Film o „Dobrym Stażu w Żabce” nagrodzony!
Brązową Tarczę na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zdobyła produkcja zrealizowana wspólnie przez Grupę Żabka i Fundację Samodzielni Robinsonowie. Film przedstawiający projekt „Dobry Staż w Żabce” wyróżniony został w kategorii "Biznes”. Jury Konkursu doceniło nie tylko estetykę realizacji 5-minutowego klipu, ale przede wszystkim tematykę, która w sposób poruszający i inspirujący zwraca uwagę na najważniejsze obecnie problemy społeczne. Do tegorocznej, VIII edycji konkursu zakwalifikowało się w sumie 41 filmów.
„Dobry Staż w Żabce” to zarówno tytuł filmu, jak i nazwa programu realizowanego wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Skierowany jest on do młodzieży z instytucji opieki zastępczej. Grupa Żabka razem ze swoimi franczyzobiorcami umożliwia młodym osobom udział w płatnych stażach w sklepach, a tym samym daje im szansę na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz ułatwia start w życie zawodowe. Inicjatywa realizowana jest od 7 lat. Do tej pory odbyło się już ponad 22 tys. godzin stażowych, czyli w sumie 280 staży, trwających od 2 tygodni do 3 miesięcy. Franczyzobiorcy Żabki, którzy chcą zaopiekować się stażystami, przechodzą szkolenie, prowadzone przez przedstawiciela Fundacji i zyskują miano mentora. Młodzież otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Nad przebiegiem staży czuwa również opiekun wyznaczony przez Fundację Samodzielnych Robinsonów.
Bohaterami filmu „Dobry Staż w Żabce” są tegoroczne stażystki oraz ich mentorki i mentorzy. Przedstawione są ich historie, pasje i marzenia. W filmie można zobaczyć, na czym polega ich praca podczas stażu i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiały się zmierzyć, jakie osobiste bariery pokonać i z którymi nowymi umiejętnościami zawodowymi ruszą dalej w świat. Reżyserią i montażem filmu zajęła się poznańska agencja 8image.
– Niezmiernie cieszy nas nagroda przyznana filmowi o naszym programie „Dobry Staż w Żabce”. To dla nas potwierdzenie, że nasze działania w ramach Strategii Zaangażowania Społecznego, mające na celu zapewnienie lepszej jakości życia społecznościom lokalnym, w tym wyrównywanie szans na rynku pracy, są dostrzegane i doceniane. Dzięki programowi młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym zyskuje szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Dziękujemy naszym franczyzobiorcom – mentorom, za aktywne angażowanie się w ten program i dzielenie ze stażystami swoją wiedzą i umiejętnościami – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.
Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizowany jest przez Fundację Res Severa w Poznaniu. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów. Zwycięzców konkursu ogłoszono 29 września 2023 roku.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.