Guillaume Latourrette nowym Dyrektorem Zarządzającym Tetra Pak
Firma Tetra Pak, światowy lider w dziedzinie przetwarzania i pakowania żywności, powołała Guillaume’a Latourrette na stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Europę Wschodnią.
Nowy rynek obejmuje poszerzony region Europy Wschodniej i został utworzony z krajów byłego rynku Europy Południowo-Wschodniej* oraz Europy Środkowej**. Nowa konfiguracja ma na celu poprawę wydajności firmy poprzez połączenie zasobów, wiedzy i umiejętności. Kinga Sieradzon, Dyrektor Zarządzająca dawnego rynku Europy Środkowej, objęła stanowisko globalnego Wiceprezesa ds. Usług Tetra Pak, co wiąże się z jej przeprowadzką do Szwecji.
Guillaume Latourrette ma ponad 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, produktami i marketingiem. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w branży opakowań w Europie i na świecie. Przez ostatnie dwa lata, jako Dyrektor Zarządzający Tetra Pak w Europie Południowo-Wschodniej, kierował działalnością firmy na czternastu rynkach. Wcześniej Latourrette pełnił funkcję Regionalnego Dyrektora ds. Marketingu Tetra Pak w Europie i Azji Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru digitalizacji i marketingu. W 2017 roku otrzymał nagrodę Tetra Pak Global Leadership Award.
Objęcie przeze mnie nowego stanowiska i możliwość przewodzenia działaniom Tetra Pak w regionie Europy Wschodniej, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Rynek ten ma silne powiązania handlowe, co zapewni mu jeszcze większą wydajność. Pragnę zapewnić, że standardy, których przestrzegamy w Tetra Pak świadcząc usługi na rzecz naszych klientów, pozostają niezmienione. W długoterminowej perspektywie nasi klienci mogą spodziewać się samych pozytywnych skutków utworzenia nowego rynku. Jestem przekonany, że ta nowa konfiguracja pozwoli nam zapewnić jeszcze lepsze wsparcie klientów w regionie - stwierdza Latourrette.
Guillaume Latourrette będzie sprawował swoją nową funkcję w Warszawie, koordynując działalność firmy w 15 krajach na nowopowstałym rynku Europy Wschodniej (w tym w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Kosowie, Mołdawii, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Polsce).
* Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Kosowo, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia i Słowenia
** Polska, Czechy, Słowacja, Węgry

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.