Komunikaty PR

Grape Up jeszcze mocniejszy podczas pandemii

2021-03-24  |  13:10
Biuro prasowe

Grape Up, polska firma technologiczno-konsultingowa zajmująca się tworzeniem krytycznych aplikacji dla dużych przedsiębiorstw, zanotowała w minionym roku przychód na poziomie 42 milionów złotych, co oznacza wzrost o blisko 50 proc. w porównaniu do 2019 roku. Spółka zwiększyła również zatrudnienie o kilkadziesiąt osób.

Tak dynamiczny wzrost to efekt realizacji dużych projektów związanych z wdrażaniem innowacji dla globalnych marek, tj. Adidas, DBS, Porsche, czy Hertz. Duże zainteresowanie usługami Grape Up przełożyło się na wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób, które dołączyły do siedziby firmy w Krakowie, Białymstoku, a także do nowopowstałego oddziału we Wrocławiu. Firma cały czas rekrutuje i w każdym miesiącu do zespołu dołączają nowe osoby. Aktualnie Grape Up zatrudnia 120 osób.

„Działamy w centrum wytwarzania innowacji, najczęściej inicjując i rozwijając kluczowe projekty. Współpracując z nami, globalne przedsiębiorstwa inwestują w rozwiązania, które mają pomóc im generować dochody w przyszłości. Takie strategiczne pozycjonowanie oferty uniezależnia nas od bieżących turbulencji na rynkach. Dbamy o to, aby nasi partnerzy adoptowali się do zmian i rozwijali szybciej niż ich konkurencja. Stąd, gdy w gospodarce obserwujemy spowolnienia, u nas zwykle oznacza to więcej pracy” – mówi Artur Witek, wiceprezes Grape Up.

Jak podkreśla przedstawiciel Grape Up, dla spółki kluczowym segmentem pozostają usługi cloudowe. Firma poszerzyła ekspertyzę branżową, jeszcze mocniej specjalizując się w rozwiązaniach dla sektora automotive, ubezpieczeniowego, finansowego czy sprzedaży detalicznej.

„Te sektory przywiązują najwięcej uwagi do doskonalenia doświadczenia użytkownika i wprowadzania innowacji. Rywalizują ze szybko rozwijającymi się startupami, a to doskonały motywator do wdrażania zmian” – mówi Artur Witek.

Według Grape Up, strategicznym kierunkiem rozwoju jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w dostarczanych usługach. Z obserwacji firmy wynika, że wiele przedsiębiorstw chce korzystać z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, ale ma problemy z ich wdrożeniem. Oferta Grape Up w tym obszarze koncentruje się na pomocy w pokonywaniu barier wejścia oraz tworzeniu i implementacji zaawansowanych rozwiązań AI i machine learning.

„Chcemy systematycznie rozwijać nasze portfolio usług dot. sztucznej inteligencji i machine learning. Widzimy tu duże potrzeby rynku, które są związane z wykorzystaniem tych technologii w celu automatyzacji procesów czy poprawy jakości doświadczeń klientów” – dodaje wiceprezes Grape Up.

W minionym roku Grape Up zainwestował również w rozwój własnych produktów dla branży automotive i ubezpieczeniowej. Ich celem jest automatyzacja powtarzalnych, wybranych zadań, specyficznych dla obu branż - z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji i deep neural network. Obydwa produkty zostaną oficjalnie zaprezentowane w bieżącym roku. Równolegle z budową własnych rozwiązań, Grape Up planuje rozwój przez akwizycję.

Firma Grape Up została założona w 2014 roku na bazie istniejącej spółki Grape Software, która początkowo działała jako software house wspierający startup’y z Doliny Krzemowej. Obecnie firma pomaga globalnym przedsiębiorstwom w budowie systemów, które pełnią krytyczną rolę dla ich funkcjonowania. Grape Up to doświadczony partner, który nie tylko tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, ale również oferuje klientom rozwój zespołów developerskich, wspierając ich we wprowadzaniu na rynek gotowych rozwiązań w krótkim czasie.

Dodatkowe informacje o Grape Up są dostępne pod adresem: https://www.grapeup.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fani technologii nie zawiedli. Tak MSI świętowało 20 lat laptopów Biuro prasowe
2024-06-17 | 01:00

Fani technologii nie zawiedli. Tak MSI świętowało 20 lat laptopów

Za nami niezwykłe rocznicowe wydarzenie zorganizowane z okazji 20-lecia obecności laptopów MSI na rynku. Fani technologii mogli wybrać się w sentymentalną podróż w
IT i technologie Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii
2024-06-13 | 16:00

Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii

Polski lider w dziedzinie oprogramowania dla branży leasingowej Ailleron, notowany na głównym rynku GPW, rozpoczął współpracę ze Szwajcarskim Stowarzyszeniem Leasingowym
IT i technologie DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL
2024-06-13 | 15:00

DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL

Panasonic ogłasza podpisanie umowy ramowej z Team Energie w celu wdrożenia technologii ESL na 72 stacjach benzynowych w Niemczech. Niemiecka firma energetyczna Team Energie nawiązała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Prawo

Reforma finansowania samorządów ma im pomóc wyjść z dramatycznej sytuacji. Zmiany możliwe już od 2025 roku

Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Transport

Port lotniczy w Modlinie chce rozbudować terminal i stanowiska dla samolotów. W planach także uruchomienie pozaeuropejskich kierunków

W piątek 14 czerwca minister infrastruktury Dariusz Klimczak zatwierdził plan generalny portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022–2045, w zakresie zgodności z polityką transportową kraju. Położone około 35 km od centrum stolicy lotnisko czeka rozbudowa. Władze spółki mówią o konieczności powiększenia zarówno terminalu pasażerskiego, jak również płyt postojowych dla samolotów. Konieczna jest także budowa nowej drogi startowej. Bez tych inwestycji za kilka lat mazowiecki port lotniczy osiągnie kres przepustowości zaplanowanej na 4,2 mln pasażerów. Tym bardziej że władze lotniska myślą o rozwoju kierunków pozaeuropejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.