Handel transgraniczny na wyciągnięcie ręki polskich e-sprzedawców
Platforma IdoSell – należąca do firmy IAI, która jest liderem w dostarczaniu technologii dla branży e-commerce – wprowadziła do swojej oferty narzędzie umożliwiające sprzedaż na najpopularniejszym marketplace w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Integracja IdoSell z eMAG może pomóc polskim sprzedawcom dotrzeć do ponad 9 mln aktywnych użytkowników z Europy Wschodniej.
Witryna eMAG odnotowuje ponad 120 mln odwiedzin miesięcznie oraz pozwala prowadzić aktywną sprzedaż ponad 56 tys. przedsiębiorcom. Obecnie już 2,6 tys. polskich biznesów zdecydowało się na prowadzenie działań na tym marketplace. W ramach integracji IdoSell z eMAG użytkownicy zyskują możliwość intuicyjnego tworzenia kart produktu w katalogu eMAG, dołączenia oferty do już istniejącego konkretnego towaru w katalogu platformy oraz optymalizacji pobierania zamówień. W ramach usprawnienia handlu transgranicznego klienci IdoSell mogą liczyć na automatyczną aktualizację stanów magazynowych i cen, mapowanie lokalnych kurierów eMAG, wysyłkę faktur oraz udostępnianie statusów wysyłki w lokalnym języku – co jest szczególnie pomocne przy sprzedaży zagranicznej.
„Cross-border, czyli sprzedaż online za granicę, to jeden z czołowych trendów w e-commerce. Należy jednak zauważyć, że mimo szeregu korzyści handel transgraniczny jest związany z kilkoma poważnymi wyzwaniami, takimi jak różnice związane z regulacjami prawnymi i podatkowymi, odmienne waluty, czy kwestie językowe, które mogą stanowić poważne wyzwanie z perspektywy przedsiębiorcy. Rozbudowując strategię biznesową o sprzedaż za granicę, warto znaleźć partnera technologicznego, który pozwoli znacznie usprawnić ten proces i zdejmie z ramion biznesu część zadań” – komentuje Michał Dmitrowicz Team Marketing Manager z firmy IdoSell.
Dzięki pełnej integracji IdoSell z platformą eMAG polskie e-sklepy mogą prowadzić sprzedaż w Rumunii, Bułgarii oraz na Węgrzech i wykorzystać gotową bazę klientów, którzy regularnie robią zakupy na tym marketplace. Dodatkowo w ramach integracji z eMAG e-sprzedawcy mogą skierować ruch internetowy do swojego sklepu za pomocą popularnej porównywarki cenowej Compari.ro oraz umożliwić dostawę produktów nawet następnego dnia na terenie całej Rumunii z usługą fulfillmentu Frisbo oraz lokalnymi dostawami od firmy Packeta.

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.