Mikołajkowa „Paczka z uśmiechem” od Żabki dla pacjentów poznańskich szpitali
600 prezentów mikołajkowych trafiło w ręce pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych. „Paczka z uśmiechem” to coroczna wspólna inicjatywa Grupy Żabka, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz policjantów z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Upominki zostały najpierw własnoręcznie przygotowane przez pracowników firmy, jak i poznańskich funkcjonariuszy, by następnie 6 grudnia Mikołaj w asyście niecodziennych elfów wręczył je pacjentom Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.
– To dla nas wyjątkowa akcja. Wywołujemy uśmiech na twarzach najmłodszych, którzy ten szczególny czas spędzają w szpitalnych łóżkach. Takie drobne gesty pomagają im zapomnieć o trudach codzienności. Już po raz czwarty w akcję zaangażowało się kilkudziesięciu naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego przygotowywali z najwyższą starannością 600 paczek – mówi Katarzyna Przewęzikowska, menedżerka ds. relacji zewnętrznych i CSR. – Jako organizacja nie tylko zachęcamy pracowników do niesienia pomocy, ale przede wszystkim dajemy im do tego przestrzeń. Cieszymy się, że nasza Centrala w Poznaniu kolejny rok z rzędu zamieniła się w prawdziwą „Wioskę Mikołaja” – dodaje.
„Paczka z uśmiechem” to inicjatywa skierowana oczywiście głównie do małych pacjentów poznańskich szpitali, ale także przynosząca dużo radości ich opiekunom oraz personelowi medycznemu. Co tu dużo mówić, dzień staje się piękniejszy, gdy rozpoczyna go pokaz nieoznakowanych radiowozów, z których wysiadają Mikołaj i ekipa jego elfów. W role te wcielili się policjanci z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Następnie przebrany za Mikołaja policjant, w asyście umundurowanych funkcjonariuszy, odwiedził szpitalne oddziały, aby obdarować dzieci przygotowanymi specjalnie z tej okazji upominkami. Uśmiechom i zabawie nie było końca.
– Ten dzień dla nas, policjantów z Poznania, już na stałe wpisał się w coroczny grudniowy kalendarz. To wyjątkowy czas, pełen emocji i wzruszeń. Na parę chwil odkładamy swoje codzienne obowiązki, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. To dla nas największa nagroda. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy już czwarty raz. To w zasadzie już tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty, rozmowy i zdjęcia z policyjnym Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieść i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na święta, to zostawiliśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzymy, że ich marzenia się spełnią! Cieszymy się, że możemy sprawić im radość kolejny rok z rzędu! – podkreśla mł.asp. Łukasz Paterski, oficer prasowy KMP w Poznaniu.

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.