Grupa Selena z tytułem Solidnego Pracodawcy
Selena, właściciel marki Tytan i globalny producent oraz dystrybutor chemii budowlanej, otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy 2020. To już XVIII edycja konkursu, w którym doceniane są przedsiębiorstwa szczególnie dbające o pracowników. Grupa Selena została wyróżniona w kategorii ogólnopolskiej.
Konkurs wyłania najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy promują wartościowe rozwiązania HR i dzielą się swoim doświadczeniem. Każda firma podlega weryfikacji przez komisję konkursową na podstawie wielu wystandaryzowanych kryteriów. Oceniane są między innymi polityka personalna, dbałość o bezpieczeństwo oraz warunki pracy, jak również możliwości rozwoju pracowników.
– Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i jesteśmy z tego dumni. Tytuł Solidny Pracodawca jest dla nas potwierdzeniem, że podążamy w dobrym kierunku. Jednocześnie też motywuje nas do tego, by konsekwentnie budować doskonałość organizacji, szczególnie w tym niezwykle istotnym obszarze – mówi Andrzej Zygadło, globalny dyrektor ds. HR w Grupie Selena. - Z każdym rokiem staramy się być coraz lepszym pracodawcą. Cyklicznie prowadzimy badania satysfakcji z pracy, mierzymy poziom zaangażowania pracowników. Wierzymy, że to ludzie są twórcami wszystkich naszych sukcesów. Przez ponad 28 lat istnienia firmy zbudowaliśmy szeroki zespół profesjonalistów, którzy z pasją realizują międzynarodowe projekty i podejmują kolejne wyzwania. Niektórzy z nas są w firmie od samego początku i mogą pochwalić się ponad 20-letnim stażem pracy w Selenie – dodaje dyrektor.
Grupa Selena jest jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. W Polsce i zagranicą zatrudnieni są specjaliści z wielu różnych dziedzin: produkcji, logistyki, sprzedaży, marketingu, finansów, IT po badania i rozwój. Z punktu widzenia korzyści dla pracowników firmę na rynku krajowym wyróżnia możliwość kompleksowego tworzenia produktu oraz pracy przy międzynarodowych interdyscyplinarnych projektach. Zespoły uczestniczą w całym cyklu życia poszczególnego produktu: od opracowania innowacyjnych rozwiązań, poprzez produkcję we własnych zakładach, promocję przy wsparciu pionu marketingu oraz sprzedaż za pośrednictwem sił handlowych.
Andrzej Zygadło podkreśla: – Dużą uwagę zwracamy na sposób, w jaki ze sobą współpracujemy oraz to, jak budowane są relacje w zespole i z przełożonymi. Wierzymy, że każdy pomysł może przyczynić się do stworzenia nowych możliwości, przekładających się na sukces firmy. Taki model biznesowy pozwala nam skutecznie osiągać założone cele.
Selena jest jedną z niewielu polskich firm o międzynarodowym zasięgu. Swój prestiż buduje od 1992 roku, w tym czasie utworzyła 35 spółek wchodzących w skład Grupy, które działają 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.
Nagroda Solidnego Pracodawcy 2020 to kolejne znaczące wyróżnienie przyznane Grupie Selena w ostatnim czasie. Wrocławska firma została uhonorowana przez Europejski Kongres Gospodarczy tytułem „Inwestora bez granic” oraz otrzymała godło „Teraz Polska” za pianoklej TYTAN Professional 60 SEKUND. Tytuł razem z europejskim wyróżnieniem i konkursowym wskazaniem na rzetelność pracodawcy, określają długofalową gospodarczą perspektywę Grupy Selena.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.