Zaawansowany rentgen Ishida wyróżniony nagrodami branżowymi
Niedawno wprowadzony na rynek system kontroli rentgenowskiej IX-PD* firmy Ishida został uznany za najlepszą innowację w zakresie bezpieczeństwa żywności w tegorocznym konkursie Gulfood Manufacturing Industry Excellence Awards.
Jakość i bezpieczeństwo żywności zawsze miały ogromne znaczenie dla jej producentów i przetwórców. Jednak na dzisiejszych wysoce konkurencyjnych rynkach, przy presji na marże, jak i potrzebie maksymalizacji przepustowości oraz wydajności na liniach produkcyjnych i pakujących, wymóg skutecznych systemów kontroli jakości nigdy nie był większy.
Co równie ważne, sprzedawcy detaliczni także narzucają coraz bardziej rygorystyczne standardy jakości, podczas gdy rozprzestrzenianie się kanałów mediów społecznościowych sprawia, że głos konsumenta – szczególnie jeśli chodzi o reklamacje – staje się coraz głośniejszy. Oznacza to, że nawet niewielki problem z jakością może narazić markę nie tylko na kary finansowe, ale także na utratę reputacji.
Ishida IX-PD pomaga producentom sprostać tym wyzwaniom dzięki wprowadzeniu nowego czujnika i technologii przetwarzania obrazu. Zapewnia to najwyższy poziom czułości wykrywania, utrzymując bardzo wysoką rozdzielczość i wyraźniejszy obraz niż konwencjonalne systemy rentgenowskie.
W rezultacie nowy model może wykrywać zarówno ciała obce o niskiej gęstości, jak i te o bardzo małych rozmiarach – na przykład ości w filetach rybnych i drobne druty ze stali nierdzewnej – z doskonałą dokładnością, umożliwiając jednocześnie producentom utrzymanie wysokich wskaźników wydajności. Jest również w stanie niezawodnie wykrywać ciała obce w zastosowaniach, w których produkty nakładają się na siebie lub stoją w opakowaniu.
W testach IX-PD wykazał prawie 100% wykrywalność kości w różnych produktach, w tym w kurczaku, pokrojonym w kostkę mięsie i kiełbasach, na przykład osiągając wzrost z 40% do 100% w porównaniu z istniejącymi technologiami rentgenowskimi do wykrywania kości w filetach z piersi kurczaka.
Zwiększone możliwości wykrywania IX-PD dodatkowo minimalizują potrzebę ręcznych inspekcji, a zdolność urządzenia do rozpoznawania różnicy między żywnością a ciałami obcymi z dużą dokładnością zmniejsza odsetek błędów w wykrywaniu. W ten sposób firmy mogą utrzymywać rygorystyczne procedury kontroli jakości bez uszczerbku dla przepustowości.
"Podczas gdy producenci żywności już teraz narzucają rygorystyczne standardy jakości
i bezpieczeństwa, nawet najmniejszy błąd może mieć dziś poważne konsekwencje dla wizerunku firmy lub marki" – mówi Dominika Puszczyńska, Product Manager X-ray Inspection Systems w Ishida Europe.
"Dlatego też IX-PD został opracowany, aby zaoferować firmom najlepszą czułość i pełne zaufanie do skuteczności ich procedur kontroli jakości. Jesteśmy niezwykle dumni, że ten znaczący postęp w technologii kontroli rentgenowskiej został doceniony poprzez zdobycie tej prestiżowej nagrody".
*IX-PD oznacza aparat rentgenowski z podwójną energią zliczania fotonów. Ten nowy rodzaj technologii wykrywania promieniowania rentgenowskiego, podwójne przetwarzanie energii w połączeniu z nowym czujnikiem, osiąga wysoką czułość zarówno w przypadku bardzo małych, jak i mało gęstych ciał obcych.
Źródło: Ishida
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria
Tel: 605 212 210
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
****************************************************************************************************
O marce Ishida:
Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.
Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.
Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.
Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.