Komunikaty PR

Angażujące zabawki, czyli play value kluczem do rozrywki pełnej wartości

2024-02-22  |  16:00

Średni czas, jaki dzieci spędzają przed ekranem, wynosi 1 godzinę i 15 minut. Dotyczy to także maluchów, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia! Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej trendów, które za zadanie mają odciągnąć podopiecznych od ekranu i przemycić edukację do świata zabaw. Jednym z nich jest play value, stawiający na rozwojowe i angażujące spędzanie czasu. Produkty wpisujące się w ten nurt mogą wpływać stymulująco na rozwój dziecięcych zmysłów i kreatywności. Na co więc powinni postawić rodzice, aby dziecko nie przeniosło się do cyfrowego świata?

Alternatywa dla ekranu

Jak wynika z badania „Brzdąc w sieci”, 54% dzieci w wieku od 0 do 6 lat korzysta z urządzeń mobilnych. Z jednej strony dane te mogą niepokoić, z drugiej warto pamiętać, że korzystanie z urządzeń cyfrowych może stymulować rozwój psychospołeczny dziecka, o ile aplikacje i programy są dobrze zaprojektowane i dobrane do wieku. Jeżeli uda nam się już oderwać malucha od szklanego ekranu, warto zadbać o to, aby zabawki, po które sięga, poza aspektem rozrywkowym, determinowały rozkwit umiejętności społecznych oraz pobudzały wyobraźnię.

Na szczęście świadomi rodzice coraz częściej poszukują produktów, które mogą stać się przeciwwagą dla czasu spędzonego przed wyświetlaczem. Rosnąca wiedza kupujących to także motywacja dla firmy do stosowania dobrych praktyk, większej odpowiedzialności oraz dostarczania produktów i usług zgodnych z oczekiwaniami rynku.

Koncepcja play value, oprócz edutainment oraz STEAM, to jeden z wiodących trendów branży producentów zabawek dla dzieci w 2024 roku. Play value podkreśla wartość edukacyjną i rozwojową zabawek, co jest istotne zarówno dla rodziców, jak i dla samych dzieci. Dzisiejsze zabawki powinny nie tylko dostarczać rozrywki, ale również wspierać rozwój kreatywności i umiejętności społecznych – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Minęły czasy, w których zabawka miała jedynie zająć lub odwrócić uwagę dziecka. Obecnie powinna także zachęcać do twórczego działania, przeżywania emocjonujących przygód i kreowania własnej, bajkowej rzeczywistości. Zabawki wpisujące się w najnowszy trend play value mają za zadanie holistycznie wspierać najmłodszych, zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej, psychologicznej, jak i somatycznej.

Ściąga, czyli produkty zgodne z ideą play value

Producenci zabawek są coraz bardziej świadomi wpływu swoich produktów na rozwój dzieci. Rodzice, z kolei, stają się bardziej wymagający wybierając tradycyjne zabawki, ponieważ wiedzą, że konkurują z cyfrowym światem. Tak więc, wprowadzając do zabawy produkty oparte na koncepcji play value, przyczyniamy się do tworzenia środowiska sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi najmłodszych – podsumowuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Jest to ważne przesłanie dla wszystkich zainteresowanych dobrem dzieci: odpowiadanie na ich potrzeby rozwojowe poprzez świadome wybory konsumenckie może mieć znaczący wpływ na ich przyszłość – dodaje.

Starając się zrozumieć sposób myślenia dzieci o zabawie, MGA stawia na zrównoważone praktyki i wychodzi naprzeciw kreatywności najmłodszych. Lalka Rainbow High Color & Create z ubraniami, które przeznaczone są do kolorowania, wręcz zachęca do twórczej aktywności. Wybierając produkt L.O.L. Surprise Loves z serii Crayola otrzymujemy lalkę z kredkami świecowymi w zestawie, a to sprawia, że projektowanie modnego wyglądu może toczyć się w dowolnym miejscu i angażować do zabawy w każdych warunkach.

Rozwojowych doświadczeń mogą dostarczyć również produkty Miniverse – Make It Mini Food, czyli miniaturowe wersje produktów spożywczych oraz Make It Mini Home, zawierające elementy do wyposażenia domu, m.in. rośliny do podlewania. W ten sposób mini-światy mogą nauczyć malucha, jak zadbać o siebie i otoczenie oraz być wstępem do maxi-rzeczywistości. Natomiast sensoryczne zabawki Fluffie Stuffiez, poza standardową funkcją zabawy, mogą minimalizować skutki nadmiernej ilości bodźców z otoczenia i działać wyciszająco.

 

MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, Micro Games of America™, Baby born® Surprise and Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel W sieci to Niemiec, Hiszpan i Francuz najwięcej wydają u Polaka Biuro prasowe
2024-08-23 | 09:30

W sieci to Niemiec, Hiszpan i Francuz najwięcej wydają u Polaka

Rosnąca globalizacja zmniejsza znaczenie barier geograficznych, co odczuwają również sprzedający w Internecie. Trend handlu transgranicznego zyskuje na popularności wśród
Handel Nie tylko niskie ceny – Lidl Polska to także komfortowe warunki pracy
2024-08-22 | 15:10

Nie tylko niskie ceny – Lidl Polska to także komfortowe warunki pracy

Lidl Polska to jedna z wiodących sieci handlowych na polskim rynku, która kojarzy się z jakościowymi produktami w atrakcyjnych cenach. Sieć jest także miejscem pracy dla blisko 27 tys.
Handel Packeta intensyfikuje rozwój na rynkach Europy
2024-08-22 | 14:00

Packeta intensyfikuje rozwój na rynkach Europy

    Packeta, wiodąca globalna platforma logistyczna dla e-commerce, kontynuuje dynamiczny rozwój sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Z-BOX w Europie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.