Meble TYLKO z dofinansowaniem EBI
Lepont
Bagatela 10/8
00-585 Warszawa
joanna|lepont.pl| |joanna|lepont.pl
898 898 898
https://www.lepont.pl/
Marka meblowa TYLKO to jeden z najcenniejszych polskich startupów ostatnich lat. Od 2015 roku firma sprzedała ponad 200 tysięcy mebli, głównie w Europie Zachodniej. Dzięki możliwości personalizacji aż 95% z nich to unikatowe egzemplarze. Jesienią tego roku firma oficjalnie zadebiutowała w Polsce, ale dzięki uzyskanemu właśnie dofinansowaniu myśli już o podbiciu kolejnych rynków.
Umowa pomiędzy TYLKO a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na kwotę 7,5 mln euro umożliwi m.in. dalsze prace nad innowacyjnym oprogramowaniem do projektowania i wizualizacji mebli. Inwestycję EBI wspiera program Komisji Europejskiej InvestEU w ramach wsparcia dla technologii przyszłości.
TYLKO, czyli rewolucja w branży meblarskiej
Założyciele TYLKO, czyli Hanna Kokczyńska, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda i Benjamin Kuna, w 2015 roku zrewolucjonizowali dotychczasowy sposób produkcji oraz dystrybucji mebli. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii klient w prosty sposób samodzielnie projektuje mebel, a także ma możliwość sprawdzenia, jak będzie się on prezentował w przeznaczonym dla niego pomieszczeniu. Marka jest bardzo doceniana za granicą, m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
Meble mają ponadczasowe wzornictwo i są wykonane z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów. Dzięki systemowi “click” można je łatwo złożyć, a także zdemontować bez utraty jakości. W przypadku uszkodzeń TYLKO jest też w stanie w ciągu kilku dni wyprodukować i wysłać uszkodzone elementy, bo każdy sprzedany mebel ma kopię cyfrową. Wszystko z myślą o tym, by służyły przez wiele lat.
— Według dostępnych danych co roku w Europie jest wyrzucanych około 11 mln ton mebli, a w USA nawet 60 mln ton. TYLKO ma inne podejście. Chcemy, by nasze meble podróżowały z ich właścicielem po kolejnych domach, a nawet były przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli tak, jak to robiono dawniej. Rozwiązania, które proponujemy są zgodne z proekologicznymi wartościami. Nasza firma również prowadzona jest wg strategii zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsi na rynku mebli już w tym roku opublikowaliśmy raport ESG zgodny z najnowszymi standardami Komisji Europejskiej, choć na ten moment nie jest to jeszcze konieczne - komentuje Hanna Kokczyńska, współzałożycielka TYLKO.
Dofinansowanie EBI szansą na dalszy rozwój i ekspansję
TYLKO cały czas inwestuje w modyfikacje konfiguratora do projektowania mebli, a także w aplikację umożliwiającą ich wizualizację 3D w pomieszczeniu. Ma też ambicję dalszej ekspansji zagranicznej. Finansowanie EBI jest więc kluczowe do realizacji tych planów.
– Długoterminowe wsparcie EBI, czyli największego inwestora w Europie to dla TYLKO kolejny kamień milowy w 9-letniej historii firmy, a także szansa na zbudowanie globalnego biznesu, który będzie zgodny z naszymi wartościami. Przede wszystkim pozwoli nam przyspieszyć prace nad nowymi technologiami, a także wprowadzeniem kolejnych produktów do oferty. Zyskujemy też możliwość korzystania z ekspertyz i sieci kontaktów EBI – podsumowuje Mikołaj Molenda, współzałożyciel TYLKO.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.