Spycharki TD-25M owocem działań centrum badawczo-rozwojowego LiuGong Dressta
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
LiuGong Dressta Machinery zaprojektował i wdraża do produkcji w Stalowej Woli dwie spycharki gąsienicowe TD-25M Series 1 i Series 2, które pozwolą konkurować z maszynami największych producentów na świecie. To efekt działania centrum badawczo-rozwojowego i wprowadzania nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego, które mają zwiększyć przychody spółki w perspektywie do 2023 roku.
Spycharki gąsienicowe TD-25M Series 1 i TD-25M Series 2 to maszyny które wyróżniają się zupełnie nowym wyglądem. Zastosowane w nich zostały rozwiązania pozwalające konkurować z maszynami największych koncernów na świecie takimi jak Caterpillar D8T i Komatsu D155.
Maszyny charakteryzuje elektryczny system sterowania osprzętem roboczym. System taki w bardzo prosty sposób pozwala na zainstalowanie systemów automatycznej niwelacji gruntu, np. Trimble, Leica, Topcon. Wyposażone są one również w systemy zdalnego monitorowania pracy, które pozwalają na bieżące śledzenie tego co dzieje się z maszynami w danym momencie, np. wskazuje gdzie maszyna jest, jakie jest zużycie paliwa, w jakiej kondycji jest jednostka napędowa, itd. Nowa przestronna kabina użyta do obu serii maszyn spełnia wymagania komfortu pracy operatora, zapewnia doskonałą widoczność, doskonale tłumi drgania i zapewnia poziom hałasu wewnątrz kabiny lepszy niż maszyny konkurencji.
Series 1 jest maszyną przeznaczoną głównie na rynki wschodnie, częściowo europejskie, afrykańskie oraz azjatyckie. Maszyna Series 2 natomiast na rynek USA i Europy. Series 1 jest już w produkcji, z taśmy „zeszło” kilkanaście sztuk i zostały już sprzedane klientom. Przykładem takiego odbiorcy w Polsce jest największa kopalnia węgla kamiennego w Bełchatowie. Maszyny sprawują się dobrze, a klienci są zadowoleni. Dodatkowo wszystkie żądania naszych kontrahentów są skrupulatnie zbierane i będą wdrażane przy produkcji seryjnej – wymienia Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.
Prototyp Series 2 jest aktualnie w fazie testów - zarówno wewnątrz Liugong Dressta Machinery, jak i u klientów. Produkcja seryjna dla Series 2 zaplanowana została na wrzesień tego roku. Pierwsza z maszyn została już zamówiona przez dealerów w USA.
Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Polsce jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć swoją wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro. przychodów w perspektywie do 2023 roku.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.