Komunikaty PR

Szczeciński SUUS nastawia się na automatyzację, usługi dodane i Skandynawię

2023-03-15  |  11:00
Biuro prasowe

Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, otworzył nowy magazyn w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej inwestycji firma dysponuje w regionie już 13 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. W regionie Suus stawia na automatyzację, m.in. prowadząc procesy oparte o nowoczesne regały windowe.

 

Nowy magazyn, zlokalizowany przy ul. Lubczyńskiej 22A, dwukrotnie zwiększa dotychczasową powierzchnię magazynową oraz zdolność operacyjną operatora w regionie. Z kolei zatrudnienie w szczecińskim oddziale wzrasta o 40 osób.

 

To nasz drugi obiekt w Szczecinie, co pokazuje wzrost potencjału ekonomicznego regionu w ostatnich latach. Zachodniopomorskie to naturalny hub logistyczny dla wymiany handlowej z krajami skandynawskimi, a korytarz ten jest bardzo istotny w naszej strategii rozwoju transportu drogowego i intermodalnego. Intensywnie rozbudowujemy połączenia drobnicowe i całopojazdowe na tym kierunku. Dla klientów z tego kierunku bardzo duże znaczenie mają kwestie zrównoważonego rozwoju, stąd w nowej lokalizacji szczególną uwagę przyłożyliśmy do rozwiązań ekologicznych – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

 

Rohlig Suus Logistics jest obecny w województwie zachodniopomorskim od 2009 r., gdzie świadczy m.in. kompleksowe usługi z zakresu obsługi magazynowej, celnej czy spedycji. Co więcej, od tego roku operator logistyczny rozszerza swój zakres usług dzięki akwizycji firmy Expert, zajmującej się dostawami paletowymi na ostatniej mili, a także świadczącej usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż mebli czy instalacja sprzętu AGD i RTV. Jeden z oddziałów Experta działa właśnie w Szczecinie. Specjalistyczne dostawy to jednak niejedyne, czym Suus planuje konkurować. Nowy magazyn przy Lubczyńskiej będzie się również specjalizował w usługach dodanych – kompletacji, etykietowaniu, banderolowaniu czy tworzeniu zestawów produktowych. Dla klientów nie bez znaczenia są też kompleksowe usługi celne.

 

W nowym magazynie oferujemy m.in. usługi składowania i kompletacji z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych regałów, jak i składowanie blokowe. Nasze usługi kierujemy do m.in. firm z branży automotive, opakowaniowej oraz elektronarzędzi. Dysponujemy miejscem uznanym, czyli wydzieloną przestrzenią, gdzie firma może dokonać zgłoszenia celnego w tzw. procedurze uproszczonej, bez potrzeby przejazdu z ładunkiem na teren urzędu celnego – tłumaczy Łukasz Szymański, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Szczecinie.

 

Magazyn w Szczecinie jest w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu BREEAM, świadczącego o tym, że został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek przyjazny dla ludzi i środowiska naturalnego. Co więcej, w oddziale zastosowano m.in. oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI). Z kolei nowa przestrzeń biurowa została zaprojektowana w myśl kultury organizacyjnej – Office of the future, tak aby pracowniczki i pracownicy z przyjemnością spędzali w niej czas. Znajdują się tam m.in. strefy do pracy wspólnej, jak i indywidualnej, a także specjalna strefa odpoczynku dla kierowców.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.