Meble TYLKO z dofinansowaniem EBI
Lepont
Bagatela 10/8
00-585 Warszawa
joanna|lepont.pl| |joanna|lepont.pl
898 898 898
https://www.lepont.pl/
Marka meblowa TYLKO to jeden z najcenniejszych polskich startupów ostatnich lat. Od 2015 roku firma sprzedała ponad 200 tysięcy mebli, głównie w Europie Zachodniej. Dzięki możliwości personalizacji aż 95% z nich to unikatowe egzemplarze. Jesienią tego roku firma oficjalnie zadebiutowała w Polsce, ale dzięki uzyskanemu właśnie dofinansowaniu myśli już o podbiciu kolejnych rynków.
Umowa pomiędzy TYLKO a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na kwotę 7,5 mln euro umożliwi m.in. dalsze prace nad innowacyjnym oprogramowaniem do projektowania i wizualizacji mebli. Inwestycję EBI wspiera program Komisji Europejskiej InvestEU w ramach wsparcia dla technologii przyszłości.
TYLKO, czyli rewolucja w branży meblarskiej
Założyciele TYLKO, czyli Hanna Kokczyńska, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda i Benjamin Kuna, w 2015 roku zrewolucjonizowali dotychczasowy sposób produkcji oraz dystrybucji mebli. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii klient w prosty sposób samodzielnie projektuje mebel, a także ma możliwość sprawdzenia, jak będzie się on prezentował w przeznaczonym dla niego pomieszczeniu. Marka jest bardzo doceniana za granicą, m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
Meble mają ponadczasowe wzornictwo i są wykonane z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów. Dzięki systemowi “click” można je łatwo złożyć, a także zdemontować bez utraty jakości. W przypadku uszkodzeń TYLKO jest też w stanie w ciągu kilku dni wyprodukować i wysłać uszkodzone elementy, bo każdy sprzedany mebel ma kopię cyfrową. Wszystko z myślą o tym, by służyły przez wiele lat.
— Według dostępnych danych co roku w Europie jest wyrzucanych około 11 mln ton mebli, a w USA nawet 60 mln ton. TYLKO ma inne podejście. Chcemy, by nasze meble podróżowały z ich właścicielem po kolejnych domach, a nawet były przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli tak, jak to robiono dawniej. Rozwiązania, które proponujemy są zgodne z proekologicznymi wartościami. Nasza firma również prowadzona jest wg strategii zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsi na rynku mebli już w tym roku opublikowaliśmy raport ESG zgodny z najnowszymi standardami Komisji Europejskiej, choć na ten moment nie jest to jeszcze konieczne - komentuje Hanna Kokczyńska, współzałożycielka TYLKO.
Dofinansowanie EBI szansą na dalszy rozwój i ekspansję
TYLKO cały czas inwestuje w modyfikacje konfiguratora do projektowania mebli, a także w aplikację umożliwiającą ich wizualizację 3D w pomieszczeniu. Ma też ambicję dalszej ekspansji zagranicznej. Finansowanie EBI jest więc kluczowe do realizacji tych planów.
– Długoterminowe wsparcie EBI, czyli największego inwestora w Europie to dla TYLKO kolejny kamień milowy w 9-letniej historii firmy, a także szansa na zbudowanie globalnego biznesu, który będzie zgodny z naszymi wartościami. Przede wszystkim pozwoli nam przyspieszyć prace nad nowymi technologiami, a także wprowadzeniem kolejnych produktów do oferty. Zyskujemy też możliwość korzystania z ekspertyz i sieci kontaktów EBI – podsumowuje Mikołaj Molenda, współzałożyciel TYLKO.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.