Komunikaty PR

Zrewolucjonizować własność

2021-05-11  |  10:00
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.68 MB )

Własność to podstawa funkcjonowania tak przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Przekazywanie i finansowanie przedmiotów czy dostępu do usług jest dogmatem, bez którego nie powstałaby współczesna gospodarka. Czy jednak w XXI wieku własność jest rozwiązaniem na miarę jego wyzwań? A co jeszcze ważniejsze – drogą do gospodarki przyszłości? Polska Grupa WeSub chece udowodnić, że.. Nie!

Pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, że dotychczasowy model ekonomiczny jest nie do utrzymania. Planeta zakwestionowała dotychczasowy status quo. W efekcie doszło do zjawiska, które sparaliżowało codzienne życie ludzi, firm i instytucji publicznych na całym świecie. Łańcuchy produkcji, logistyki czy operacji zostały zerwane. Epoka względnego ładu skończyła się, ustępując tzw. VUCA – rzeczywistości, której jedynym stałym elementem są niepewność, nieprzewidywalność i duża zmienność.

Skutków tych przemian doświadczamy każdego dnia. Najbliższym wielu osobom i firmom przykładem jest zjawisko pracy zdalnej. Innym jest choćby deficyt dostępności mikroprocesorów, który w zaledwie kilka miesięcy sparaliżował globalny przemysł motoryzacyjny i zagroził miejscom pracy. – wskazuje Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – Jako Grupa WeSub odpowiadamy na te wyzwania, wykorzystując rozwiązania finansowe dla sektora przedsiębiorstw. Nasza metoda? Zachęcamy do rozwoju, do podejmowania ryzyka, poprzez usunięcie z drogi biznesu największej przeszkody – kosztu inwestycji we własność.

Burzenie przeszkód

Koronakryzys wywarł ogromną presję tak na firmy, jak i instytucje publiczne. Zwycięsko wyjdą z niego ci, którzy będą w stanie utrzymać lub zwiększyć jakość świadczonych usług przy zachowaniu lub zmniejszeniu kosztów własnych. I właśnie tu Grupa WeSub upatruje swojej niszy. Poprzez swoje autorskie rozwiązania subskrypcyjne, pomaga rozwiązywać dylemat inwestycji – kiedy ponosić ich koszt?

Subskrypcja pozwala nam obniżyć próg realizacji inwestycji. Ponieważ przedmiotem umowy nie jest własność – jak przy kredycie czy leasingu – tylko „korzystanie”, możemy zaoferować o wiele niższy koszt dla przedsiębiorcy. Wierzymy, że to biznes wie czego potrzebuje, by efektywnie rosnąć. My dostarczamy elastycznego finansowania, które pozwala tę wizję realizować, bez ponoszenia kosztów własności. -  Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – W ramach Grupy WeSub zintegrowaliśmy wiodące rozwiązania subskrypcyjne, takie jak RentUp, KODI Tech czy KODI Tech Suisse, które odpowiadają na potrzeby każdego przedsiębiorcy – niezależnie od skali czy branży jego działalności.

Subskrypcje od WeSub są elastyczne, co oznacza, że można je stosownie rozszerzać lub zmniejszać
o kolejne środki trwałe, w zależności od aktualnych potrzeb. Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie dla firm, które np. otrzymują 12-miesięczny kontrakt, ale nie mają pewności jego przedłużenia. Nie muszą zatem wybierać między ryzykiem przyjęcia kontraktu – i zakupu maszyn, które potencjalnie za rok będą stały nieużywane – a rezygnacją z szansy na pozyskanie nowego partnera.

Ekonomia subskrypcyjna na świecie

WeSub jest pionierem na polskim rynku w zakresie oferty doradztwa transformacji przedsiębiorstw
do modelu subskrypcyjnego. Umożliwia w ten sposób rodzimym firmom dołączenie do globalnego nurtu subscription economy (ekonomia subskrypcyjna), w ramach którego już dziś rozwijają się spółki reprezentujące sektory od mody, przez motoryzację po wytwórców maszyn budowlanych.Przy wsparciu WeSub polskie firmy skutecznie zadebiutowały na najbardziej wymagających rynkach zagranicznych, w tym m.in. szwajcarskim. Na popularność tego modelu składają się dwa kluczowe elementy: brak wąskiego gardła jednostkowej sprzedaży oraz naturalna zdolność subskrypcji do budowy długotrwałej relacji między producentem a odbiorcą. Kolejnym walorem jest niższy koszt środowiskowy – każdy środek trwały wraca ostatecznie do producenta, który następnie może
go zmodernizować lub poddać upcyclingowi czy recyclingowi, nadając mu drugie życie.

Czy brak „własności” się opłaca? Z biznesowego punktu widzenia subskrypcje to dla firm – i ich interesariuszy –większa stabilność i przewidywalność. Jak pokazują liczne opracowania, w tym m.in. World Economic Forum, przedsiębiorstwa rozwijające się w tym modelu nie tylko nie zanotowały istotnego zmniejszenia przychodów w trudnym 2020 roku, ale wręcz odnotowały globalne wzrosty. Grupa WeSub jest pionierem jeżeli chodzi o wspieranie polskich biznesów w rozpoczęciu transformacji do gospodarki jutra, oferując im swoje doświadczenie, know-how, a także sprawdzone na rynku rozwiązania, takie jak RentUp, KODI Tech, KODI Tech Suisse czy Argan Finanse.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.