Komunikaty PR

Zrewolucjonizować własność

2021-05-11  |  10:00
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.68 MB )

Własność to podstawa funkcjonowania tak przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Przekazywanie i finansowanie przedmiotów czy dostępu do usług jest dogmatem, bez którego nie powstałaby współczesna gospodarka. Czy jednak w XXI wieku własność jest rozwiązaniem na miarę jego wyzwań? A co jeszcze ważniejsze – drogą do gospodarki przyszłości? Polska Grupa WeSub chece udowodnić, że.. Nie!

Pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, że dotychczasowy model ekonomiczny jest nie do utrzymania. Planeta zakwestionowała dotychczasowy status quo. W efekcie doszło do zjawiska, które sparaliżowało codzienne życie ludzi, firm i instytucji publicznych na całym świecie. Łańcuchy produkcji, logistyki czy operacji zostały zerwane. Epoka względnego ładu skończyła się, ustępując tzw. VUCA – rzeczywistości, której jedynym stałym elementem są niepewność, nieprzewidywalność i duża zmienność.

Skutków tych przemian doświadczamy każdego dnia. Najbliższym wielu osobom i firmom przykładem jest zjawisko pracy zdalnej. Innym jest choćby deficyt dostępności mikroprocesorów, który w zaledwie kilka miesięcy sparaliżował globalny przemysł motoryzacyjny i zagroził miejscom pracy. – wskazuje Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – Jako Grupa WeSub odpowiadamy na te wyzwania, wykorzystując rozwiązania finansowe dla sektora przedsiębiorstw. Nasza metoda? Zachęcamy do rozwoju, do podejmowania ryzyka, poprzez usunięcie z drogi biznesu największej przeszkody – kosztu inwestycji we własność.

Burzenie przeszkód

Koronakryzys wywarł ogromną presję tak na firmy, jak i instytucje publiczne. Zwycięsko wyjdą z niego ci, którzy będą w stanie utrzymać lub zwiększyć jakość świadczonych usług przy zachowaniu lub zmniejszeniu kosztów własnych. I właśnie tu Grupa WeSub upatruje swojej niszy. Poprzez swoje autorskie rozwiązania subskrypcyjne, pomaga rozwiązywać dylemat inwestycji – kiedy ponosić ich koszt?

Subskrypcja pozwala nam obniżyć próg realizacji inwestycji. Ponieważ przedmiotem umowy nie jest własność – jak przy kredycie czy leasingu – tylko „korzystanie”, możemy zaoferować o wiele niższy koszt dla przedsiębiorcy. Wierzymy, że to biznes wie czego potrzebuje, by efektywnie rosnąć. My dostarczamy elastycznego finansowania, które pozwala tę wizję realizować, bez ponoszenia kosztów własności. -  Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – W ramach Grupy WeSub zintegrowaliśmy wiodące rozwiązania subskrypcyjne, takie jak RentUp, KODI Tech czy KODI Tech Suisse, które odpowiadają na potrzeby każdego przedsiębiorcy – niezależnie od skali czy branży jego działalności.

Subskrypcje od WeSub są elastyczne, co oznacza, że można je stosownie rozszerzać lub zmniejszać
o kolejne środki trwałe, w zależności od aktualnych potrzeb. Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie dla firm, które np. otrzymują 12-miesięczny kontrakt, ale nie mają pewności jego przedłużenia. Nie muszą zatem wybierać między ryzykiem przyjęcia kontraktu – i zakupu maszyn, które potencjalnie za rok będą stały nieużywane – a rezygnacją z szansy na pozyskanie nowego partnera.

Ekonomia subskrypcyjna na świecie

WeSub jest pionierem na polskim rynku w zakresie oferty doradztwa transformacji przedsiębiorstw
do modelu subskrypcyjnego. Umożliwia w ten sposób rodzimym firmom dołączenie do globalnego nurtu subscription economy (ekonomia subskrypcyjna), w ramach którego już dziś rozwijają się spółki reprezentujące sektory od mody, przez motoryzację po wytwórców maszyn budowlanych.Przy wsparciu WeSub polskie firmy skutecznie zadebiutowały na najbardziej wymagających rynkach zagranicznych, w tym m.in. szwajcarskim. Na popularność tego modelu składają się dwa kluczowe elementy: brak wąskiego gardła jednostkowej sprzedaży oraz naturalna zdolność subskrypcji do budowy długotrwałej relacji między producentem a odbiorcą. Kolejnym walorem jest niższy koszt środowiskowy – każdy środek trwały wraca ostatecznie do producenta, który następnie może
go zmodernizować lub poddać upcyclingowi czy recyclingowi, nadając mu drugie życie.

Czy brak „własności” się opłaca? Z biznesowego punktu widzenia subskrypcje to dla firm – i ich interesariuszy –większa stabilność i przewidywalność. Jak pokazują liczne opracowania, w tym m.in. World Economic Forum, przedsiębiorstwa rozwijające się w tym modelu nie tylko nie zanotowały istotnego zmniejszenia przychodów w trudnym 2020 roku, ale wręcz odnotowały globalne wzrosty. Grupa WeSub jest pionierem jeżeli chodzi o wspieranie polskich biznesów w rozpoczęciu transformacji do gospodarki jutra, oferując im swoje doświadczenie, know-how, a także sprawdzone na rynku rozwiązania, takie jak RentUp, KODI Tech, KODI Tech Suisse czy Argan Finanse.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Brytyjskie sztuczki handlowe w celu zmniejszenia inflacji po Brexicie Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:10

Brytyjskie sztuczki handlowe w celu zmniejszenia inflacji po Brexicie

Brytyjskie sztuczki handlowe w celu zmniejszenia inflacji po Brexicie – jak zrównoważyć koszt kontroli (ograniczeń) eksportu unijnej żywności do Wlk. Brytanii   Od 30
Gospodarka Chiny kontra Niemcy – fala handlowa odwraca się
2024-04-16 | 12:00

Chiny kontra Niemcy – fala handlowa odwraca się

Produkty chińskie wypierają niemieckie nie tylko z rynków światowych, ale i ich kosztem znajdują odbiorców w Europie. Nie chodzi przy tym wyłącznie o motoryzację, ale też
Gospodarka Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność
2024-04-10 | 13:00

Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność

Niemal co dziesiąty ankietowany twierdzi, że Polacy nie pracują zbyt wiele, a co trzeci uważa, że 4-dniowy tydzień pracy w żaden sposób nie wpłynie na naszą produktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.