Rozwój farmy dzięki automatycznej linii do pakowania przekąsek Ishida
Instalacja dostosowanej do indywidualnych potrzeb kompletnej linii do pakowania przekąsek firmy Ishida umożliwiła brytyjskiemu producentowi chipsów klasy premium wykorzystanie zalet automatyzacji w celu zaspokojenia stale rosnącego popytu na jego produkty.
Fakty i liczby
-
Firma Fairfields Farm zainwestowała w kompletny system pakowania przekąsek firmy Ishida, obejmujący automatyczną pakowaczkę
-
Nowa linia pakowania przekąsek obsługuje worki o rozmiarach od 25 g do 150 g z prędkością do 120 opakowań na minutę, co oznacza wzrost prędkości o 50%
-
Instalacja maszyny do pakowania Ishida umożliwiła klientowi przeniesienie 2-3 osób na dodatkową zmianę, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu
-
Urządzenie do pakowania można szybko przełączać między formatami opakowań za naciśnięciem jednego przycisku
Firma Fairfields Farm należy do państwa Strathern, trzeciego pokolenia rolników, którzy również nią zarządzają. Firma rozpoczęła produkcję chipsów w 2006 roku, wykorzystując ziemniaki uprawiane w gospodarstwie. Od tego czasu skrupulatne podejście do jakości, zarówno przy wyborze ziemniaków, jak i metod produkcji, sprawiło, że marka rosła w siłę, dostarczając chipsy do szerokiej gamy placówek gastronomicznych i specjalistycznych punktów sprzedaży detalicznej w całej Wielkiej Brytanii.
Skupienie się Fairfields Farm głównie na niezależnych sprzedawcach detalicznych odróżnia tę markę od konkurentów zaopatrujących supermarkety i pomogło przyczynić się do jej stale rosnącego sukcesu dzięki zwiększeniu sprzedaży o ponad 40% w zeszłym roku.
To skłoniło ich do nawiązania kontaktu z firmą Ishida, w celu instalacji nowej zautomatyzowanej linii pakującej w celu wsparcia dotychczasowej działalności, która stała się zbyt powolna i pracochłonna, aby sprostać zwiększonym wymaganiom produkcyjnym. Decyzja o wyborze firmy Ishida do projektu wynikała z długoletniej reputacji Fairfields Farm w zakresie jakości i usług – jak wyjaśnił Simon Heard, dyrektor operacyjny firmy:
„Jakość ma kluczowe znaczenie na każdym etapie naszej produkcji – od ziemniaków, które wybieramy do naszych chipsów, po maszyny na naszych liniach. Znałem firmę Ishida i jej możliwości na podstawie mojego 30-letniego doświadczenia w produkcji żywności, więc, gdy przyszło do wyboru dostawcy, był to nasz oczywisty wybór”.
Ważnym czynnikiem prowadzącym do podjęcia decyzji o współpracy była także opieka posprzedażowa zapewniona przez Ishida.
„Ishida oferuje poziom wsparcia, którego po prostu nie dostarczają jej konkurenci” – powiedział Simon. „Przykładowo, potrzebowaliśmy pilnie taśmy zamiennej na linii, a Ishida była w stanie dostarczyć część tego samego dnia”.
Przestrzeń w zakładzie produkcyjnym Fairfields Farm jest na wagę złota, dlatego kolejną kluczową zaletą był kompaktowy rozmiar linii.
Kompletna linia pakująca firmy Ishida działa teraz równolegle z wykorzystywaną wcześniej linią obejmującą naważarkę wielogłowicową, maszynę do pakowania w worki i ręczne pakowanie zbiorcze – przy czym stara linia obsługuje głównie opakowania o większych rozmiarach, gdzie prędkość nie jest tak istotna.
Nowa, w pełni zautomatyzowana linia Ishida składa się z 14-głowicowej naważarki wielogłowicowej serii RV, maszyny do workowania INSPIRA, testera szczelności, wagi kontrolnej i automatycznej maszyny pakującej ACP-711. Została zainstalowana w zakładzie produkcyjnym Fairfields Farm w lutym 2022 r.
Od czasu instalacji firma zyskała na automatyzacji i zaobserwowała znaczny wzrost wydajności, lepszą kontrolę jakości i efektywniejsze rozmieszczenie personelu.
