Whirlpool uhonorowany tytułem Top Employer 2024 w Europie po raz siódmy
Firma została wyróżniona wśród najlepszych pracodawców za jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój, środowisko pracy, a także praktyki dotyczące inkluzywności i różnorodności.
Warszawa, 18 stycznia 2024 roku – Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) został wyróżniony jako Top Employer Europe 2024 z imponującym wynikiem 87,4%. Prestiżowy tytuł został przyznany firmie po raz siódmy z rzędu. Uznano również osiągnięcia Whirlpool we Włoszech, Francji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Przyznane certyfikaty są dowodem na nieustające zaangażowanie Whirlpool w wysoką kulturę pracy i tworzenie miejsca, które na pierwszym miejscu stawia na dobrostan pracowników, ich rozwój zawodowy i inkluzywność.
Jesteśmy dumni, że Instytut Top Employers ponownie docenił nasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowego środowiska pracy dla naszych pracowników w całej Europie. Nasz wysoki poziom empatii i troski sprawia, że pracownicy czują się docenieni, słyszani i zrozumiani, co sprzyja kulturze pracy, która wykracza poza sukces zawodowy i obejmuje także dobro każdego członka zespołu – Fabio Colombo, Wiceprezes ds. HR Whirlpool EMEA
Zrównoważony rozwój pozostaje fundamentem w kulturze 112-letniej historii Whirlpoola, a firma przyjmuje holistyczne i innowacyjne podejście do płynnego łączenia elementów odpowiedzialności środowiskowej, zaangażowania społecznego i zobowiązań społecznych we wszystkich aspektach swojej działalności.
Firma zobowiązuje się do promowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska pracy, priorytetyzując dobro pracowników, wsparcie społeczności i współpracę. Wartości takie jak inkluzywność i różnorodność są integralną częścią silnej kultury pracy Whirlpoola, odzwierciedlając przekonanie, że przyjmowanie różnorodnych perspektyw i pomysłów jest kluczowe dla tworzenia wartości, wzbogacania kultury organizacyjnej i osiągania sukcesu.
Działania wewnątrz firmy obejmują utworzenie Rady Wykonawczej ds. Inkluzywności i Różnorodności oraz stworzenie dobrowolnych grup pracowniczych, takich jak EMEA Women’s Network, Young Professional Network i EMEA Pride Network. Te inicjatywy podkreślają zaangażowanie Whirlpoola w kształtowanie miejsca pracy, które akceptuje różnice i kwitnie dzięki różnorodności jego pracowników.
Instytut Top Employers jest globalnym autorytetem w zakresie certyfikacji doskonałości w praktykach związanych z zasobami ludzkimi. Certyfikował on ponad 2 300 organizacji w 122 krajach/regionach. Certyfikaty Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 9 milionów pracowników na całym świecie. W tym roku wyróżnienie zostało przyznane 1 286 firmom na całym świecie.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.