Diamant zachęca do troski o środowisko i niemarnowania
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Pfeifer & Langen, właściciel marki Diamant, konsekwentnie prowadzi działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko. Po wydanym w 2022 roku raporcie dot. zrównoważonego rozwoju, firma przygotowała kontynuację kampanii informacyjno-edukacyjnej Z Natury Dla Dobrej Przyszłości. Bohaterowie akcji, rodzina Słodkich, prezentują konsumentom m.in.: jak w praktyce wygląda proces uprawy buraka oraz jak każdego roku zmniejsza się emisja CO2 w transporcie i podczas pracy cukrowni.
Na profilach marki Diamant możemy obejrzeć cykl filmów edukacyjnych, który ma na celu przybliżenie działań z zakresu zrównoważonego rozwoju jakie podejmuje firma Pfeifer & Langen. Zarówno podczas wytwarzania cukru, jak i uprawy buraków cukrowych. Nie jest powszechną wiedzą to, że każde z tych warzyw wytwarza przez rok aż 26 ton tlenu – czyli tyle, ile potrzebuje do oddychania aż 100 osób rocznie! Dzięki akcji dowiemy się również, że cukrownia Pfeifer & Langen w Środzie Wielkopolskiej jest jednocześnie elektrociepłownią, zapewniającą mieszkańcom tańsze ogrzewanie. Te i wiele innych ciekawostek przedstawiają w kampanii jej bohaterowie - rodzina Słodkich. Pokazują nie tylko eksperckie nagrania prosto z pól czy zakładów produkcyjnych, ale i podpowiadają jak codzienne, świadome nawyki oraz bardziej zielone wybory pozytywnie wpływają na planetę i przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne.
- Od lat w Pfeifer & Langen Polska przykładamy ogromną wagę do tego, aby nam wszystkim żyło się lepiej. Dbamy o zrównoważony rozwój oraz dobre relacje z lokalnymi społecznościami. Pochodzące od naszych plantatorów buraki dostarczane są do cukrowni możliwie najkrótszymi trasami, wytyczonymi przez specjalne systemy logistyczne. Dzięki temu od 2003 roku średnia emisja CO2 związana z ich transportem została zredukowana o ponad 25%. Same plantacje buraków cukrowych rokrocznie wytwarzają miliony ton tlenu, a to m.in. przyczynia się do poprawy jakości powietrza w ich sąsiedztwie. Ponadto, w ciągu ostatnich dziesięciu lat zredukowaliśmy znacząco ilość zużytego papieru i kartonu, potrzebnych do wytwarzania opakowań. Wiemy, że nasi konsumenci to doceniają, bo troska o środowisko naturalne jest dla nich również ważna. Dlatego w naszej najnowszej kampanii staramy się ich inspirować oraz zachęcać do podejmowania praktyk, które sprawiają, że nawet we własnej kuchni możemy dbać o środowisko - mówi Kamila Sikorska, marketing manager w firmie Pfeifer & Langen.
Diamant, wspólnie z rodziną Słodkich, zachęca do świadomych postaw takich, jak: segregowanie śmieci, rezygnowanie podczas zakupów z opakowań z tworzywa sztucznego, nie wyrzucanie mocno dojrzałych owoców tylko przerabianie ich np. na dżemy, zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy zmywania naczyń. Na stronie www.diamant.pl znalazły się też wskazówki jak gotować w duchu #zerowaste.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.