INNOSHIP rozpoczyna współpracę z DEICHMANN, by optymalizować proces wysyłki
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Innoship, firma należąca do Grupy Alsendo, będąca liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania dostawami w modelu SaaS, nawiązała współpracę z międzynarodowym gigantem sprzedaży detalicznej obuwia, firmą DEICHMANN na kilku rynkach europejskich. To strategiczne partnerstwo stanowi ważny krok w rozwoju handlu regionalnego oraz technologii do zarządzania procesami wysyłkowymi.
Współpraca między firmami to wynik prowadzonego na szeroką skalę procesu przetargowego, w którym firma Innoship zademonstrowała swoje kompetencje, doświadczenie i najnowocześniejszą technologię. Podjęte działania ze strony DEICHMANN w zakresie transformacji biznesu online oraz omnichannel wynikały z potrzeby usprawnienia procesów wysyłkowych, poprawy doświadczeń użytkowników oraz wdrożenia funkcji szybszej integracji nowych przewoźników.
“Rozległe kompetencje techniczne i doskonałe zrozumienie naszych potrzeb, zadecydowały o rozpoczęciu współpracy z firmą Innoship” - stwierdza Sven Senkbeil Product Owner Fulfillment Solution w firmie DEICHMANN. “Szukaliśmy strategicznego partnera zdolnego do dostarczania najnowocześniejszych technologii do zarządzania dostawami, płynnej integracji oraz podejścia zorientowanego na użytkowniku. Duch współpracy, zaangażowanie i innowacyjność firmy Innoship idealnie pasowały do naszej wizji.”
Współpraca obejmuje kilka kluczowych obszarów, w tym:
Szybsze wejście na rynek - wraz z rozwojem branży logistycznej i rosnącą potrzebą elastyczności DEICHMANN dąży do szybkiego wdrażania nowych rozwiązań kurierskich.
Innoship zapewnia szybki i stabilny proces integracji, umożliwiając firmie DEICHMANN sprawne i elastyczne działania we współczesnym konkurencyjnym środowisku.
Lepsze doświadczenie użytkownika - nowa platforma umożliwia klientom wybór preferowanych opcji dostawy, spośród szerokiej gamy przewoźników, punktów odbioru i automatów paczkowych. Precyzyjne śledzenie paczek zapewnia klientom możliwość weryfikacji w czasie rzeczywistym drogi doręczenia przesyłki, co przekłada się na pozytywne doświadczenie zakupowe oraz pozakupowe.
Wydajność i stabilność - jedno rozwiązanie integrujące API wielu przewoźników, które dodatkowo usprawnia drukowanie etykiet i generowanie dokumentów wysyłkowych. Skutkuje to bardziej wydajnym procesem wysyłki oraz stabilnym trybem działania.
Redukcja kosztów - platforma Innoship umożliwia obniżenie kosztów wysyłki.
„Z radością dzielę się wiadomością, że firma DEICHMANN dołączyła do naszej rodziny klientów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią ich transformacyjnej podróży" - mówi Dan Ungureanu, współzałożyciel i kierownik ds. rozwoju biznesu w Innoship. "Wraz z firmą DEICHMANN kształtujemy cyfrową przyszłość, aby usprawnić procesy wysyłkowe na wielu rynkach".

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.