Lidl Polska z nagrodą Top Employer 2024
Lidl Polska otrzymał prestiżową nagrodę „Top Employer 2024” za wyjątkową troskę
o pracownika.
Niezależny The Top Employers Institute co roku certyfikuje najlepszych pracodawców na świecie. Lidl Polska otrzymał tę nagrodę już 11 razy, co sprawia, że sieć jest jednym z najlepszych pracodawców w kraju. W 2024 roku po raz pierwszy Lidl został uhonorowany certyfikatem Top Employer we wszystkich 31 krajach, w których działają sklepy sieci, a ponadto otrzymał także siódme odznaczenie Top Employer Europe.
Jestem dumny, że nasza firma została w tym roku uhonorowana tytułem Top Employer
we wszystkich krajach, w których Lidl prowadzi działalność. To dla nas bardzo ważne, aby zapewnić pracownikom Lidl jak najlepsze środowisko pracy dla realizacji osobistych celów, podejmowania odpowiedzialności, wyrównywania szans, pracy w zespole oraz osiągania wspólnie jak najlepszych rezultatów – podkreśla Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Lidl Polska.
Firmy posiadające certyfikat Top Employer zobowiązują się do stawiania swoich pracowników w samym centrum działalności biznesowej i oferowania im wyjątkowego środowiska pracy.
The Top Employers Institute analizuje przedsiębiorstwa na podstawie informacji zawartych
w kwestionariuszu dotyczącym najlepszych praktyk HR. Obejmuje on 6 kategorii
i 20 obszarów HR, takich jak strategia kadrowa, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia, wellbeing oraz różnorodność i włączenie społeczne.
Co to znaczy być Top Employer?
Dla Lidla atrakcyjne środowisko pracy oznacza, że pracownicy mogą nieustannie się rozwijać, zgodnie ze swoim potencjałem, a jednocześnie utrzymywać balans między życiem zawodowym i prywatnym.
David Plink, CEO The Top Employers Institute, mówi: Wyjątkowe czasy ukazują to, co najlepsze w ludziach, ale też organizacjach. I to właśnie widzieliśmy w tym roku w ramach naszego programu certyfikacji Top Employer: doskonałe wyniki laureatów Top Employer 2024. Ci pracodawcy zawsze pokazywali, że zależy im na rozwoju i dobrostanie pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy. Z dumą ogłaszamy tegoroczną grupę Top Employers 2024 – wiodących pracodawców, którzy koncentrują się na ludziach – i cieszymy się z ich sukcesu.
Czym zajmuje się The Top Employers Institute?
The Top Employers Institute to światowa instytucja przyznająca certyfikat za wyróżniające warunki pracownicze. Istnieje już od 30 lat. Dzięki programowi certyfikacji umożliwia przedsiębiorstwom ocenę i poprawę warunków pracy. The Top Employers Institute uhonorował w tym roku 2300 najlepszych pracodawców w 122 krajach/regionach, na pięciu kontynentach. Łącznie laureaci Top Employer wpływają pozytywnie na życie ponad 9 000 000 pracowników na całym świecie.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.