Lidl Polska z nagrodą Top Employer 2024
Lidl Polska otrzymał prestiżową nagrodę „Top Employer 2024” za wyjątkową troskę
o pracownika.
Niezależny The Top Employers Institute co roku certyfikuje najlepszych pracodawców na świecie. Lidl Polska otrzymał tę nagrodę już 11 razy, co sprawia, że sieć jest jednym z najlepszych pracodawców w kraju. W 2024 roku po raz pierwszy Lidl został uhonorowany certyfikatem Top Employer we wszystkich 31 krajach, w których działają sklepy sieci, a ponadto otrzymał także siódme odznaczenie Top Employer Europe.
Jestem dumny, że nasza firma została w tym roku uhonorowana tytułem Top Employer
we wszystkich krajach, w których Lidl prowadzi działalność. To dla nas bardzo ważne, aby zapewnić pracownikom Lidl jak najlepsze środowisko pracy dla realizacji osobistych celów, podejmowania odpowiedzialności, wyrównywania szans, pracy w zespole oraz osiągania wspólnie jak najlepszych rezultatów – podkreśla Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Lidl Polska.
Firmy posiadające certyfikat Top Employer zobowiązują się do stawiania swoich pracowników w samym centrum działalności biznesowej i oferowania im wyjątkowego środowiska pracy.
The Top Employers Institute analizuje przedsiębiorstwa na podstawie informacji zawartych
w kwestionariuszu dotyczącym najlepszych praktyk HR. Obejmuje on 6 kategorii
i 20 obszarów HR, takich jak strategia kadrowa, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia, wellbeing oraz różnorodność i włączenie społeczne.
Co to znaczy być Top Employer?
Dla Lidla atrakcyjne środowisko pracy oznacza, że pracownicy mogą nieustannie się rozwijać, zgodnie ze swoim potencjałem, a jednocześnie utrzymywać balans między życiem zawodowym i prywatnym.
David Plink, CEO The Top Employers Institute, mówi: Wyjątkowe czasy ukazują to, co najlepsze w ludziach, ale też organizacjach. I to właśnie widzieliśmy w tym roku w ramach naszego programu certyfikacji Top Employer: doskonałe wyniki laureatów Top Employer 2024. Ci pracodawcy zawsze pokazywali, że zależy im na rozwoju i dobrostanie pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy. Z dumą ogłaszamy tegoroczną grupę Top Employers 2024 – wiodących pracodawców, którzy koncentrują się na ludziach – i cieszymy się z ich sukcesu.
Czym zajmuje się The Top Employers Institute?
The Top Employers Institute to światowa instytucja przyznająca certyfikat za wyróżniające warunki pracownicze. Istnieje już od 30 lat. Dzięki programowi certyfikacji umożliwia przedsiębiorstwom ocenę i poprawę warunków pracy. The Top Employers Institute uhonorował w tym roku 2300 najlepszych pracodawców w 122 krajach/regionach, na pięciu kontynentach. Łącznie laureaci Top Employer wpływają pozytywnie na życie ponad 9 000 000 pracowników na całym świecie.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.