Komunikaty PR

Brain food w Żabce – lepsza pamięć i koncentracja z „Porcją DobreGO!”

2024-05-20  |  10:20
Biuro prasowe

Egzaminy, wystąpienia publiczne, praca koncepcyjna. Wydarzenia, od wyników których w dużej mierze zależy przyszłość i uczniów, i osób pracujących. Powtarzając ostatnie partie materiałów czy próbując stworzyć świetne projekty, warto pamiętać również o właściwym odżywianiu. W poprawie koncentracji, zwiększeniu zdolności poznawczych mózgu, wspomoże poniższy dekalog opracowany przy współpracy z dietetykiem.

Dekalog żywieniowy dla osób, które muszą się skupić  

Co najlepiej stymuluje mózg? Posiłki, które korzystnie wpływają na wytężoną pracę umysłową.

Oto dekalog żywieniowy, który poprawi pracę szarych komórek nerwowych:

  1. B jak białko. Jedz codziennie odpowiednią ilość białka, ponieważ jest podstawą budowy każdej komórki odpowiedzialnej za procesy myślenia. Znajdziesz je w wysokiej jakości mięsie i wędlinach oraz w produktach pochodzenia roślinnego jak tofu, soja czy np. w zbożach czy roślinach strączkowych.  
  2. C jak cynk. Obecny w ostrygach, owocach morza oraz w pestkach dyni. Badacze wykryli ciekawą zależność, stwierdzając większą ilość cynku w organizmach dzieci o wybitnej inteligencji.  
  3. F jak fosfor. Poprawia nastrój, dodaje sił witalnych. Gdy zawodzi pamięć, należy zwiększyć jego obecność w diecie. Do produktów bogatych w fosfor należą m.in. ryby.
  4. G jak glukoza. Tuż przed ważnym egzaminem można zjeść kawałek czekolady lub garść suszonych owoców. Powodują one szybki wyrzut glukozy do mózgu, co przyspiesza procesy myślowe.
  5. M jak magnez. Magnez razem z wapniem pomagają w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych. Magnez chroni również przed metalami ciężkimi, które uszkadzają mózg.
  6. N jak nienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdują się w tłuszczach rybnych i roślinnych. Nieodpowiednia ich ilość w diecie osłabia koncentrację, skutkuje utratą pamięci i apatią.
  7. P jak potas. Poprawia dotlenienie mózgu. Jest jednym z najważniejszych minerałów, jakie występują w ludzkim organizmie. Jego źródłem są: winogrona, banany, pomarańcze, morele, awokado, melony, nektarynki, brzoskwinie, pomidory i ziemniaki.
  8. W jak węglowodany. Dla prawidłowej pracy szarych komórek niezbędne są węglowodany złożone takie, jak: pieczywo, kasze, makarony. Stopniowo trawione są źródłem energii dla mózgu. Aż 1/3 codziennie spożytej w pokarmach energii wykorzystywana jest na procesy myślenia!
  9. W jak witaminy. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Spotkamy je np. w soi, pieczywie z pełnego przemiału i mięsie. Ich niedobór, choćby witaminy B3, powoduje m.in.: osłabienie pamięci, kłopoty ze skupieniem uwagi i kojarzeniem, a także bezsenność.
  10. Ż jak żelazo. Żelazo to nośnik tlenu. Aby podnieść jego poziom w organizmie, należy jeść czerwone mięso, orzechy, rośliny strączkowe, owoce pestkowe, warzywa liściaste czy rodzynki. Niedobór tego składnika upośledza zdolność rozumowania i uczenia się.

Egzaminy na piątkę i pomysły godne zapamiętania z „Porcją DobreGO!”

Brak czasu nie może być przeszkodą, by jeść zdrowo i smacznie. Produkty z etykietą „Porcja DobreGO!” na opakowaniu z oferty sieci Żabka zostały tak skomponowane, by sprostać tym wyzwaniom. Dla wszystkich przystępujących do ważnych, życiowych egzaminów oraz tych, którzy muszą skupić się i wykonać zadanie – czy to poprowadzić ważne spotkanie czy popracować koncepcyjnie:

  • Zacznij dzień z eksplozją energii: np. sałatką Cezar marki „Dobra Karma”, kanapką trójkątną z pastą jajeczną „Tomcio Paluch”.
  • Zjedz wartościowy obiad dla pełni sił: np. filet z kurczaka z purée ziemniaczano-marchewkowym marki „Szamamm”.
  • Sięgnij po szybką, ale przemyślaną przekąskę w ciągu dnia: Foodini „Odporność”.
  • Na dobry podwieczorek posil się: np. Zupą-krem z dynią i mango „Szamamm”.
  • W ważnym dniu zabierz ze sobą: bakalie marki „HAPS!” (m.in. orzechy włoskie), witaminowe napoje marki „WYCISK” dobre na mózg, np. z mango, marakują, limonką.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się
Handel Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
2024-12-20 | 14:00

Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!

Warszawska Reduta jest pierwszym i jedynym obiektem w stolicy, w którym klienci znajdą zarówno supermarket Biedronka, jak i hipermarket Carrefour. Dzięki połączeniu dwóch

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.