VELUX Commercial angażuje się w kwestię odbudowy Ukrainy
Spotkanie stało się platformą dla tematów odbudowy, technologii, sprzętu oraz inwestycji niezbędnych do odtworzenia zniszczonej wojną gospodarki, infrastruktury, przemysłu i mieszkalnictwa.
Wystawa i konferencja Rebuild Ukraine skupiła się wokół omówienia kluczowych aspektów procesu odbudowy, warunków partnerstwa, a także kwestii wsparcia finansowego czy priorytetów w kontekście projektów odbudowy Ukrainy po wojnie. Część konferencyjna obejmowała trzy główne sale i dodatkowe przestrzenie umożliwiające dialog na temat rozwiązań społecznych, budowlanych i energetycznych.
W jednej z sal zgromadzili się przedstawiciele ukraińskich obwodów, którzy podczas panelu “Communities Marathon” podzielili się wizją i planami na przyszłość. Nie zabrakło także przedstawicieli krajów Unii Europejskiej, między innymi Polski, Danii, Niemiec, Szwecji i Francji, którzy przekazali pomysły na wkład w proces odbudowy.
Inna sala prezentowała międzynarodowe firmy oferujące produkty i rozwiązania budowlane, z których każda miała swoje stoisko, aby nawiązać kontakt z odwiedzającymi. Swoje stanowisko przygotował także VELUX Commercial, którego przedstawiciele chętnie dzielili się wiedzą na temat oferty.
Wydarzenie poświęciło również salę rozwiązaniom energetycznym - odbyła się dwudniowa konferencja "Energy for the recovery of Ukraine", omawiająca zmiany regulacyjne, zachęty inwestycyjne i udane studia przypadków w sektorze energetycznym.
Trzy dodatkowe sale konferencyjne koncentrowały się na "Odbudowie", "Ukrainie" i "Energii". Construction Forum, w którym uczestniczyli przedstawiciele ukraińskiego i europejskiego przemysłu budowlanego, w tym VELUX Commercial, omawiało politykę państwa, przepisy techniczne, obszary priorytetowe, wyzwania, programy wsparcia finansowego i odpowiednie materiały budowlane do odbudowy.
- Obecność w wydarzeniu pomogła nam zdobyć lepszy wgląd na aktualną sytuację w Ukrainie i uzyskać szerszy obraz tego, z czym ten kraj będzie musiała się zmierzyć w przyszłości. Mogliśmy zebrać informacje i wysłuchać planów na przyszłość. Dzięki temu jesteśmy świadomi kierunku, w którym chcemy podążać wspierając Ukrainę w obudowie. Mieliśmy także świetną okazję do rozmowy z odwiedzającymi, nasz zespół liczył sześć osób, więc każdemu zainteresowanemu mogliśmy poświęcić wystarczająco dużo czasu - mówi Karol Józwiak, Dyrektor Zarządzający z VELUX Commercial Polska.
VELUX Commercial niedawno dołączył także do grona członków Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG), jednej z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, która działa na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich od 1992 roku. Zrzeszenie w PUIG pozwala na wspólną realizację wizji sprawnej oraz efektywnej współpracy w obszarze gospodarczym.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.