Action otwiera 300. sklep w Polsce
-
Action kontynuuje szybki rozwój w Polsce i otwiera swój 300. sklep.
-
Ten kamień milowy oznacza wzmocnioną ekspansję firmy w północnych regionach kraju.
-
Nowy sklep w Elblągu zatrudnia 12 osób i znajduje się u zbiegu ulic Fromborskiej i Królewieckiej.
Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku w Lesznie. Od tego czasu Polacy mogą cieszyć się unikalną formułą Action: 6000 dobrej jakości produktów w 14 kategoriach produktowych (od zabawek i rękodzieła po artykuły gospodarstwa domowego, ogrodnicze, DIY i spożywcze) w najniższej możliwej cenie. Action oferuje zaskakujący asortyment - co tydzień na półkach pojawia się 150 nowych produktów. Ponad 1500 produktów ma cenę poniżej 5 zł. Średnia cena wszystkich produktów wynosi mniej niż 10 zł.
Action jako wiodący detalista chce, aby zrównoważone produkty były dostępne dla każdego. Marka czuje się odpowiedzialna za ciągłe ulepszanie swoich produktów, łańcucha dostaw i emisji CO2. Już 90% drewnianych produktów i 92% produktów bawełnianych marki Action pochodzi z bardziej zrównoważonych źródeł. Firma spodziewa się osiągnąć cel 100% zrównoważonego pozyskiwania tych materiałów już w 2024 roku.
300. sklep Action w Polsce nie tylko podkreśla szybki rozwój Action w kraju, ale także wzmacnia ekspansję firmy w północnych regionach Polski.
"Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dziś otworzyć nasz 300. Sklep w Polsce. To otwarcie jest nie tylko kamieniem milowym w rozwoju Action w całym kraju, ale oznacza naszą wolę dalszej ekspansji w północnej części Polski. Rzeczywiście chcemy dotrzeć do większej liczby klientów w tym regionie" - komentuje Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action w Polsce i dodaje: - "Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu Action jest wyjątkowym detalistą, który udowadnia, że może stale rosnąć i prosperować na tak wymagającym i konkurencyjnym rynku, jakim jest Polska. Będziemy kontynuować ekspansję w Polsce i oferować wyjątkowe doświadczenia zakupowe naszym klientom, niezależnie od tego, czy mieszkają w dużych miastach, czy w mniejszych miejscowościach".
Atrakcyjny pracodawca
Plany rozwoju i ekspansji w Polsce oznaczają tworzenie kolejnych lokalnych miejsc pracy.
"Od otwarcia naszego pierwszego sklepu w Polsce w 2017 roku zatrudniliśmy ponad 4000 pracowników. Będziemy nadal powiększać nasz zespół, ponieważ chcemy wzmocnić nasze zespoły sklepowe, w centrali, a także w naszych 3 centrach dystrybucyjnych. Action oferuje swoim pracownikom elastyczne i przyjazne środowisko pracy" - wyjaśnia Sławomir Nitek.
Spółka planuje utrzymać roczny wzrost zatrudnienia na poziomie około 1000 pracowników. Otwierając każdy nowy sklep, Action zapewnia kilkanaście nowych miejsc pracy.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.