Film o „Dobrym Stażu w Żabce” nagrodzony!
Brązową Tarczę na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zdobyła produkcja zrealizowana wspólnie przez Grupę Żabka i Fundację Samodzielni Robinsonowie. Film przedstawiający projekt „Dobry Staż w Żabce” wyróżniony został w kategorii "Biznes”. Jury Konkursu doceniło nie tylko estetykę realizacji 5-minutowego klipu, ale przede wszystkim tematykę, która w sposób poruszający i inspirujący zwraca uwagę na najważniejsze obecnie problemy społeczne. Do tegorocznej, VIII edycji konkursu zakwalifikowało się w sumie 41 filmów.
„Dobry Staż w Żabce” to zarówno tytuł filmu, jak i nazwa programu realizowanego wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Skierowany jest on do młodzieży z instytucji opieki zastępczej. Grupa Żabka razem ze swoimi franczyzobiorcami umożliwia młodym osobom udział w płatnych stażach w sklepach, a tym samym daje im szansę na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz ułatwia start w życie zawodowe. Inicjatywa realizowana jest od 7 lat. Do tej pory odbyło się już ponad 22 tys. godzin stażowych, czyli w sumie 280 staży, trwających od 2 tygodni do 3 miesięcy. Franczyzobiorcy Żabki, którzy chcą zaopiekować się stażystami, przechodzą szkolenie, prowadzone przez przedstawiciela Fundacji i zyskują miano mentora. Młodzież otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Nad przebiegiem staży czuwa również opiekun wyznaczony przez Fundację Samodzielnych Robinsonów.
Bohaterami filmu „Dobry Staż w Żabce” są tegoroczne stażystki oraz ich mentorki i mentorzy. Przedstawione są ich historie, pasje i marzenia. W filmie można zobaczyć, na czym polega ich praca podczas stażu i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiały się zmierzyć, jakie osobiste bariery pokonać i z którymi nowymi umiejętnościami zawodowymi ruszą dalej w świat. Reżyserią i montażem filmu zajęła się poznańska agencja 8image.
– Niezmiernie cieszy nas nagroda przyznana filmowi o naszym programie „Dobry Staż w Żabce”. To dla nas potwierdzenie, że nasze działania w ramach Strategii Zaangażowania Społecznego, mające na celu zapewnienie lepszej jakości życia społecznościom lokalnym, w tym wyrównywanie szans na rynku pracy, są dostrzegane i doceniane. Dzięki programowi młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym zyskuje szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Dziękujemy naszym franczyzobiorcom – mentorom, za aktywne angażowanie się w ten program i dzielenie ze stażystami swoją wiedzą i umiejętnościami – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.
Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizowany jest przez Fundację Res Severa w Poznaniu. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów. Zwycięzców konkursu ogłoszono 29 września 2023 roku.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.