Komunikaty PR

Jedenasty N-Park polskiej firmy Napollo otwiera się w Olkuszu

2023-11-20  |  15:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

22 listopada firma Napollo otworzy kolejny N-Park. To jeden z największych parków handlowych w portfolio tej firmy.

Nowy N-Park w Olkuszu ma powierzchnię aż 16 tys. mkw. Wśród blisko 30 najemców znajdują takie popularne marki jak Biedronka, Sinsay, Woolworth, Media Expert, Dealz, Apart, Rossmann, Stokrotka, C&A, 4F, Martes Sport, Pepco czy Empik. W grudniu otworzy się również market budowlany Castorama.

Wygodne zakupy blisko domu – ta idea od lat przyświeca naszym parkom handlowym i taki też będzie nowy N-Park w Olkuszu. W skład tenant-mix wchodzą najpopularniejsze marki odzieżowe, spożywcze, z branży elektronicznej, a także beauty. Dodatkowo, dzięki dogodnej lokalizacji i położeniu w pobliżu drogi krajowej nr 94 łączącej Kraków z Katowicami, zakupy w N-Parku stają się jeszcze bardziej dostępne nie tylko dla mieszkańców Olkusza, ale i okolicznych miejscowości – mówi Krzysztof Elsner, członek zarządu ds. inwestycji komercyjnych w Grupie NAPOLLO. Dodaje także, że strefa oddziaływania N-Parku obejmuje od 15 do 30 tys. osób korzystających z oferty codziennych zakupów po drodze do domu lub pracy, a same parki handlowe Napollo są alternatywą dla rozbudowanych galerii handlowych w centrach miast.

Przy pasażu handlowym znajduje się parking z 325 miejscami parkingowymi, a także z ładowarkami do pojazdów elektrycznych i wiatami dla rowerów. N-Park w Olkuszu jest wyposażony w pompy ciepła, a na dachu znajdują się panele fotowoltaiczne.

Uroczystość otwarcia

Oficjalne otwarcie nowego N-Parku odbędzie się 22 listopada. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 od przecięcia wstęgi. W programie przewidziano występy lokalnych artystów, atrakcje dla dzieci, a także koncert wokalisty Stachursky’ego. Mieszkańcy Olkusza będą mogli również skorzystać z atrakcyjnych rabatów przygotowanych przez najemców.

Nowoczesne parki handlowe

N-Park w Olkuszu jest drugim parkiem handlowym Napollo otwartym w tym roku na terenie Polski. Jesienią rozpoczęła się budowa obiektu w Tarnobrzegu, a do końca roku inwestor chce ruszyć jeszcze z realizacją N-Parku w Gostyniu. Równolegle planowana jest rozbudowa już funkcjonujących parków handlowych – otwartego w tym roku w Piotrkowie Trybunalskim oraz działającego przy ulicy Maślickiej we Wrocławiu. Do końca roku Napollo spodziewa się otrzymać również pozwolenia na budowę dwóch obiektów w aglomeracji warszawskiej – w Magdalence i Gołkowie.

Obecnie skupiamy się przede wszystkim na rozbudowaniu powierzchni GLA, a niekoniecznie na zwiększaniu liczby obiektów. Można powiedzieć, że przewyższamy średnią branżową pod względem metrów kwadratowych GLA, choć liczba N-parków może być mniejsza – mówi Krzysztof Elsner.

