Spycharki TD-25M owocem działań centrum badawczo-rozwojowego LiuGong Dressta
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
LiuGong Dressta Machinery zaprojektował i wdraża do produkcji w Stalowej Woli dwie spycharki gąsienicowe TD-25M Series 1 i Series 2, które pozwolą konkurować z maszynami największych producentów na świecie. To efekt działania centrum badawczo-rozwojowego i wprowadzania nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego, które mają zwiększyć przychody spółki w perspektywie do 2023 roku.
Spycharki gąsienicowe TD-25M Series 1 i TD-25M Series 2 to maszyny które wyróżniają się zupełnie nowym wyglądem. Zastosowane w nich zostały rozwiązania pozwalające konkurować z maszynami największych koncernów na świecie takimi jak Caterpillar D8T i Komatsu D155.
Maszyny charakteryzuje elektryczny system sterowania osprzętem roboczym. System taki w bardzo prosty sposób pozwala na zainstalowanie systemów automatycznej niwelacji gruntu, np. Trimble, Leica, Topcon. Wyposażone są one również w systemy zdalnego monitorowania pracy, które pozwalają na bieżące śledzenie tego co dzieje się z maszynami w danym momencie, np. wskazuje gdzie maszyna jest, jakie jest zużycie paliwa, w jakiej kondycji jest jednostka napędowa, itd. Nowa przestronna kabina użyta do obu serii maszyn spełnia wymagania komfortu pracy operatora, zapewnia doskonałą widoczność, doskonale tłumi drgania i zapewnia poziom hałasu wewnątrz kabiny lepszy niż maszyny konkurencji.
Series 1 jest maszyną przeznaczoną głównie na rynki wschodnie, częściowo europejskie, afrykańskie oraz azjatyckie. Maszyna Series 2 natomiast na rynek USA i Europy. Series 1 jest już w produkcji, z taśmy „zeszło” kilkanaście sztuk i zostały już sprzedane klientom. Przykładem takiego odbiorcy w Polsce jest największa kopalnia węgla kamiennego w Bełchatowie. Maszyny sprawują się dobrze, a klienci są zadowoleni. Dodatkowo wszystkie żądania naszych kontrahentów są skrupulatnie zbierane i będą wdrażane przy produkcji seryjnej – wymienia Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.
Prototyp Series 2 jest aktualnie w fazie testów - zarówno wewnątrz Liugong Dressta Machinery, jak i u klientów. Produkcja seryjna dla Series 2 zaplanowana została na wrzesień tego roku. Pierwsza z maszyn została już zamówiona przez dealerów w USA.
Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Polsce jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć swoją wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro. przychodów w perspektywie do 2023 roku.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.