Mikołajkowa „Paczka z uśmiechem” od Żabki dla pacjentów poznańskich szpitali
600 prezentów mikołajkowych trafiło w ręce pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych. „Paczka z uśmiechem” to coroczna wspólna inicjatywa Grupy Żabka, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz policjantów z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Upominki zostały najpierw własnoręcznie przygotowane przez pracowników firmy, jak i poznańskich funkcjonariuszy, by następnie 6 grudnia Mikołaj w asyście niecodziennych elfów wręczył je pacjentom Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.
– To dla nas wyjątkowa akcja. Wywołujemy uśmiech na twarzach najmłodszych, którzy ten szczególny czas spędzają w szpitalnych łóżkach. Takie drobne gesty pomagają im zapomnieć o trudach codzienności. Już po raz czwarty w akcję zaangażowało się kilkudziesięciu naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego przygotowywali z najwyższą starannością 600 paczek – mówi Katarzyna Przewęzikowska, menedżerka ds. relacji zewnętrznych i CSR. – Jako organizacja nie tylko zachęcamy pracowników do niesienia pomocy, ale przede wszystkim dajemy im do tego przestrzeń. Cieszymy się, że nasza Centrala w Poznaniu kolejny rok z rzędu zamieniła się w prawdziwą „Wioskę Mikołaja” – dodaje.
„Paczka z uśmiechem” to inicjatywa skierowana oczywiście głównie do małych pacjentów poznańskich szpitali, ale także przynosząca dużo radości ich opiekunom oraz personelowi medycznemu. Co tu dużo mówić, dzień staje się piękniejszy, gdy rozpoczyna go pokaz nieoznakowanych radiowozów, z których wysiadają Mikołaj i ekipa jego elfów. W role te wcielili się policjanci z Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu. Następnie przebrany za Mikołaja policjant, w asyście umundurowanych funkcjonariuszy, odwiedził szpitalne oddziały, aby obdarować dzieci przygotowanymi specjalnie z tej okazji upominkami. Uśmiechom i zabawie nie było końca.
– Ten dzień dla nas, policjantów z Poznania, już na stałe wpisał się w coroczny grudniowy kalendarz. To wyjątkowy czas, pełen emocji i wzruszeń. Na parę chwil odkładamy swoje codzienne obowiązki, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. To dla nas największa nagroda. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy już czwarty raz. To w zasadzie już tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty, rozmowy i zdjęcia z policyjnym Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieść i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na święta, to zostawiliśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzymy, że ich marzenia się spełnią! Cieszymy się, że możemy sprawić im radość kolejny rok z rzędu! – podkreśla mł.asp. Łukasz Paterski, oficer prasowy KMP w Poznaniu.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.