Dzięki wolontariuszom z Żabki park przy szpitalu w Poznaniu odzyskał dawny urok
Pracownicy Grupy Żabka porządkowali park na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Akcja odbyła się we wtorek 25 lipca br. i była kolejną inicjatywą firmy w ramach wolontariatu pracowniczego. Zaangażowanie społeczne to dla Żabki nie tylko słowa, ale również konkretne działania.
Na co dzień zielony teren służy zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu jako miejsce do zajęć terapeutycznych i przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki wolontariuszom, park odzyskał dawny urok.
– Przebywanie w przyjaznym środowisku, np. na łonie natury, jest ważnym elementem w procesie terapeutycznym naszych pacjentów, jak również chwilą wytchnienia i odpoczynku dla naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy zrewitalizować park należący do naszego Szpitala. Pierwszym krokiem jest gruntowane posprzątanie terenu, w którym wspierają nas wolontariusze, pracownicy Grupy Żabka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Piotr Nowicki, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.
Grupa Żabka rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. W centrum uwagi stawia przede wszystkim człowieka i jego potrzeby, nie zapominając jednak o wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne i najbliższe otoczenie. W 2021 r. firma zrewidowała podejście do zaangażowania społecznego, definiując obszary ważne dla społeczności lokalnych i kładąc nacisk na działania, które przyczyniają się do realnych i długofalowych zmian. Nie tylko stwarza pracownikom różne możliwości wolontariatu, ale także zachęca ich do szukania na własną rękę lokalnych inicjatyw, które mogliby wesprzeć.
– Każdy pracownik w naszej firmie może miesięcznie wykorzystać do 8 godzin na wolontariat pracowniczy. Bardzo nas cieszy, że zatrudniamy osoby, dla których pomoc i zaangażowanie społeczne są równie ważne jak dla nas. Wspólnie wychodzimy do społeczności lokalnych i szukamy przestrzeni, w których nasze umiejętności, czas, energia i zapał mogą przerodzić się w coś dobrego. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc Szpitalowi Wojewódzkiemu w Poznaniu – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR.
Akcja w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu trwała 3 godziny. Na koniec, w zielonym zakątku rozstawione zostały ławki, które stanowią dopełnienie wstępnej aranżacji tego terenu. To była kolejna inicjatywa Grupy Żabka w ramach wolontariatu pracowniczego. Od początku roku przedstawiciele firmy brali udział m.in. w akcji sadzenia drzew, w sprzątaniu świata, opiece nad zwierzętami w schronisku, czy też w zbiórce charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.