Dynamiczny rozwój rynku zabawek w Polsce na rok 2023
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Analiza rynku zabawek w Polsce na rok 2023 rysuje obraz dynamicznego rozwoju branży, będącej świadkiem wzrostu wartości, mimo zmniejszającej się liczby dzieci w kraju. Prognozy wskazują, że sektor ten będzie kontynuował ekspansję, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na innowacyjne, edukacyjne produkty. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Biorąc pod uwagę dane historyczne, rynek zabawek dla dzieci charakteryzuje się imponującą odpornością na zmienne warunki rynkowe. Przewiduje się, że przychody na polskim rynku zabawek i gier osiągną w 2023 roku poziom 967,38 mln USD, co oznacza niemal 30-milionowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.
Liderzy rynku
Wiodącymi graczami na rynku są ugruntowane przedsiębiorstwa, takie jak Hasbro, Mattel, LEGO Group i Spin Master, posiadające znaczne udziały w różnych kategoriach produktów. Jednak równocześnie obserwuje się dynamiczny rozwój niszowych producentów, wprowadzających na rynek produkty dostosowane do określonych zainteresowań i segmentów, co przyczynia się do zwiększenia różnorodności w krajobrazie branżowym.
Edukacja, ekologia i licencje - trendy na rynku
Widoczny wzrost zainteresowania w kategorii zabawek edukacyjnych promujących naukę STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) podkreśla świadomość rodziców dotyczącą roli zabawek w rozwoju dzieci. Dodatkowo, zabawki ekologiczne i pochodzące ze zrównoważonej produkcji zdobywają na popularności wśród bardziej świadomych konsumentów, którzy zwracają uwagę nie tylko na sam produkt, ale także na proces jego produkcji. Na popularności nie traci również segment zabawek na licencji, czyli produktami ze znanych franczyz.
Rynek zabawek w Polsce
Podsumowując, rynek zabawek w Polsce rozwija się dynamicznie, a przewidywane trendy wskazują na dalszy wzrost wartości sektora, zwiększenie różnorodności oferty i rozwój innowacyjnych produktów, odpowiadając na zmieniające się preferencje konsumentów.
Więcej danych na temat rynku zabawek znajdziesz na stronie firmy MarketHub: www.markethub.pl/analiz-rynku-zabawek
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.