VELUX Commercial angażuje się w kwestię odbudowy Ukrainy
Spotkanie stało się platformą dla tematów odbudowy, technologii, sprzętu oraz inwestycji niezbędnych do odtworzenia zniszczonej wojną gospodarki, infrastruktury, przemysłu i mieszkalnictwa.
Wystawa i konferencja Rebuild Ukraine skupiła się wokół omówienia kluczowych aspektów procesu odbudowy, warunków partnerstwa, a także kwestii wsparcia finansowego czy priorytetów w kontekście projektów odbudowy Ukrainy po wojnie. Część konferencyjna obejmowała trzy główne sale i dodatkowe przestrzenie umożliwiające dialog na temat rozwiązań społecznych, budowlanych i energetycznych.
W jednej z sal zgromadzili się przedstawiciele ukraińskich obwodów, którzy podczas panelu “Communities Marathon” podzielili się wizją i planami na przyszłość. Nie zabrakło także przedstawicieli krajów Unii Europejskiej, między innymi Polski, Danii, Niemiec, Szwecji i Francji, którzy przekazali pomysły na wkład w proces odbudowy.
Inna sala prezentowała międzynarodowe firmy oferujące produkty i rozwiązania budowlane, z których każda miała swoje stoisko, aby nawiązać kontakt z odwiedzającymi. Swoje stanowisko przygotował także VELUX Commercial, którego przedstawiciele chętnie dzielili się wiedzą na temat oferty.
Wydarzenie poświęciło również salę rozwiązaniom energetycznym - odbyła się dwudniowa konferencja "Energy for the recovery of Ukraine", omawiająca zmiany regulacyjne, zachęty inwestycyjne i udane studia przypadków w sektorze energetycznym.
Trzy dodatkowe sale konferencyjne koncentrowały się na "Odbudowie", "Ukrainie" i "Energii". Construction Forum, w którym uczestniczyli przedstawiciele ukraińskiego i europejskiego przemysłu budowlanego, w tym VELUX Commercial, omawiało politykę państwa, przepisy techniczne, obszary priorytetowe, wyzwania, programy wsparcia finansowego i odpowiednie materiały budowlane do odbudowy.
- Obecność w wydarzeniu pomogła nam zdobyć lepszy wgląd na aktualną sytuację w Ukrainie i uzyskać szerszy obraz tego, z czym ten kraj będzie musiała się zmierzyć w przyszłości. Mogliśmy zebrać informacje i wysłuchać planów na przyszłość. Dzięki temu jesteśmy świadomi kierunku, w którym chcemy podążać wspierając Ukrainę w obudowie. Mieliśmy także świetną okazję do rozmowy z odwiedzającymi, nasz zespół liczył sześć osób, więc każdemu zainteresowanemu mogliśmy poświęcić wystarczająco dużo czasu - mówi Karol Józwiak, Dyrektor Zarządzający z VELUX Commercial Polska.
VELUX Commercial niedawno dołączył także do grona członków Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG), jednej z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, która działa na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich od 1992 roku. Zrzeszenie w PUIG pozwala na wspólną realizację wizji sprawnej oraz efektywnej współpracy w obszarze gospodarczym.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.