelu prowizyjnego, w którym płaci się jedynie za ogłoszenie zakończone sprzedażą (w wybranych kategoriach). Warto również rozważyć skorzystanie z oferty bezetykietowych Przesyłek OLX, znacznie ułatwiających nadawanie produktów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.