Inwestorem N-Parków jest polska firma Napollo, która od wielu lat realizuje projekty komercyjne i mieszkaniowe. Napollo jest również właścicielem trzech galerii handlowych: Galerii Renova w Warszawie, Galerii Grodova w Grodzisku Mazowieckim oraz Galerii Piastova w Gnieźnie. Napollo należy do Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Kontakt dla mediów:

Natalia Jaros
PR EXPERT
+48 535 551 626
njaros@prexpert.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Lidl ponownie wyposaża polskie szkoły w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów” Biuro prasowe
2023-11-28 | 12:30

Lidl ponownie wyposaża polskie szkoły w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”

19 listopada zakończyła się druga edycja akcji „Szkoły Pełne Talentów”, w którą zaangażowało się ponad 10 300 polskich szkół. Rozdano imponującą
Handel Lagardère Travel Retail w Polsce świętuje 25 lat działalności – i zapowiada nowe
2023-11-28 | 12:00

Lagardère Travel Retail w Polsce świętuje 25 lat działalności – i zapowiada nowe

25 lat temu otworzył drzwi pierwszy sklep Inmedio w Polsce, rewolucjonizując zakupy prasowe, które dotąd robiło się w kioskach. Dla spółki Lagardère Travel Retail,
Handel Marnowanie żywności w sklepach spożywczych – wyniki ankiety Grupy Eurocash
2023-11-28 | 12:00

Marnowanie żywności w sklepach spożywczych – wyniki ankiety Grupy Eurocash

Nawet połowa wyrzucanych produktów w sklepach spożywczych to owoce i warzywa, a najczęstszym powodem wyrzucania żywności jest jej psucie się wraz z upływem czasu  – wynika

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Miasta coraz bardziej narażone na zmiany klimatu. Potrzebne są zmiany koncepcji urbanistycznej i sposobu projektowania

Wszechobecna betonoza i asfalt w miastach potęgują ekstremalne zjawiska pogodowe, wynikające ze zmian klimatu. Według raportu „Innowacyjne miasta” ThinkCo i Otodom prawie 60 proc. miast liczących ok. 300 tys. mieszkańców jest obecnie narażonych na co najmniej jeden z sześciu rodzajów klęsk żywiołowych: cyklony, susze, powodzie, trzęsienia ziemi, osuwiska i erupcje wulkanów. Dlatego zrównoważony rozwój i przygotowanie miast na skutki wynikające ze zmian klimatycznych jest dziś centralnym zagadnieniem miejskich polityk.

Handel

W 2024 roku polska gospodarka ma przyspieszyć, ale globalne otoczenie będzie ten proces utrudniać. Wiele zależy też od decyzji nowego rządu

Według różnych prognoz PKB naszego kraju wzrośnie w przyszłym roku o około 3 proc. Prognozowanie jest jednak obarczone dużym marginesem błędu ze względu na liczne niewiadome i wyzwania. Nie wiadomo, jak w obliczu spowolnienia w Niemczech i całej strefie euro poradzą sobie polscy eksporterzy, inwestycje są na niskim poziomie w relacji do PKB i w ostatnich latach ich udział spadał, a na konsumpcję wpływ będą miały decyzje, jakie podejmie nowy rząd ws. stawek podatkowych czy tarcz antyinflacyjnych. To, co dla przedsiębiorstw istotne, to przewidywalne otoczenie prawno-podatkowe.

Ochrona środowiska

Rekordowe zainteresowanie wdrażaniem nowych technologii wśród polskich rolników. Rolnictwo 4.0 pozwala im zoptymalizować produkcję i obniżać koszty

Nowe technologie i rozwiązania cyfrowe mają coraz większe zastosowanie w rolnictwie. Dzięki nim procesy rolnicze są bardziej wydajne, efektywne i zrównoważone, a rolnik jest w stanie zautomatyzować swoją pracę i obniżyć jej koszt. Popularność takich rozwiązań będzie rosnąć, ponieważ – wraz ze zmianami klimatycznymi – zwiększa się też zapotrzebowanie na coraz bardziej wydajne i przyjazne środowisku systemy uprawy roślin i hodowli zwierząt. Rolnictwo 4.0 dobrze wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. W polskich gospodarstwach implementacja tej koncepcji przebiega jednak dość wolno, choć wśród rodzimych rolników zainteresowanie wdrażaniem nowoczesnych technologii jest rekordowe, co obrazuje listopadowy nabór ARiMR zakończony raptem po trzech dniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.