Dzięki wolontariuszom z Żabki park przy szpitalu w Poznaniu odzyskał dawny urok
Pracownicy Grupy Żabka porządkowali park na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Akcja odbyła się we wtorek 25 lipca br. i była kolejną inicjatywą firmy w ramach wolontariatu pracowniczego. Zaangażowanie społeczne to dla Żabki nie tylko słowa, ale również konkretne działania.
Na co dzień zielony teren służy zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu jako miejsce do zajęć terapeutycznych i przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki wolontariuszom, park odzyskał dawny urok.
– Przebywanie w przyjaznym środowisku, np. na łonie natury, jest ważnym elementem w procesie terapeutycznym naszych pacjentów, jak również chwilą wytchnienia i odpoczynku dla naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy zrewitalizować park należący do naszego Szpitala. Pierwszym krokiem jest gruntowane posprzątanie terenu, w którym wspierają nas wolontariusze, pracownicy Grupy Żabka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Piotr Nowicki, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.
Grupa Żabka rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. W centrum uwagi stawia przede wszystkim człowieka i jego potrzeby, nie zapominając jednak o wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne i najbliższe otoczenie. W 2021 r. firma zrewidowała podejście do zaangażowania społecznego, definiując obszary ważne dla społeczności lokalnych i kładąc nacisk na działania, które przyczyniają się do realnych i długofalowych zmian. Nie tylko stwarza pracownikom różne możliwości wolontariatu, ale także zachęca ich do szukania na własną rękę lokalnych inicjatyw, które mogliby wesprzeć.
– Każdy pracownik w naszej firmie może miesięcznie wykorzystać do 8 godzin na wolontariat pracowniczy. Bardzo nas cieszy, że zatrudniamy osoby, dla których pomoc i zaangażowanie społeczne są równie ważne jak dla nas. Wspólnie wychodzimy do społeczności lokalnych i szukamy przestrzeni, w których nasze umiejętności, czas, energia i zapał mogą przerodzić się w coś dobrego. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc Szpitalowi Wojewódzkiemu w Poznaniu – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR.
Akcja w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu trwała 3 godziny. Na koniec, w zielonym zakątku rozstawione zostały ławki, które stanowią dopełnienie wstępnej aranżacji tego terenu. To była kolejna inicjatywa Grupy Żabka w ramach wolontariatu pracowniczego. Od początku roku przedstawiciele firmy brali udział m.in. w akcji sadzenia drzew, w sprzątaniu świata, opiece nad zwierzętami w schronisku, czy też w zbiórce charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.