Koniec rozbudowy jednego z pierwszych centrów handlowych w Łodzi
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
W Łodzi zakończyła się rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna. W efekcie prowadzonych prac, tuż przy istniejącym od lat i zmodernizowanym niedawno obiekcie, powstał nowoczesny park handlowy. Pod jego dachem kupujący mogą znaleźć aż 4 sklepy wielkopowierzchniowe popularnych marek.
Swój lokal, w najnowszym koncepcie handlowym, uruchomiła tu należąca do LPP SA znana sieć Sinsay. Z nowym formatem do łódzkiego parku weszła także sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo. W obiekcie znalazły się również dwie popularne w Polsce sieci non-food – Action oraz KiK, który debiutuje w Łodzi z pierwszym sklepem w nowym koncepcie.
– Sfinalizowana w zaledwie 9 miesięcy rozbudowa to ważny krok w rozwoju Nowej Górnej. Dzięki niej w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zyskaliśmy nie tylko w pełni skomercjalizowany park handlowy, ale także mieliśmy możliwość stworzenia atrakcyjnego konsumencko kompleksu convenience, na który dziś składają się dwa obiekty handlowe – mówi Karolina Nitowska, Leasing Director w Greenman Poland.
– Tym samym nie tylko umocniliśmy ofertę i pozycję inwestycji na regionalnym rynku, ale także stworzyliśmy mieszkańcom Łodzi i okolic miejsce, które sprzyja szybkim, wygodnym i codziennym zakupom dla całych rodzin – dodaje. Ale nie tylko oferta sprzyja codziennym zakupom przy ul. Kolumny w Łodzi.
Także charakter tej przestrzeni. Do każdego ze sklepów w retail parku można wejść wprost z ulicy. Wokół jednokondygnacyjnego budynku powstała setka nowych miejsc parkingowych. Samo Centrum Nowa Górna położone jest zaledwie kilkanaście metrów od otwartego właśnie obiektu, co ułatwia zakupy w obu miejscach.
– Trend lokalności zakupów nakręca rozwój segmentu convenience. Konsumenci chcą mieć dziś pod ręką, ale też na niewielkiej powierzchni, wszystkie swoje ulubione marki potrzebne do codziennych zakupów. Format parku handlowego i generalnie convenience zapewnia im tę wygodę oraz – co kluczowe - oszczędność czasu. Rozwój Nowej Górnej wpisuje się w to zjawisko – mówi Karolina Nitowska.
Nowa Górna to już drugi obiekt z portfolio Greenman Poland, który w ostatnim czasie przeszedł tak znaczącą dla swojego rozwoju i pozycji rynkowej rozbudowę. W 2022 roku i 2023 roku w podobny sposób przekształcono Centrum Nowe Bielawy w Toruniu. Tam przy istniejącym od lat obiekcie powstały aż 2 parki handlowe, które w sumie pomieściły 6 sklepów wielkopowierzchniowych, m.in. Action, Sinsay, Komfort i Maxi Zoo.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.