Gra Farming Life 18 października zadebiutuje na PC

18 października odbędzie się premiera gry rolniczej – Farming Life. Twórcy projektu postawili na zróżnicowaną i relaksującą rozgrywkę, która łączy symulację farmy oraz strategię ekonomiczną. Producentem gry jest studio Pyramid Games. Rolę wydawców pełnią spółki Gaming Factory i Ultimate Games. W 2022 r. W zależności od wyników sprzedażowych zostanie podjęta decyzja o portach na konsole.
- Farming Life oferuje wiele zróżnicowanych możliwości, co z pewnością spodoba się graczom, którzy chcą poznać wiejskie życie i przekonać się jak wygląda prowadzenie farmy. Tytuł skupia w sobie kilka gatunków, co na wstępie zwiększa docelową grupę jego odbiorców. Farming Life jest w pewnej mierze grą przypominającą SimCity, choć – zamiast miasta – koncentrujemy się na farmie. Od momentu publikacji w serwisie Steam projekt cieszy się dużym zainteresowaniem graczy –
Farming Life to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę relaksująca gra farmerska z grafiką w rzucie izometrycznym. Twórcy połączyli elementy symulatora farmy, strategii ekonomicznej (manager/tycoon) oraz gier typu city-builder.
- Tworząc Farming Life, zależało nam na wypracowaniu pewnego kompromisu pomiędzy realizmem, a przystępnym trybem rozgrywki. Dzięki temu gracz dostaje duże pole do rozwoju swojej farmy z wykorzystaniem kreatywnych rozwiązań. Rozgrywka w Farming Life jest z założenia spokojna i nastawiona na relaks, dlatego zdecydowaliśmy się na uproszczenie części elementów farmerskiego życia. Poszczególne opcje dotyczące rolnictwa i hodowli są odpowiednio zróżnicowane. Gracze otrzymują do tego dużo swobody w gospodarowaniu i decydowaniu, co pozwala na tworzenie całkowicie unikalnych farm, zgodnych z wizją i pomysłami gracza – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
Celem gracza będzie odbudowa świetności rodzinnej farmy.
- W trakcie rozgrywki trzeba będzie zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, takimi jak np. myszy, które wykradają plony. Dodatkowo wraz z rozwojem farmy gracz będzie nadzorował pracę coraz to większej liczby pracowników, a także realizował zadania dla burmistrza oraz konkurował z innymi farmami. To od niego zależy w jakim kierunku poprowadzi farmę, w co będzie inwestować oraz jakie gałęzie produkcji potraktuje priorytetowo – informuje Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.
Cena detaliczna Farming Life w wersji na PC wyniesie 12,99 USD.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.