Komunikaty PR

Foodcom rozwija biznes chemiczny

2023-08-25  |  08:00
Biuro prasowe

Przemysł chemiczny w Polsce z roku na rok odnotowuje coraz większe zainteresowanie jako sektor kluczowy dla rozwoju całej gospodarki. Dostrzegając rosnący potencjał tego rynku, firma handlowa Foodcom S.A. poszerza swoje portfolio o kolejne produkty z tej branży.

Perspektywiczny sektor

Sektor chemiczny jest jednym z czterech kluczowych obszarów działalności Foodcom S.A., która swoją obecność na rynku rozpoczynała od transakcji w branży mleczarskiej i roślinnej. Na przestrzeni lat asortyment powiększał się o dodatki do żywności, witaminy czy pasze. Z kolei pierwsze półrocze 2023 roku to dla spółki dynamiczny rozwój także w sektorze FMCG. Teraz do listy oferty handlowej firmy dołączają surowce chemiczne stosowane jako rozpuszczalniki m.in. farb, lakierów, tworzyw sztucznych, żywic czy środków czyszczących. Pomagają rozpuszczać żywice, pigmenty i spoiwa, umożliwiają równomierne rozprowadzanie i schnięcie, zapewniając tym samym odpowiednią konsystencję produktów. Szersze zastosowanie surowców chemicznych można znaleźć na stronie: https://foodcom.pl/product-category/chemia-industrialna/

- Dzięki doświadczeniu w branży handlu oraz gruntownej znajomości rynku chemicznego jesteśmy w stanie skutecznie reagować na zmieniające się na nim trendy i oczekiwania klientów, których liczba zapytań o surowce z tej branży stale rośnie. Powiększanie portfolio oraz wyznaczanie nowych kierunków ekspansji jest więc naturalnym krokiem w stronę rozwoju naszej firmy i poszerzaniu jej zasięgu, zarówno w kontekście oferty, jak i rynków zagranicznych – mówi Łukasz Klażyński, Partner w firmie handlowej Foodcom S.A.

Wzrost przemysłu chemicznego

Ostatnia dekada pokazuje, że branża chemiczna jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów polskiego rynku. Średnioroczna dynamika wzrostu sprzedaży sektora chemicznego w latach 2009-2021 wyniosła 4,9% - wynika z danych GUS. W 2021 roku sprzedaż przemysłu chemicznego osiągnęła wartość 341,3 mld zł, co stanowi 16,9% sprzedanej produkcji przemysłu ogółem w kraju (w porównaniu do 2020 roku oznacza to wzrost o około 39%).

W podziale na kluczowe segmenty tego rynku, do wyrobów o najwyższej wartości produkcji sprzedanej należą: wyroby z gumy i tworzyw sztucznych (125,6 mld zł), paliwa i produkty rafinacji ropy naftowej (69,2 mld zł), chemikalia i wyroby chemiczne (54,2 mld zł), wyroby farmaceutyczne (27,5 mld zł).

- Wiele gałęzi przemysłu nie funkcjonowałoby, gdyby nie surowce i półprodukty dostarczane przez przemysł chemiczny. Wyroby chemiczne są bazą dla produktów znajdujących zastosowanie zarówno w innych gałęziach gospodarki tj. produkcja żywności, przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, budownictwo, jak i w codziennym życiu - farmaceutyki, detergenty, farby – dodaje Łukasz Klażyński.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się
Handel Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
2024-12-20 | 14:00

Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!

Warszawska Reduta jest pierwszym i jedynym obiektem w stolicy, w którym klienci znajdą zarówno supermarket Biedronka, jak i hipermarket Carrefour. Dzięki połączeniu dwóch

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.