Elastyczne płatności Klarny wchodzą na platformę Shoper, otwierając nowe możliwo
- Klarna umacnia swoją propozycję na polskim rynku i nawiązuje współpracę z Shoper – najpopularniejszym dostawcą rozwiązań e-commerce w modelu subskrypcyjnym w Polsce.
- Wprowadzenie usługi „Zapłać za 30 dni” oraz płatności w 3 ratach 0% od Klarny zapewni konsumentom jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo podczas dokonywania zakupów.
Warszawa, 26 lipca 2023 r. – Klarna, globalna sieć płatności i zakupów, wspierana przez sztuczną inteligencję, nawiązuje współpracę z Shoper − wiodącym dostawcą rozwiązań e-commerce w Polsce. Od 17 lipca właściciele 17 tys. e-sklepów działających na platformie mogą oferować kupującym elastyczne metody płatności dostarczane przez szwedzki fintech.
Shoper, jako najpopularniejsza platforma e-commerce w modelu subskrypcyjnym w Polsce, stale dąży do dostarczania najlepszych narzędzi sprzedażowych swoim klientom. Partnerstwo z Klarną jest więc kolejnym ważnym krokiem w rozwoju i umacnianiu pozycji firmy jako lidera na polskim rynku e-commerce.
– W Shoper stale rozwijamy ofertę usług finansowych, tak by odpowiadała konkretnym potrzebom i oczekiwaniom właścicieli e-sklepów oraz była dostosowana do specyfiki e-handlu. Klarna to globalny lider w zakresie płatności odroczonych. Dzięki temu wdrożeniu, sklepy korzystające z platformy Shoper otrzymują dostęp do niezwykle popularnej metody odroczonej płatności, rozpoznawalnej na poziomie międzynarodowym i bardzo zaawansowanej technologicznie. Klienci cenią takie rozwiązania, szukają ich i aktywnie z nich korzystają. Dzięki temu sprzedawcy Shoper zyskują narzędzie, które pomoże spełnić rosnące oczekiwania konsumentów oraz zapewnić im lepsze doświadczenia zakupowe – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper S.A.
Klarna nie zwalnia tempa
Shoper dołącza do grona ponad 3 tys. partnerów, marek i sklepów internetowych w Polsce, które udostępniają płatności z Klarną. Właściciele sklepów na platformie Shoper mogą od teraz oferować swoim klientom zakupy z bezpiecznymi płatnościami odroczonymi o 30 dni lub podzielonymi na 3 nieoprocentowane raty. Z rozwiązań oferowanych przez Klarnę korzysta już ponad 1,5 mln polskich konsumentów.
– Jak wynika z naszego raportu „Shopping Pulse” aż 69 proc. polskich konsumentów przyznaje, że bardziej optymistycznie podchodzi do sprzedawców oferujących możliwość odroczenia płatności. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze usługi konsekwentnie wdrażane są na najpopularniejszej platformie do prowadzenia sklepów internetowych w Polsce – komentuje Łukasz Dwulit, Head of Klarna Poland. – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak dużym graczem na polskim rynku, jakim jest Shoper. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym elastycznym rozwiązaniom, sklepy oraz klienci korzystający z platformy zyskają nowe możliwości rozwoju i dokonywania zakupów dostosowanych do ich potrzeb − dodaje.
Klarna działa w Polsce od 2021 roku. Globalnie z rozwiązań oferowanych przez wywodzący się ze Szwecji fintech korzysta już ponad 150 mln użytkowników na 23 rynkach - od początku czerwca płatności z Klarną dostępne są również dla kupujących i sprzedających w Rumunii.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.