COMP integratorem rozwiązań kaucyjnych dla sieci sklepów
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
System kaucyjny w Polsce zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Zbiórka opakowań ma przyczynić się do ochrony środowiska poprzez realizację założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Nowe dyrektywy unijne obejmą między innymi sklepy, które są jednym z filarów polskiego ekosystemu handlowego. Grupa Kapitałowa COMP, jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, wesprze detalistów, a także sieci sklepów poprzez nowe narzędzie technologiczne przeznaczone do kompleksowej obsługi systemu kaucyjnego.
Zdaniem autorów raportu „System kaucyjny w Polsce – koszty, perspektywy, szanse” przygotowanego przez Deloitte, całkowity koszt wdrożenia systemu przekroczy 14 mld zł. Detaliści rynku tradycyjnego także będą zmuszeni wprowadzić odpowiednie rozwiązania technologiczne, przy czym oferta COMP pozwoli im znacząco zmniejszyć wysokość inwestycji.
Jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, dążymy do zapewnienia maksymalnej, kompleksowej i skondensowanej w jednym miejscu obsługi systemu kaucyjnego. Znamy rynek handlu tradycyjnego na wylot. Doskonale diagnozujemy potrzeby detalistów, ponieważ współpracujemy z nimi od lat. Nowe wyzwania związane z implementacją systemu kaucyjnego będą wymagać nowych narzędzi, usług i technologicznych koncepcji. Już teraz proponujemy naszym partnerom szeroki wachlarz usług. Każda sieć sklepów zastanawia się, jak zapewnić swoim detalistom rozwiązania systemu kaucyjnego. Opcji na rynku jest wiele, a sytuacja legislacyjna jest wciąż niepewna. Nasze nowe narzędzie zintegruje wszystkie dostępne rozwiązania w taki sposób, aby sieci mogły czerpać z nich maksimum korzyści, jednocześnie zyskując na efektywności. Dostosowanie rozwiązań już obecnych w sklepach obniża poziom inwestycji niezbędny do skutecznej realizacji procesów systemu kaucyjnego – mówi Michał Pląska, dyrektor operacyjny – Centrum Innowacji Retail w COMP S.A.
COMP w ramach swojej oferty dla sieci sklepów zapewni pełną elastyczność w zakresie integracji dostawców automatów RVM, umożliwi współpracę z wieloma operatorami oraz umożliwi rejestrację przyjęcia opakowań na rozwiązaniach fiskalnych, takich jak Novitus, Elzab i Insoft, a także terminalach płatniczych. Natomiast na stanowiskach kasowych wesprze proces przekazywania opakowań do operatora oraz umożliwi automatyzację związaną z rozliczeniem kaucji i handling fee dla detalistów. Na dostarczaną funkcjonalność składa się także pełne raportowanie wymagane prawem.
Integracja narzędzi obejmie także systemy POS firm trzecich. Ponadto, COMP udostępni detalistom dedykowaną aplikację mobilną, która wesprze ich w obsłudze systemu kaucyjnego poza ladą sprzedażową oraz w przypadku braku kompatybilnych rozwiązań sprzedażowych. Panel www zapewni natomiast pełną kontrolę, zarządzanie i monitorowanie wszelkich procesów związanych z obrotem opakowaniami kaucyjnymi, a także rozliczeniami z poszczególnymi operatorami. Narzędzie będzie również wspierać rozliczenia pomiędzy operatorami a detalistami z częstotliwością nawet do jednego tygodnia. Pozwoli to utrzymać przejrzystość gospodarki magazynowej opakowaniami oraz strumieniem finansowym idącym za ruchami magazynowymi.
Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości często czuje się bezbronny
Badania IBRIS dotyczące percepcji i spożycia produktów alkoholowych. Piwo z najgorszymi notowaniami i skutkami
Wyniki Black Friday - przeceny kosmetyków do 39%, ale najchętniej kupowaliśmy...
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.