Nagroda za przełomową zgrzewarkę do tacek Ishida
Ishida QX-500 zwyciężyła w kategorii Innowacyjnych Maszyn Pakujących w tegorocznym konkursie PPMA Awards, który wyróżnia najlepsze osiągnięcia w projektowaniu i produkcji sprzętu pakującego w Wielkiej Brytanii. Nagroda Innovative Packaging Machinery (Innowacyjne Maszyny Pakujące) przyznawana jest firmom, które opracowały lub przyjęły rozwiązanie prowadzące do znacznej poprawy wydajności i/lub redukcji kosztów.
Jednym z najważniejszych aspektów opracowania urządzenia Ishida QX-500 jest to, że zgrzewarka do tacek została stworzona jako bezpośrednia odpowiedź na informacje zwrotne od globalnych klientów i partnerów firmy. Pokazywały one zapotrzebowanie na kompaktową zgrzewarkę do tacek, którą można łatwo dostosować do nowych i istniejących linii pakujących, oferującą doskonałą jakość zgrzewania i wysoką przepustowość, a jednocześnie pomagającą firmom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
QX-500 zapewnia 66% wzrost prędkości cyklu, 44% redukcję masy, 46% redukcję rozmiaru i 50% redukcję zużycia energii. Oznacza to, że nowa zgrzewarka do tacek zapewnia niezmiennie wysokiej jakości zgrzewy, znacznie zmniejsza ilość odpadów i zapewnia skokową zmianę wydajności.
Aby spełnić różnorodne wymagania dotyczące produktów i formatów opakowań, zgrzewarka do tacek oferuje różne opcje zgrzewania – tylko zgrzew, przepłukiwanie gazem, MAP, folia stretch i skinpack – w szerokiej gamie wzorów i materiałów tacek, w tym z tworzyw sztucznych, tektury i formatów nadających się do recyklingu. Urządzenie jest w stanie wykonać do 25 cykli na minutę tylko dla zgrzewania i do 17 cykli na minutę dla MAP i jest dostępne także ze zintegrowanym kodowaniem folii, mieszaniem gazów i zintegrowanym systemem próżniowym.
Ponieważ klienci jako główne wyzwanie określili dostępną przestrzeń fabryczną, projekt QX-500 koncentrował się na zmniejszeniu rozmiaru i wagi wszystkich głównych podsystemów zgrzewarki tacek, aby zapewnić wysoką wydajność przy minimalnej powierzchni maszyny. Pozwala to firmom uzyskać wysoki zwrot z inwestycji na często ograniczonej powierzchni.
Ponadto, każdy komponent maszyny został indywidualnie oceniony pod kątem generowania śladu węglowego, a w razie potrzeby wybrano alternatywne materiały, przyczyniające się do zmniejszenia wpływu na środowisko. Zastosowanie wysoce wydajnej technologii serwomotorów minimalizuje zużycie energii i koszty eksploatacji, a QX-500 monitoruje zużycie energii podczas produkcji, aby upewnić się, że działa w najbardziej energooszczędnym trybie.
Konstrukcja QX-500 również koncentrowała się na maksymalizacji jakości i wygody dla konsumentów. Nowa technologia "IntelliSeal" firmy Ishida (zgłoszona do opatentowania) zapewnia doskonałą integralność uszczelnienia, wydłużając tym samym okres przydatności do spożycia i zapewniając jednocześnie łatwość otwierania. System stale mierzy siłę zgrzewania zgrzewarki tacek, aby zoptymalizować ciśnienie, temperaturę i czas zgrzewania dla każdego cyklu. Dzięki temu QX-500 może dostosować się do każdego formatu opakowania.
W fabryce unikalny system wymiany oprzyrządowania pozwala na ich wymianę w ciągu dziesięciu minut, podczas gdy nowy system dostarczania i przenoszenia tacek zapewnia płynną obsługę tacek i produktu, zapewniając maksymalną dokładność uszczelnienia i przenoszenie produktu bez rozlania.
"Zdobycie nagrody PPMA jest wyjątkowym osiągnięciem i hołdem dla wszystkich, którzy pracowali nad rozwojem tej przełomowej zgrzewarki do tacek." – powiedział Steve Jones, dyrektor marketingu Ishida Europe.
"Zrozumienie oraz reagowanie na potrzeby i obawy klientów zawsze było kluczowe dla programów rozwoju nowych produktów Ishida. Pozytywna reakcja, jaką otrzymaliśmy przy okazji premiery QX-500, pokazuje wartość tego podejścia, a nagroda Innovative Packaging Machinery Award jest doskonałym podsumowaniem tego niezwykle udanego projektu".
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria.
Tel: 22 715 52 53
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
Źródło: Ishida
O marce Ishida:
Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.
Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.
Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.
Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.