Whirlpool uhonorowany tytułem Top Employer 2024 w Europie po raz siódmy
Firma została wyróżniona wśród najlepszych pracodawców za jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój, środowisko pracy, a także praktyki dotyczące inkluzywności i różnorodności.
Warszawa, 18 stycznia 2024 roku – Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) został wyróżniony jako Top Employer Europe 2024 z imponującym wynikiem 87,4%. Prestiżowy tytuł został przyznany firmie po raz siódmy z rzędu. Uznano również osiągnięcia Whirlpool we Włoszech, Francji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Przyznane certyfikaty są dowodem na nieustające zaangażowanie Whirlpool w wysoką kulturę pracy i tworzenie miejsca, które na pierwszym miejscu stawia na dobrostan pracowników, ich rozwój zawodowy i inkluzywność.
Jesteśmy dumni, że Instytut Top Employers ponownie docenił nasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowego środowiska pracy dla naszych pracowników w całej Europie. Nasz wysoki poziom empatii i troski sprawia, że pracownicy czują się docenieni, słyszani i zrozumiani, co sprzyja kulturze pracy, która wykracza poza sukces zawodowy i obejmuje także dobro każdego członka zespołu – Fabio Colombo, Wiceprezes ds. HR Whirlpool EMEA
Zrównoważony rozwój pozostaje fundamentem w kulturze 112-letniej historii Whirlpoola, a firma przyjmuje holistyczne i innowacyjne podejście do płynnego łączenia elementów odpowiedzialności środowiskowej, zaangażowania społecznego i zobowiązań społecznych we wszystkich aspektach swojej działalności.
Firma zobowiązuje się do promowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska pracy, priorytetyzując dobro pracowników, wsparcie społeczności i współpracę. Wartości takie jak inkluzywność i różnorodność są integralną częścią silnej kultury pracy Whirlpoola, odzwierciedlając przekonanie, że przyjmowanie różnorodnych perspektyw i pomysłów jest kluczowe dla tworzenia wartości, wzbogacania kultury organizacyjnej i osiągania sukcesu.
Działania wewnątrz firmy obejmują utworzenie Rady Wykonawczej ds. Inkluzywności i Różnorodności oraz stworzenie dobrowolnych grup pracowniczych, takich jak EMEA Women’s Network, Young Professional Network i EMEA Pride Network. Te inicjatywy podkreślają zaangażowanie Whirlpoola w kształtowanie miejsca pracy, które akceptuje różnice i kwitnie dzięki różnorodności jego pracowników.
Instytut Top Employers jest globalnym autorytetem w zakresie certyfikacji doskonałości w praktykach związanych z zasobami ludzkimi. Certyfikował on ponad 2 300 organizacji w 122 krajach/regionach. Certyfikaty Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 9 milionów pracowników na całym świecie. W tym roku wyróżnienie zostało przyznane 1 286 firmom na całym świecie.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.