Otwarcie ostatniego Popeyesa w 2023. Znów w Warszawie
Zaczęło się we Wrocławiu, potem przyszła pora na Szczecin, a na ostatniej prostej - na podbój stolicy. Maraton debiutów Popeyes zakończy 14 grudnia uroczystym otwarciem restauracji w Blue City. To kolejna szansa, by zdobyć jeden z trzech rocznych voucherów na kultową kanapkę Chicken Sandwich, która tak zelektryzowała w ostatnich miesiącach mieszkańców stolicy.
Popeyes w Blue City to piąta restauracja, którą otwieramy w Polsce i zarazem ostatnia w tym roku. Planujemy zakończyć ten rok z przytupem, w naszym Popeyesowym stylu – ma być głośno, kolorowo i przede wszystkim smacznie - zapowiada Jakub Aleksandrowicz, Dyrektor Marketingu Popeyes CEE.
I wszystko wskazuje, że tak właśnie będzie. Otwarcie Popeyes na Ochocie uświetni muzyka na żywo - oczywiście będą to rytmy Nowego Orleanu, bo mimo że od otwarcia pierwszej restauracji minie wkrótce 52 lata, Popeyes pozostał wierny smakom i tradycjom Luizjany, z której się wywodzi.
Marynowany aż przez 12 godzin w mieszance przypraw Cajun kurczak podbił już serca ludzi na całym świecie, teraz zaś przyszedł czas na Polskę. Po 5 miesiącach od otwarcia pierwszego lokalu, wygląda na to, że się udało - zainteresowanie bynajmniej nie maleje, a Popeyes dorobił się już rzeszy stałych bywalców.
Otwarcie lokalu w Blue City nie tylko urozmaici ofertę gastronomiczną centrum handlowego, gdzie można spróbować m.in. kuchni tajskiej, włoskiej, japońskiej, bliskowschodniej, ale i wyboru pierogów, burgerów i ryb (o deserach nie wspominając), ale i ułatwi mieszkańcom dzielnic takich jak Ochota, Włochy czy Wola spróbowanie potraw z serca Luizjany bez wyprawy na drugi kontynent - lub chociaż koniec miasta.
Oprócz wspomnianej kanapki Chicken Sandwich, którą spokojnie można określić mianem kultowej, warto spróbować choćby frytek Cajun Fries w specjalnej mieszance przypraw, domowego colesława z białej i czerwonej kapusty czy Louisiana Wings - skrzydełek glazurowanych w słodko-ostrym sosie Voodoo. A to tylko niektóre ciekawe pozycje z menu Popeyesa.
Podczas czwartkowego otwarcia restauracji zlokalizowanej na poziomie +2 w Blue City nie zabraknie szansy na zgarnięcie rocznych voucherów na kanapki Chicken Sandwich. Dostaną je trzy pierwsze osoby, które ustawią się w kolejce przed lokalem 14 grudnia.
Mimo że uroczyste otwarcie zostało zaplanowane na godzinę 10, tego dnia podwoje Blue City otworzą się już o 6. Można przewidzieć, że chętnych nie zabraknie, zważywszy, że przy okazji poprzednich inauguracji lokali marki, zdarzały się osoby, które by wygrać voucher czekały kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt godzin. Dodatkowo dla 50 osób, którym nie uda się zgarnąć “abonamentu” przewidziano po darmowej kanapce
Jedno jest pewne - tego dnia nikt nie obejdzie się smakiem, obsługujemy od 10 do 22. Przy okazji warto zajrzeć na odbywający się w tym czasie w Blue City Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można nabyć ozdoby do domu, drobne upominki i dania kuchni regionalnych (choć akurat nie z Luizjany).
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.