Nowe połączenie naważarki wielogłowicowej i maszyny do produkcji worków Ishida obsługuje worki o rozmiarach od 25 g do 150 g do 120 opakowań na minutę, zapewniając wzrost prędkości o 50%. Dokładność ważenia mieści się w granicach 4% optymalnej masy docelowej, co znacznie zmniejsza rozrzut produktu w przypadku najpopularniejszego rozmiaru 40 g i stanowi zauważalne usprawnienie, biorąc pod uwagę, że pojedynczy chips może ważyć nawet 1,3 g.
Jedną z głównych zalet pakowaczki Ishida jest jej zdolność do dotrzymywania szybkiego tempa pozostałej części linii. Dzięki zautomatyzowanej pracy umożliwiło to ponowne wykorzystanie personelu fabryki w innym miejscu.
„W przypadku ręcznego pakowania kartonów na końcu linii pracują zwykle dwie lub trzy osoby” – wyjaśnił Simon. „Dzięki instalacji maszyny do pakowania kartonów Ishida ACP ich praca przestała być konieczna, co znacznie ułatwiło wprowadzenie dodatkowej zmiany w celu zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania”.
Szybkie przezbrojenia to kolejna zaleta sprzętu Ishida. Na przykład łatwe wyjmowanie lejów w CCW-RV-214 ułatwia szybkie czyszczenie wagi podczas zmiany smaku, a urządzenie pakujące można szybko przełączać między formatami opakowań za naciśnięciem jednego przycisku.
Zaangażowanie Fairfields Farm w jakość zostało dodatkowo wzmocnione poprzez dodanie testera szczelności i wagi kontrolnej Ishida, co gwarantuje, że wszelkie opakowania niezgodne ze specyfikacją zostaną odrzucone z linii. Tester zgrzewu może także mierzyć i przekazywać dane dotyczące napełnienia powietrzem bezpośrednio do maszyny pakującej, umożliwiając automatyczne dostosowanie pracy maszyny do pakowania w celu utrzymania stałej grubości opakowania i zapewniając płynniejszą oraz bardziej wydajną operację pakowania.
Wśród kolejnych zalet systemów Ishida można wymienić: łatwość konfiguracji, zmiany i przyjazność dla użytkownika, w tym także – co podkreśla Simon – prostotę obsługi INSPIRA:
„Ekran INSPIRA jest przejrzysty i bardzo ułatwia zrozumienie pojawiających się problemów oraz sposobów ich rozwiązania. To, wraz z kombinacją różnych języków dostępnych na wyświetlaczu, pomaga w szybkim szkoleniu zróżnicowanego personelu”.
Kompletna linia pakująca w Fairfields Farm stanowi centralny element pięcioletniego planu rozwoju firmy, a zwrotu z inwestycji firma spodziewa się w ciągu dwóch i pół roku.
Klient:
Fairfields Farm to rodzinne gospodarstwo położone na granicy Essex i Suffolk, należące do Roberta i Laury Strathern. Fairfields uprawiają ziemniaki, a następnie ręcznie gotują na miejscu grubo krojone (wegańskie i bezglutenowe) chipsy. To opowieść o drodze od pola do gospodarstwa, którą może pochwalić się niewielu innych konkurencyjnych producentów tego typu żywności. Chipsów Fairfields Farm Crisps nie sprzedaje się w supermarketach, co sprawia, że są odbierane jako wyjątkowy przysmak.
Mieszkańcy Fairfield są świadomi, że jeśli chcą w nadchodzących latach nadal uprawiać ziemniaki i produkować chipsy, muszą dbać o ziemię. Dlatego też w gospodarstwie wprowadzono szereg inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju, obejmujących produkcję roślin bio, zarządzanie zbiornikami wodnymi, programy sadzenia drzew i żywopłotów oraz rezerwowanie gruntów dla dzikiego ptactwa i zapylaczy. Fairfields są na dobrej drodze do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zerowej emisji netto do 2030 r.
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria
Tel: 605 212 210
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
****************************************************************************************************
Źródło: Ishida
O marce Ishida:
Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.
Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.
Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.
Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.