Film o „Dobrym Stażu w Żabce” nagrodzony!
Brązową Tarczę na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zdobyła produkcja zrealizowana wspólnie przez Grupę Żabka i Fundację Samodzielni Robinsonowie. Film przedstawiający projekt „Dobry Staż w Żabce” wyróżniony został w kategorii "Biznes”. Jury Konkursu doceniło nie tylko estetykę realizacji 5-minutowego klipu, ale przede wszystkim tematykę, która w sposób poruszający i inspirujący zwraca uwagę na najważniejsze obecnie problemy społeczne. Do tegorocznej, VIII edycji konkursu zakwalifikowało się w sumie 41 filmów.
„Dobry Staż w Żabce” to zarówno tytuł filmu, jak i nazwa programu realizowanego wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Skierowany jest on do młodzieży z instytucji opieki zastępczej. Grupa Żabka razem ze swoimi franczyzobiorcami umożliwia młodym osobom udział w płatnych stażach w sklepach, a tym samym daje im szansę na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz ułatwia start w życie zawodowe. Inicjatywa realizowana jest od 7 lat. Do tej pory odbyło się już ponad 22 tys. godzin stażowych, czyli w sumie 280 staży, trwających od 2 tygodni do 3 miesięcy. Franczyzobiorcy Żabki, którzy chcą zaopiekować się stażystami, przechodzą szkolenie, prowadzone przez przedstawiciela Fundacji i zyskują miano mentora. Młodzież otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Nad przebiegiem staży czuwa również opiekun wyznaczony przez Fundację Samodzielnych Robinsonów.
Bohaterami filmu „Dobry Staż w Żabce” są tegoroczne stażystki oraz ich mentorki i mentorzy. Przedstawione są ich historie, pasje i marzenia. W filmie można zobaczyć, na czym polega ich praca podczas stażu i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiały się zmierzyć, jakie osobiste bariery pokonać i z którymi nowymi umiejętnościami zawodowymi ruszą dalej w świat. Reżyserią i montażem filmu zajęła się poznańska agencja 8image.
– Niezmiernie cieszy nas nagroda przyznana filmowi o naszym programie „Dobry Staż w Żabce”. To dla nas potwierdzenie, że nasze działania w ramach Strategii Zaangażowania Społecznego, mające na celu zapewnienie lepszej jakości życia społecznościom lokalnym, w tym wyrównywanie szans na rynku pracy, są dostrzegane i doceniane. Dzięki programowi młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym zyskuje szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Dziękujemy naszym franczyzobiorcom – mentorom, za aktywne angażowanie się w ten program i dzielenie ze stażystami swoją wiedzą i umiejętnościami – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.
Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizowany jest przez Fundację Res Severa w Poznaniu. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów. Zwycięzców konkursu ogłoszono 29 września 2023 roku.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.