„Paczka z uśmiechem” od Żabki dla pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych
Uśmiech dziecka? Bezcenny! Aby wywołać go na twarzach małych pacjentów dwóch poznańskich szpitali, Żabka we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA, obdarowała ich prezentami z okazji mikołajek. Pracownicy firmy i policjanci wspólnie przygotowali 600 paczek. W role Mikołaja i jego elfów wcielili się funkcjonariusze Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu i 6 grudnia odwiedzili pacjentów Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.
To już trzecia edycja wspólnej akcji mikołajkowej. Inicjatywa skierowana do małych pacjentów poznańskich szpitali, sprawia radość nie tylko dzieciakom, ale także przynosi dużo uśmiechu ich rodzicom oraz personelowi medycznemu.
- Dbamy o dobrostan najmłodszych, którzy w czasie mikołajek przebywają w szpitalach i nie zawsze mają możliwość otrzymania prezentu. Dlatego po raz kolejny w tym roku kilkudziesięciu wolontariuszy z Żabki wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA oraz funkcjonariuszami Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu zorganizowało akcję, w ramach której aż 600 paczek trafiło dla dzieci z poznańskich szpitali. Takie gesty pomagają dzieciom zapomnieć na chwilę o kłopotach, a dla nas jest to olbrzymia radość, by móc w ten sposób pomagać – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.
Mikołajkowa akcja rozpoczęła się o 9:00. Policjanci z Referatu Interwencyjnego w Poznaniu odwiedzili najpierw najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, następnie zawitali do dzieci hospitalizowanych w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Przyjazd policyjnego zaprzęgu Św. Mikołaja i jego Elfów rozpoczął się pokazem nieoznakowanych radiowozów. Następnie policjant przebrany za Mikołaja, w asyście umundurowanych funkcjonariuszy, udał się na oddziały, aby obdarować dzieci przygotowanymi specjalnie z tej okazji upominkami.
– Szczęście i radość na twarzach dzieci to największa satysfakcja z podejmowanych inicjatyw, w tym i tych z okazji Mikołajek. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów po raz kolejny we współpracy z Żabką czynnie włączyli się do akcji – dodaje Hanna Wachowiak, członkini IPA Poznań.
– Ten dzień również dla nas samych jest wyjątkowy. Odkładamy wtedy swoje codzienne obowiązki na bok, a policjanci z Grupy Realizacyjnej nie gonią za przestępcami tylko poprzez swoje działanie wywołujemy uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy od trzech. To już dla nas niemal tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty i zdjęcia z Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieźć i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na Święta, zostawialiśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, wierząc, że ich marzenia się spełnią. Cieszymy się, że możemy sprawić im radość – podkreśla podkom. Marta Mróz Oficer Prasowy KMP Poznań.
Paczki mikołajkowe przygotowane zostały w ramach wolontariatu pracowniczego. Przez trzy dni, w Centrali Grupy Żabka, zarówno pracownicy firmy, jak i policjanci pakowali 600 upominków dla podopiecznych poznańskich szpitali. W lobby biurowca stworzono prawdziwą „Wioskę św. Mikołaja”.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.