Whirlpool uhonorowany tytułem Top Employer 2024 w Europie po raz siódmy
Firma została wyróżniona wśród najlepszych pracodawców za jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój, środowisko pracy, a także praktyki dotyczące inkluzywności i różnorodności.
Warszawa, 18 stycznia 2024 roku – Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) został wyróżniony jako Top Employer Europe 2024 z imponującym wynikiem 87,4%. Prestiżowy tytuł został przyznany firmie po raz siódmy z rzędu. Uznano również osiągnięcia Whirlpool we Włoszech, Francji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Przyznane certyfikaty są dowodem na nieustające zaangażowanie Whirlpool w wysoką kulturę pracy i tworzenie miejsca, które na pierwszym miejscu stawia na dobrostan pracowników, ich rozwój zawodowy i inkluzywność.
Jesteśmy dumni, że Instytut Top Employers ponownie docenił nasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowego środowiska pracy dla naszych pracowników w całej Europie. Nasz wysoki poziom empatii i troski sprawia, że pracownicy czują się docenieni, słyszani i zrozumiani, co sprzyja kulturze pracy, która wykracza poza sukces zawodowy i obejmuje także dobro każdego członka zespołu – Fabio Colombo, Wiceprezes ds. HR Whirlpool EMEA
Zrównoważony rozwój pozostaje fundamentem w kulturze 112-letniej historii Whirlpoola, a firma przyjmuje holistyczne i innowacyjne podejście do płynnego łączenia elementów odpowiedzialności środowiskowej, zaangażowania społecznego i zobowiązań społecznych we wszystkich aspektach swojej działalności.
Firma zobowiązuje się do promowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska pracy, priorytetyzując dobro pracowników, wsparcie społeczności i współpracę. Wartości takie jak inkluzywność i różnorodność są integralną częścią silnej kultury pracy Whirlpoola, odzwierciedlając przekonanie, że przyjmowanie różnorodnych perspektyw i pomysłów jest kluczowe dla tworzenia wartości, wzbogacania kultury organizacyjnej i osiągania sukcesu.
Działania wewnątrz firmy obejmują utworzenie Rady Wykonawczej ds. Inkluzywności i Różnorodności oraz stworzenie dobrowolnych grup pracowniczych, takich jak EMEA Women’s Network, Young Professional Network i EMEA Pride Network. Te inicjatywy podkreślają zaangażowanie Whirlpoola w kształtowanie miejsca pracy, które akceptuje różnice i kwitnie dzięki różnorodności jego pracowników.
Instytut Top Employers jest globalnym autorytetem w zakresie certyfikacji doskonałości w praktykach związanych z zasobami ludzkimi. Certyfikował on ponad 2 300 organizacji w 122 krajach/regionach. Certyfikaty Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 9 milionów pracowników na całym świecie. W tym roku wyróżnienie zostało przyznane 1 286 firmom na całym świecie.
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
WSP „Społem” inwestuje w przyszłość – nowoczesna hala podwoi wydajność
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.