Nagroda za przełomową zgrzewarkę do tacek Ishida
Ishida QX-500 zwyciężyła w kategorii Innowacyjnych Maszyn Pakujących w tegorocznym konkursie PPMA Awards, który wyróżnia najlepsze osiągnięcia w projektowaniu i produkcji sprzętu pakującego w Wielkiej Brytanii. Nagroda Innovative Packaging Machinery (Innowacyjne Maszyny Pakujące) przyznawana jest firmom, które opracowały lub przyjęły rozwiązanie prowadzące do znacznej poprawy wydajności i/lub redukcji kosztów.
Jednym z najważniejszych aspektów opracowania urządzenia Ishida QX-500 jest to, że zgrzewarka do tacek została stworzona jako bezpośrednia odpowiedź na informacje zwrotne od globalnych klientów i partnerów firmy. Pokazywały one zapotrzebowanie na kompaktową zgrzewarkę do tacek, którą można łatwo dostosować do nowych i istniejących linii pakujących, oferującą doskonałą jakość zgrzewania i wysoką przepustowość, a jednocześnie pomagającą firmom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
QX-500 zapewnia 66% wzrost prędkości cyklu, 44% redukcję masy, 46% redukcję rozmiaru i 50% redukcję zużycia energii. Oznacza to, że nowa zgrzewarka do tacek zapewnia niezmiennie wysokiej jakości zgrzewy, znacznie zmniejsza ilość odpadów i zapewnia skokową zmianę wydajności.
Aby spełnić różnorodne wymagania dotyczące produktów i formatów opakowań, zgrzewarka do tacek oferuje różne opcje zgrzewania – tylko zgrzew, przepłukiwanie gazem, MAP, folia stretch i skinpack – w szerokiej gamie wzorów i materiałów tacek, w tym z tworzyw sztucznych, tektury i formatów nadających się do recyklingu. Urządzenie jest w stanie wykonać do 25 cykli na minutę tylko dla zgrzewania i do 17 cykli na minutę dla MAP i jest dostępne także ze zintegrowanym kodowaniem folii, mieszaniem gazów i zintegrowanym systemem próżniowym.
Ponieważ klienci jako główne wyzwanie określili dostępną przestrzeń fabryczną, projekt QX-500 koncentrował się na zmniejszeniu rozmiaru i wagi wszystkich głównych podsystemów zgrzewarki tacek, aby zapewnić wysoką wydajność przy minimalnej powierzchni maszyny. Pozwala to firmom uzyskać wysoki zwrot z inwestycji na często ograniczonej powierzchni.
Ponadto, każdy komponent maszyny został indywidualnie oceniony pod kątem generowania śladu węglowego, a w razie potrzeby wybrano alternatywne materiały, przyczyniające się do zmniejszenia wpływu na środowisko. Zastosowanie wysoce wydajnej technologii serwomotorów minimalizuje zużycie energii i koszty eksploatacji, a QX-500 monitoruje zużycie energii podczas produkcji, aby upewnić się, że działa w najbardziej energooszczędnym trybie.
Konstrukcja QX-500 również koncentrowała się na maksymalizacji jakości i wygody dla konsumentów. Nowa technologia "IntelliSeal" firmy Ishida (zgłoszona do opatentowania) zapewnia doskonałą integralność uszczelnienia, wydłużając tym samym okres przydatności do spożycia i zapewniając jednocześnie łatwość otwierania. System stale mierzy siłę zgrzewania zgrzewarki tacek, aby zoptymalizować ciśnienie, temperaturę i czas zgrzewania dla każdego cyklu. Dzięki temu QX-500 może dostosować się do każdego formatu opakowania.
W fabryce unikalny system wymiany oprzyrządowania pozwala na ich wymianę w ciągu dziesięciu minut, podczas gdy nowy system dostarczania i przenoszenia tacek zapewnia płynną obsługę tacek i produktu, zapewniając maksymalną dokładność uszczelnienia i przenoszenie produktu bez rozlania.
"Zdobycie nagrody PPMA jest wyjątkowym osiągnięciem i hołdem dla wszystkich, którzy pracowali nad rozwojem tej przełomowej zgrzewarki do tacek." – powiedział Steve Jones, dyrektor marketingu Ishida Europe.
"Zrozumienie oraz reagowanie na potrzeby i obawy klientów zawsze było kluczowe dla programów rozwoju nowych produktów Ishida. Pozytywna reakcja, jaką otrzymaliśmy przy okazji premiery QX-500, pokazuje wartość tego podejścia, a nagroda Innovative Packaging Machinery Award jest doskonałym podsumowaniem tego niezwykle udanego projektu".
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria.
Tel: 22 715 52 53
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
Źródło: Ishida
O marce Ishida:
Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.
Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.
Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.
Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.