Dynamiczny rozwój rynku zabawek w Polsce na rok 2023
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Analiza rynku zabawek w Polsce na rok 2023 rysuje obraz dynamicznego rozwoju branży, będącej świadkiem wzrostu wartości, mimo zmniejszającej się liczby dzieci w kraju. Prognozy wskazują, że sektor ten będzie kontynuował ekspansję, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na innowacyjne, edukacyjne produkty. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Biorąc pod uwagę dane historyczne, rynek zabawek dla dzieci charakteryzuje się imponującą odpornością na zmienne warunki rynkowe. Przewiduje się, że przychody na polskim rynku zabawek i gier osiągną w 2023 roku poziom 967,38 mln USD, co oznacza niemal 30-milionowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.
Liderzy rynku
Wiodącymi graczami na rynku są ugruntowane przedsiębiorstwa, takie jak Hasbro, Mattel, LEGO Group i Spin Master, posiadające znaczne udziały w różnych kategoriach produktów. Jednak równocześnie obserwuje się dynamiczny rozwój niszowych producentów, wprowadzających na rynek produkty dostosowane do określonych zainteresowań i segmentów, co przyczynia się do zwiększenia różnorodności w krajobrazie branżowym.
Edukacja, ekologia i licencje - trendy na rynku
Widoczny wzrost zainteresowania w kategorii zabawek edukacyjnych promujących naukę STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) podkreśla świadomość rodziców dotyczącą roli zabawek w rozwoju dzieci. Dodatkowo, zabawki ekologiczne i pochodzące ze zrównoważonej produkcji zdobywają na popularności wśród bardziej świadomych konsumentów, którzy zwracają uwagę nie tylko na sam produkt, ale także na proces jego produkcji. Na popularności nie traci również segment zabawek na licencji, czyli produktami ze znanych franczyz.
Rynek zabawek w Polsce
Podsumowując, rynek zabawek w Polsce rozwija się dynamicznie, a przewidywane trendy wskazują na dalszy wzrost wartości sektora, zwiększenie różnorodności oferty i rozwój innowacyjnych produktów, odpowiadając na zmieniające się preferencje konsumentów.
Więcej danych na temat rynku zabawek znajdziesz na stronie firmy MarketHub: www.markethub.pl/analiz-rynku-zabawek

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.