Komunikaty PR

Grupa AHP przekształca Szpital Św. Elżbiety w Katowicach na potrzeby COVID-19

2020-10-27  |  13:00
Biuro prasowe

Katowicki Szpital św. Elżbiety, już od poniedziałku 26 października, na wniosek wojewody śląskiego, został przekształcony w szpital drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Obecnie do walki z pandemią przekazano 53 łóżka zachowawcze i 1 łóżko respiratorowe. Od 1 grudnia możliwe będzie zwiększenie skali o 10 dodatkowych łóżek zachowawczych. Tym samym, do odwołania, zostają zawieszone przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii i chorób wewnętrznych. W związku z dynamiczną sytuacją spowodowaną pandemią SARS-CoV-2, grupa AHP w ostatnich dniach zdecydowała o przekazaniu blisko 300 łóżek dla chorych na COVID-19 w Nysie, Ustroniu i Katowicach.  

Pandemia COVID-19 przybiera na sile. Liczba dziennych zachorowań przekroczyła obecnie 10 tys. w skali krajowej. W samym województwie śląskim notuje się obecnie ponad 1 tys. przypadków potwierdzonych zakażeń każdego dnia. Sytuacja jest dynamiczna i wymaga zdecydowanych działań i szybkich decyzji. Na takie zdecydowała się Grupa AHP.

- Przekształcenie Szpitala św. Elżbiety w Katowicach w szpital II poziomu zabezpieczenia to dla nas ogromne wyzwanie, ale dzięki naszym wcześniejszym doświadczeniom, jesteśmy na nie przygotowani. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i robimy wszystko, aby pomóc w walce z koronawirusem z wykorzystaniem naszych zasobów, zarówno w postaci infrastruktury oddziałów, jak i wykwalifikowanego personelu medycznegokomentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy AHP.

Przekazanie dodatkowych łóżek na potrzeby walki z pandemią przez Grupę AHP  to część zapowiadanego na ubiegłotygodniowej konferencji Ministerstwa Zdrowia wsparcia ze strony sektora prywatnego. 22 października zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 szpitali i przekazanie 1046 miejsc. Tylko w ostatnich dniach zarząd Grupy AHP zdecydował o przekazaniu ponad 260 łóżek dla chorych na COVID-19 w Nysie, Ustroniu i Katowicach. 

- Wsparcie systemu opieki zdrowotnej w walce z COVID-19 to dla nas misja priorytetowa, której pierwsze kroki właśnie prezentujemy, ale nie mówimy jeszcze ostatniego słowa. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie prowadzimy rozmowy i trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19. Korzystając z okazji, chciałbym zaapelować do naszych pacjentów - mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, nie możemy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia chorób sercowo-naczyniowych mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do sytuacji krytycznej, bądź powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w pozostałych ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu AHP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Super rabat -30% na okulary przeciwsłoneczne w salonach Ziko Optyk Biuro prasowe
2024-07-29 | 15:30

Super rabat -30% na okulary przeciwsłoneczne w salonach Ziko Optyk

W salonach Ziko Optyk trwa wyprzedaż okularów przeciwsłonecznych. Do 31.08.2024 r. możecie nabyć je z 30% rabatem. To świetna okazja, żeby zadbać o swoje oczy, decydując się na
Zdrowie Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce
2024-07-25 | 09:00

Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, wspierające dobre samopoczucie pracowników i osób
Zdrowie Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +
2024-07-23 | 11:00

Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +

Od niedawna klienci Vision Express mogą skorzystać z jeszcze większej liczby benefitów w ramach nowego, innowacyjnego pakietu opieki nad wzrokiem Vision Care +. To pierwsza taka usługa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.