Diamant zachęca do troski o środowisko i niemarnowania
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Pfeifer & Langen, właściciel marki Diamant, konsekwentnie prowadzi działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko. Po wydanym w 2022 roku raporcie dot. zrównoważonego rozwoju, firma przygotowała kontynuację kampanii informacyjno-edukacyjnej Z Natury Dla Dobrej Przyszłości. Bohaterowie akcji, rodzina Słodkich, prezentują konsumentom m.in.: jak w praktyce wygląda proces uprawy buraka oraz jak każdego roku zmniejsza się emisja CO2 w transporcie i podczas pracy cukrowni.
Na profilach marki Diamant możemy obejrzeć cykl filmów edukacyjnych, który ma na celu przybliżenie działań z zakresu zrównoważonego rozwoju jakie podejmuje firma Pfeifer & Langen. Zarówno podczas wytwarzania cukru, jak i uprawy buraków cukrowych. Nie jest powszechną wiedzą to, że każde z tych warzyw wytwarza przez rok aż 26 ton tlenu – czyli tyle, ile potrzebuje do oddychania aż 100 osób rocznie! Dzięki akcji dowiemy się również, że cukrownia Pfeifer & Langen w Środzie Wielkopolskiej jest jednocześnie elektrociepłownią, zapewniającą mieszkańcom tańsze ogrzewanie. Te i wiele innych ciekawostek przedstawiają w kampanii jej bohaterowie - rodzina Słodkich. Pokazują nie tylko eksperckie nagrania prosto z pól czy zakładów produkcyjnych, ale i podpowiadają jak codzienne, świadome nawyki oraz bardziej zielone wybory pozytywnie wpływają na planetę i przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne.
- Od lat w Pfeifer & Langen Polska przykładamy ogromną wagę do tego, aby nam wszystkim żyło się lepiej. Dbamy o zrównoważony rozwój oraz dobre relacje z lokalnymi społecznościami. Pochodzące od naszych plantatorów buraki dostarczane są do cukrowni możliwie najkrótszymi trasami, wytyczonymi przez specjalne systemy logistyczne. Dzięki temu od 2003 roku średnia emisja CO2 związana z ich transportem została zredukowana o ponad 25%. Same plantacje buraków cukrowych rokrocznie wytwarzają miliony ton tlenu, a to m.in. przyczynia się do poprawy jakości powietrza w ich sąsiedztwie. Ponadto, w ciągu ostatnich dziesięciu lat zredukowaliśmy znacząco ilość zużytego papieru i kartonu, potrzebnych do wytwarzania opakowań. Wiemy, że nasi konsumenci to doceniają, bo troska o środowisko naturalne jest dla nich również ważna. Dlatego w naszej najnowszej kampanii staramy się ich inspirować oraz zachęcać do podejmowania praktyk, które sprawiają, że nawet we własnej kuchni możemy dbać o środowisko - mówi Kamila Sikorska, marketing manager w firmie Pfeifer & Langen.
Diamant, wspólnie z rodziną Słodkich, zachęca do świadomych postaw takich, jak: segregowanie śmieci, rezygnowanie podczas zakupów z opakowań z tworzywa sztucznego, nie wyrzucanie mocno dojrzałych owoców tylko przerabianie ich np. na dżemy, zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy zmywania naczyń. Na stronie www.diamant.pl znalazły się też wskazówki jak gotować w duchu #zerowaste.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.