COMP integratorem rozwiązań kaucyjnych dla sieci sklepów
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
System kaucyjny w Polsce zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Zbiórka opakowań ma przyczynić się do ochrony środowiska poprzez realizację założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Nowe dyrektywy unijne obejmą między innymi sklepy, które są jednym z filarów polskiego ekosystemu handlowego. Grupa Kapitałowa COMP, jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, wesprze detalistów, a także sieci sklepów poprzez nowe narzędzie technologiczne przeznaczone do kompleksowej obsługi systemu kaucyjnego.
Zdaniem autorów raportu „System kaucyjny w Polsce – koszty, perspektywy, szanse” przygotowanego przez Deloitte, całkowity koszt wdrożenia systemu przekroczy 14 mld zł. Detaliści rynku tradycyjnego także będą zmuszeni wprowadzić odpowiednie rozwiązania technologiczne, przy czym oferta COMP pozwoli im znacząco zmniejszyć wysokość inwestycji.
Jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, dążymy do zapewnienia maksymalnej, kompleksowej i skondensowanej w jednym miejscu obsługi systemu kaucyjnego. Znamy rynek handlu tradycyjnego na wylot. Doskonale diagnozujemy potrzeby detalistów, ponieważ współpracujemy z nimi od lat. Nowe wyzwania związane z implementacją systemu kaucyjnego będą wymagać nowych narzędzi, usług i technologicznych koncepcji. Już teraz proponujemy naszym partnerom szeroki wachlarz usług. Każda sieć sklepów zastanawia się, jak zapewnić swoim detalistom rozwiązania systemu kaucyjnego. Opcji na rynku jest wiele, a sytuacja legislacyjna jest wciąż niepewna. Nasze nowe narzędzie zintegruje wszystkie dostępne rozwiązania w taki sposób, aby sieci mogły czerpać z nich maksimum korzyści, jednocześnie zyskując na efektywności. Dostosowanie rozwiązań już obecnych w sklepach obniża poziom inwestycji niezbędny do skutecznej realizacji procesów systemu kaucyjnego – mówi Michał Pląska, dyrektor operacyjny – Centrum Innowacji Retail w COMP S.A.
COMP w ramach swojej oferty dla sieci sklepów zapewni pełną elastyczność w zakresie integracji dostawców automatów RVM, umożliwi współpracę z wieloma operatorami oraz umożliwi rejestrację przyjęcia opakowań na rozwiązaniach fiskalnych, takich jak Novitus, Elzab i Insoft, a także terminalach płatniczych. Natomiast na stanowiskach kasowych wesprze proces przekazywania opakowań do operatora oraz umożliwi automatyzację związaną z rozliczeniem kaucji i handling fee dla detalistów. Na dostarczaną funkcjonalność składa się także pełne raportowanie wymagane prawem.
Integracja narzędzi obejmie także systemy POS firm trzecich. Ponadto, COMP udostępni detalistom dedykowaną aplikację mobilną, która wesprze ich w obsłudze systemu kaucyjnego poza ladą sprzedażową oraz w przypadku braku kompatybilnych rozwiązań sprzedażowych. Panel www zapewni natomiast pełną kontrolę, zarządzanie i monitorowanie wszelkich procesów związanych z obrotem opakowaniami kaucyjnymi, a także rozliczeniami z poszczególnymi operatorami. Narzędzie będzie również wspierać rozliczenia pomiędzy operatorami a detalistami z częstotliwością nawet do jednego tygodnia. Pozwoli to utrzymać przejrzystość gospodarki magazynowej opakowaniami oraz strumieniem finansowym idącym za ruchami magazynowymi.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.