Mikołajkowa „Paczka z uśmiechem” od Żabki dla pacjentów poznańskich szpitali
600 prezentów mikołajkowych trafiło w ręce pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych. „Paczka z uśmiechem” to coroczna wspólna inicjatywa Grupy Żabka, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz policjantów z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Upominki zostały najpierw własnoręcznie przygotowane przez pracowników firmy, jak i poznańskich funkcjonariuszy, by następnie 6 grudnia Mikołaj w asyście niecodziennych elfów wręczył je pacjentom Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.
– To dla nas wyjątkowa akcja. Wywołujemy uśmiech na twarzach najmłodszych, którzy ten szczególny czas spędzają w szpitalnych łóżkach. Takie drobne gesty pomagają im zapomnieć o trudach codzienności. Już po raz czwarty w akcję zaangażowało się kilkudziesięciu naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego przygotowywali z najwyższą starannością 600 paczek – mówi Katarzyna Przewęzikowska, menedżerka ds. relacji zewnętrznych i CSR. – Jako organizacja nie tylko zachęcamy pracowników do niesienia pomocy, ale przede wszystkim dajemy im do tego przestrzeń. Cieszymy się, że nasza Centrala w Poznaniu kolejny rok z rzędu zamieniła się w prawdziwą „Wioskę Mikołaja” – dodaje.
„Paczka z uśmiechem” to inicjatywa skierowana oczywiście głównie do małych pacjentów poznańskich szpitali, ale także przynosząca dużo radości ich opiekunom oraz personelowi medycznemu. Co tu dużo mówić, dzień staje się piękniejszy, gdy rozpoczyna go pokaz nieoznakowanych radiowozów, z których wysiadają Mikołaj i ekipa jego elfów. W role te wcielili się policjanci z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Następnie przebrany za Mikołaja policjant, w asyście umundurowanych funkcjonariuszy, odwiedził szpitalne oddziały, aby obdarować dzieci przygotowanymi specjalnie z tej okazji upominkami. Uśmiechom i zabawie nie było końca.
– Ten dzień dla nas, policjantów z Poznania, już na stałe wpisał się w coroczny grudniowy kalendarz. To wyjątkowy czas, pełen emocji i wzruszeń. Na parę chwil odkładamy swoje codzienne obowiązki, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. To dla nas największa nagroda. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy już czwarty raz. To w zasadzie już tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty, rozmowy i zdjęcia z policyjnym Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieść i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na święta, to zostawiliśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzymy, że ich marzenia się spełnią! Cieszymy się, że możemy sprawić im radość kolejny rok z rzędu! – podkreśla mł.asp. Łukasz Paterski, oficer prasowy KMP w Poznaniu.

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.