Szczeciński SUUS nastawia się na automatyzację, usługi dodane i Skandynawię

Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, otworzył nowy magazyn w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej inwestycji firma dysponuje w regionie już 13 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. W regionie Suus stawia na automatyzację, m.in. prowadząc procesy oparte o nowoczesne regały windowe.
Nowy magazyn, zlokalizowany przy ul. Lubczyńskiej 22A, dwukrotnie zwiększa dotychczasową powierzchnię magazynową oraz zdolność operacyjną operatora w regionie. Z kolei zatrudnienie w szczecińskim oddziale wzrasta o 40 osób.
– To nasz drugi obiekt w Szczecinie, co pokazuje wzrost potencjału ekonomicznego regionu w ostatnich latach. Zachodniopomorskie to naturalny hub logistyczny dla wymiany handlowej z krajami skandynawskimi, a korytarz ten jest bardzo istotny w naszej strategii rozwoju transportu drogowego i intermodalnego. Intensywnie rozbudowujemy połączenia drobnicowe i całopojazdowe na tym kierunku. Dla klientów z tego kierunku bardzo duże znaczenie mają kwestie zrównoważonego rozwoju, stąd w nowej lokalizacji szczególną uwagę przyłożyliśmy do rozwiązań ekologicznych – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.
Rohlig Suus Logistics jest obecny w województwie zachodniopomorskim od 2009 r., gdzie świadczy m.in. kompleksowe usługi z zakresu obsługi magazynowej, celnej czy spedycji. Co więcej, od tego roku operator logistyczny rozszerza swój zakres usług dzięki akwizycji firmy Expert, zajmującej się dostawami paletowymi na ostatniej mili, a także świadczącej usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż mebli czy instalacja sprzętu AGD i RTV. Jeden z oddziałów Experta działa właśnie w Szczecinie. Specjalistyczne dostawy to jednak niejedyne, czym Suus planuje konkurować. Nowy magazyn przy Lubczyńskiej będzie się również specjalizował w usługach dodanych – kompletacji, etykietowaniu, banderolowaniu czy tworzeniu zestawów produktowych. Dla klientów nie bez znaczenia są też kompleksowe usługi celne.
– W nowym magazynie oferujemy m.in. usługi składowania i kompletacji z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych regałów, jak i składowanie blokowe. Nasze usługi kierujemy do m.in. firm z branży automotive, opakowaniowej oraz elektronarzędzi. Dysponujemy miejscem uznanym, czyli wydzieloną przestrzenią, gdzie firma może dokonać zgłoszenia celnego w tzw. procedurze uproszczonej, bez potrzeby przejazdu z ładunkiem na teren urzędu celnego – tłumaczy Łukasz Szymański, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Szczecinie.
Magazyn w Szczecinie jest w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu BREEAM, świadczącego o tym, że został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek przyjazny dla ludzi i środowiska naturalnego. Co więcej, w oddziale zastosowano m.in. oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI). Z kolei nowa przestrzeń biurowa została zaprojektowana w myśl kultury organizacyjnej – Office of the future, tak aby pracowniczki i pracownicy z przyjemnością spędzali w niej czas. Znajdują się tam m.in. strefy do pracy wspólnej, jak i indywidualnej, a także specjalna strefa odpoczynku dla kierowców.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.