Komunikaty PR

Startupy nośnikiem zmian. Samsung partnerem raportu „Startupy pozytywnego wpływu

2020-06-04  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Raport ( 0.16 MB )

Firma Samsung została partnerem drugiej edycji raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu 2020”, zainicjowanego przez Kozminski Business Hub (KBH). W raporcie opisanych zostało 16 startupów, w tym organizacja Planet Heroes, działająca pod skrzydłami Samsung Inkubator.

  • Startupy pozytywnego wpływu to organizacje nastawione na działania na rzecz wspólnego dobra, odpowiadające na wyzwania określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
  • Firma Samsung wspiera rozwój odpowiedzialnego biznesu, czego przykładem jest program Samsung Inkubator.
  • W gronie wyróżnionych startupów znalazł się Planet Heroes.

 

Postępujące zmiany klimatyczne znacząco wpłynęły na rozwój gospodarki. Widoczne stało się, że ciągły wzrost ekonomiczny prowadzi do degradacji środowiska naturalnego. Dlatego potrzeba pozytywnych zmian oraz chęć pomocy innym stały się inspiracją dla startupów odpowiedzialnych społecznie. To wciąż rozwijające się na rynku przedsiębiorczości zjawisko. Powstały rok temu Samsung Inkubator Białystok w partnerstwie z UNEP/GRID-Warszawa i Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym to pierwsze tego typu miejsce na świecie, gdzie w bezpłatnej przestrzeni, przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje pomysły skupione wokół 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Oznacza to, że inkubowane startupy pracują tam nad rozwiązaniami z zakresu wyrównywania szans społecznych, wspólnej konsumpcji i ekonomii współdzielenia, zrównoważonego transportu czy ochrony środowiska.

-Żyjemy w czasach przełomu i jednocześnie wielkiej niepewności. Nie wiemy jak będzie wyglądał świat, gospodarka i społeczeństwo za kilka lat, a nawet za kilka miesięcy. W obliczu nadchodzących zmian powinniśmy znacznie lepiej zadbać przynajmniej o cztery filary w biznesie: o pasję – która musi towarzyszyć wszelkim poszukiwaniom nowej odporności organizacyjnej; o pozytywny wpływ – bo tylko to uzasadnia i uwiarygadnia teraz działalność biznesu; o głębokie innowacje – niezbędne na poziomie modeli, procesów i systemów; wreszcie o odpowiedzialność – która niczym kompas moralny zapewni właściwy kierunek – powiedział prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, inicjator raportu.

Raport zawiera wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu, szczegółowe opisy działalności 16 najciekawszych startupów oraz informacje odnośnie 6 inicjatyw wspierających ten ruch w Polsce. W raporcie opisane zostały także trendy, jakie można zaobserwować w 10 branżach – od budownictwa przez edukację i zrównoważoną modę aż do zdrowia i odpowiedzialnej turystyki.

- Jako partner tegorocznego raportu i inicjator programu Samsung Inkubator staramy się wspierać młodych przedsiębiorców, którzy chcą zmienić świat na lepsze. Startupy odpowiedzialne społecznie mogą okazać się kluczowym nośnikiem zmian, dlatego dostrzegamy ich pomysły, pobudzamy kreatywność i stwarzamy dogodne warunki do rozwoju – powiedziała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager w Samsung Electronics Polska.

W tym roku organizatorzy postanowili przyznać także wyróżnienia w dwóch kategoriach: Scaleupy Pozytywnego Wpływu oraz Startupy Pozytywnego Wpływu. W gronie nagrodzonych w tej drugiej kategorii startupów znalazł się Planet Heroes, działający pod skrzydłami Samsung Inkubator Białystok. Misją przedsiębiorców jest posprzątanie naszej planety i w tym celu stworzyli aplikację i platformę webową, dzięki której każdy może stać się superbohaterem.
Do internetowej bazy Startupów Pozytywnego Wpływu zakwalifikowało się 7 pozostałych startupów rozwijających projekty w Samsung Inkubatorze Białystok – Maizo, Powear.me, Broomee Technologies, Ekologiczny patrol, Nextplease, Assosiated Apps, GlobalX Solutions.

Partnerami raportu są także Bank BNP Paribas i Orange Polska. Inicjatywa KBH jest integralną częścią Ekosystemu Pozytywnego Wpływu stworzonego dwa lata temu przy okazji prezentacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu.

Raport „STARTUPY POZYTYWNEGO WPŁYWU. RADYKALNA INNOWACJA SPOŁECZNA” oraz bazę najciekawszych firm na polskim rynku podążających dokładnie w tym kierunku można znaleźć na stronie: www.raportspw.kozminskihub.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.