Komunikaty PR

GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment

2021-04-15  |  09:15
Biuro prasowe

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji spółki DRAGO entertainment: 1.001.300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70.050 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Krakowski producent i deweloper gier wideo na PC czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment do obrotu na NewConnect firmę wspiera INC S.A.

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdził, złożony przez nas pod koniec stycznia br., Dokument Informacyjny. Debiut na rynku NewConnect to jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Liczymy na to, że obecność na rynku publicznym jeszcze bardziej wzmocni naszą wiarygodność w oczach inwestorów i partnerów biznesowych. Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Liczymy, że debiut nastąpi jeszcze w kwietniu. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu spółki DRAGO entertainment.  

W procesie upublicznienia spółki DRAGO entertainment wspiera INC SA.

Krakowskie studio obecnie pracuje m.in. nad autorskim projektem Gas Station Simulator. Premiera gry planowana jest na pierwszą połowę tego roku. – Finalizujemy prace nad Gas Station Simulator. Przed premierą tytułu planujemy udostępnić graczom bezpłatny prolog do gry, w którym użytkownicy będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Wkrótce podamy więcej szczegółów – komentuje Joanna Tynor.  

Jednocześnie spółka kontynuuje prace nad kolejnymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego – Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband oraz Red Frost.

Winter Survival Simulator to projekt typu survival, który powstaje we współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Symulator przetrwania umożliwia graczom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. W lutym br. projekt znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania użytkowników udostępnionym przez DRAGO entertainment pokazem dema gry w ramach zimowej Edycji Festiwalu Steam. DRAGO entertainment planuje udostępnić graczom tytuł w wersji Early Access w Q2 br. Wydawcą gry jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Red Frost to produkcja utrzymana w konwencji FPS/survival w otwartym świecie. Projekt osadzony w post-nuklearnym klimacie Rosji oparty jest na fabule o przetrwaniu i eksploracji. Środki na produkcję tytułu pochodzą po części z ubiegłorocznej kampanii crowdinvestingowej spółki przeprowadzonej na platformie CrowdConnect.pl. W ramach emisji studio pozyskało od inwestorów łącznie 2 mln zł. – Pokładamy bardzo duże nadzieje w projekcie Red Frost, który w pewnym stopniu opiera się na elementach już wdrożonych w Winter Survival Simulator. Dokładną datę premiery gry ogłosimy w późniejszym terminie, ponieważ na bieżąco dopracowujemy i udoskonalamy nasz projekt, tak aby jego finalny kształt był zgodny z wysokimi oczekiwaniami odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.

Spółka w lutym br. podpisała list intencyjny ze studiem Road Studio,  z którym planuje wspólny projekt o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda DO OK S.A. nawiązało współpracę z klientem o szacowanej wartości około 1 mln zł Biuro prasowe
2021-05-06 | 10:30

DO OK S.A. nawiązało współpracę z klientem o szacowanej wartości około 1 mln zł

  DO OK S.A., notowana na NewConnect firma, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych nawiązała współpracę z firmą z
Giełda Ruszyły zapisy w ramach Oferty Publicznej Console Labs S.A. o wartości do 6,8 ml
2021-05-06 | 10:00

Ruszyły zapisy w ramach Oferty Publicznej Console Labs S.A. o wartości do 6,8 ml

  Ruszyły zapisy w ramach Oferty Publicznej akcji Console Labs S.A. – specjalisty od portowania gier na konsole. Zapisy przyjmowane są do 18 maja br. Oferta obejmuje do 165 tys.
Giełda Carbon Studio: The Wizards Dark Times debiutuje w wersji na Oculus Quest
2021-05-06 | 08:30

Carbon Studio: The Wizards Dark Times debiutuje w wersji na Oculus Quest

  Dark Times – autorski tytuł Carbon Studio z popularnej serii gier The Wizards – właśnie debiutuje na platformie Oculus Quest. Cenę gry ustalono na 24,99 USD. Dotychczas

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.