Whirlpool uhonorowany tytułem Top Employer 2024 w Europie po raz siódmy
Firma została wyróżniona wśród najlepszych pracodawców za jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój, środowisko pracy, a także praktyki dotyczące inkluzywności i różnorodności.
Warszawa, 18 stycznia 2024 roku – Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) został wyróżniony jako Top Employer Europe 2024 z imponującym wynikiem 87,4%. Prestiżowy tytuł został przyznany firmie po raz siódmy z rzędu. Uznano również osiągnięcia Whirlpool we Włoszech, Francji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Przyznane certyfikaty są dowodem na nieustające zaangażowanie Whirlpool w wysoką kulturę pracy i tworzenie miejsca, które na pierwszym miejscu stawia na dobrostan pracowników, ich rozwój zawodowy i inkluzywność.
Jesteśmy dumni, że Instytut Top Employers ponownie docenił nasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowego środowiska pracy dla naszych pracowników w całej Europie. Nasz wysoki poziom empatii i troski sprawia, że pracownicy czują się docenieni, słyszani i zrozumiani, co sprzyja kulturze pracy, która wykracza poza sukces zawodowy i obejmuje także dobro każdego członka zespołu – Fabio Colombo, Wiceprezes ds. HR Whirlpool EMEA
Zrównoważony rozwój pozostaje fundamentem w kulturze 112-letniej historii Whirlpoola, a firma przyjmuje holistyczne i innowacyjne podejście do płynnego łączenia elementów odpowiedzialności środowiskowej, zaangażowania społecznego i zobowiązań społecznych we wszystkich aspektach swojej działalności.
Firma zobowiązuje się do promowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska pracy, priorytetyzując dobro pracowników, wsparcie społeczności i współpracę. Wartości takie jak inkluzywność i różnorodność są integralną częścią silnej kultury pracy Whirlpoola, odzwierciedlając przekonanie, że przyjmowanie różnorodnych perspektyw i pomysłów jest kluczowe dla tworzenia wartości, wzbogacania kultury organizacyjnej i osiągania sukcesu.
Działania wewnątrz firmy obejmują utworzenie Rady Wykonawczej ds. Inkluzywności i Różnorodności oraz stworzenie dobrowolnych grup pracowniczych, takich jak EMEA Women’s Network, Young Professional Network i EMEA Pride Network. Te inicjatywy podkreślają zaangażowanie Whirlpoola w kształtowanie miejsca pracy, które akceptuje różnice i kwitnie dzięki różnorodności jego pracowników.
Instytut Top Employers jest globalnym autorytetem w zakresie certyfikacji doskonałości w praktykach związanych z zasobami ludzkimi. Certyfikował on ponad 2 300 organizacji w 122 krajach/regionach. Certyfikaty Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 9 milionów pracowników na całym świecie. W tym roku wyróżnienie zostało przyznane 1 286 firmom na całym świecie.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.