Komunikaty PR

Zrewolucjonizować własność

2021-05-11  |  10:00
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.68 MB )

Własność to podstawa funkcjonowania tak przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Przekazywanie i finansowanie przedmiotów czy dostępu do usług jest dogmatem, bez którego nie powstałaby współczesna gospodarka. Czy jednak w XXI wieku własność jest rozwiązaniem na miarę jego wyzwań? A co jeszcze ważniejsze – drogą do gospodarki przyszłości? Polska Grupa WeSub chece udowodnić, że.. Nie!

Pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, że dotychczasowy model ekonomiczny jest nie do utrzymania. Planeta zakwestionowała dotychczasowy status quo. W efekcie doszło do zjawiska, które sparaliżowało codzienne życie ludzi, firm i instytucji publicznych na całym świecie. Łańcuchy produkcji, logistyki czy operacji zostały zerwane. Epoka względnego ładu skończyła się, ustępując tzw. VUCA – rzeczywistości, której jedynym stałym elementem są niepewność, nieprzewidywalność i duża zmienność.

Skutków tych przemian doświadczamy każdego dnia. Najbliższym wielu osobom i firmom przykładem jest zjawisko pracy zdalnej. Innym jest choćby deficyt dostępności mikroprocesorów, który w zaledwie kilka miesięcy sparaliżował globalny przemysł motoryzacyjny i zagroził miejscom pracy. – wskazuje Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – Jako Grupa WeSub odpowiadamy na te wyzwania, wykorzystując rozwiązania finansowe dla sektora przedsiębiorstw. Nasza metoda? Zachęcamy do rozwoju, do podejmowania ryzyka, poprzez usunięcie z drogi biznesu największej przeszkody – kosztu inwestycji we własność.

Burzenie przeszkód

Koronakryzys wywarł ogromną presję tak na firmy, jak i instytucje publiczne. Zwycięsko wyjdą z niego ci, którzy będą w stanie utrzymać lub zwiększyć jakość świadczonych usług przy zachowaniu lub zmniejszeniu kosztów własnych. I właśnie tu Grupa WeSub upatruje swojej niszy. Poprzez swoje autorskie rozwiązania subskrypcyjne, pomaga rozwiązywać dylemat inwestycji – kiedy ponosić ich koszt?

Subskrypcja pozwala nam obniżyć próg realizacji inwestycji. Ponieważ przedmiotem umowy nie jest własność – jak przy kredycie czy leasingu – tylko „korzystanie”, możemy zaoferować o wiele niższy koszt dla przedsiębiorcy. Wierzymy, że to biznes wie czego potrzebuje, by efektywnie rosnąć. My dostarczamy elastycznego finansowania, które pozwala tę wizję realizować, bez ponoszenia kosztów własności. -  Mariusz Szałagan, Partner Zarządzający, Grupa WeSub – W ramach Grupy WeSub zintegrowaliśmy wiodące rozwiązania subskrypcyjne, takie jak RentUp, KODI Tech czy KODI Tech Suisse, które odpowiadają na potrzeby każdego przedsiębiorcy – niezależnie od skali czy branży jego działalności.

Subskrypcje od WeSub są elastyczne, co oznacza, że można je stosownie rozszerzać lub zmniejszać
o kolejne środki trwałe, w zależności od aktualnych potrzeb. Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie dla firm, które np. otrzymują 12-miesięczny kontrakt, ale nie mają pewności jego przedłużenia. Nie muszą zatem wybierać między ryzykiem przyjęcia kontraktu – i zakupu maszyn, które potencjalnie za rok będą stały nieużywane – a rezygnacją z szansy na pozyskanie nowego partnera.

Ekonomia subskrypcyjna na świecie

WeSub jest pionierem na polskim rynku w zakresie oferty doradztwa transformacji przedsiębiorstw
do modelu subskrypcyjnego. Umożliwia w ten sposób rodzimym firmom dołączenie do globalnego nurtu subscription economy (ekonomia subskrypcyjna), w ramach którego już dziś rozwijają się spółki reprezentujące sektory od mody, przez motoryzację po wytwórców maszyn budowlanych.Przy wsparciu WeSub polskie firmy skutecznie zadebiutowały na najbardziej wymagających rynkach zagranicznych, w tym m.in. szwajcarskim. Na popularność tego modelu składają się dwa kluczowe elementy: brak wąskiego gardła jednostkowej sprzedaży oraz naturalna zdolność subskrypcji do budowy długotrwałej relacji między producentem a odbiorcą. Kolejnym walorem jest niższy koszt środowiskowy – każdy środek trwały wraca ostatecznie do producenta, który następnie może
go zmodernizować lub poddać upcyclingowi czy recyclingowi, nadając mu drugie życie.

Czy brak „własności” się opłaca? Z biznesowego punktu widzenia subskrypcje to dla firm – i ich interesariuszy –większa stabilność i przewidywalność. Jak pokazują liczne opracowania, w tym m.in. World Economic Forum, przedsiębiorstwa rozwijające się w tym modelu nie tylko nie zanotowały istotnego zmniejszenia przychodów w trudnym 2020 roku, ale wręcz odnotowały globalne wzrosty. Grupa WeSub jest pionierem jeżeli chodzi o wspieranie polskich biznesów w rozpoczęciu transformacji do gospodarki jutra, oferując im swoje doświadczenie, know-how, a także sprawdzone na rynku rozwiązania, takie jak RentUp, KODI Tech, KODI Tech Suisse czy Argan Finanse.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję

Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.

Prawo

Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym

Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.

Firma

Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie

Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.