Komunikaty PR

Rusza II edycja kierunku „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”

2024-02-19  |  11:00
Biuro prasowe

Żabka Polska, we współpracy ze Szkołami policealnymi TEB Edukacja, w 2023 r. powołała program nauczania „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem ruszyły zapisy na kolejny nabór! Kurs ma formułę online, a rozpoczęcie drugiej edycji planowane jest na marzec br. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu „Studium Przedsiębiorczości” sieci Żabka.

„ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest dwusemestralnym kursem, który w dziesięć miesięcy pozwala uczestnikom zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansowania oraz zarządzania własną działalnością gospodarczą. Poruszane są m.in. takie aspekty, jak kwestie prawne, podatkowe, informatyczne, analiza konkurencji i tworzenie biznesplanu, organizacja działalności, a także budowanie wizerunku i marketing. Część modułów poświęcona jest również działalności w modelu franczyzowym. Formuła online pozwala uczęszczać na kierunek bez względu na miejsce zamieszkania. Zajęcia mają przede wszystkim formę ćwiczeń i poprzedzane są wykładami z części teoretycznej. Pierwsza edycja kursu realizowana jest od października ub. r. Wśród słuchaczy są osoby, którym zależy na zawodowej niezależności oraz chcą pracować na własny rachunek.

W Żabce od dawna dostrzegamy potrzebę zwiększania świadomości oraz potencjału w zakresie przedsiębiorczości. W naszych działaniach kładziemy nacisk na podnoszenie umiejętności w tym obszarze wśród ludzi młodych oraz tych, którzy mają motywację do założenia własnej firmy, ale zależy im na podniesieniu własnych kompetencji. Potrzeba uruchomienia naboru na drugą edycję kursu dowodzi tego, że w Polsce nie brakuje przedsiębiorczych osób, które chciałyby otworzyć działalność i pragną się należycie do tego przygotować. Cieszymy się na kontynuację współpracy z TEB Edukacja, w ramach której nasi eksperci będą mogli dzielić się ze studentami wiedzą i naszym wieloletnim doświadczeniem w zakresie franczyzy i prowadzenia swojego biznesu – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. organizacyjnych w Żabka Polska.

Ciągły rozwój jest niezbędnym elementem bycia przedsiębiorcą. Dlaczego też, aby poszerzać swoją wiedzę biznesową, zdecydowałam się na udział w kursie „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Najbardziej wartościowe są dla mnie spotkania poświęcone aspektom prawnym, finansowym czy zarządzaniu ludźmi. Poza kursem, organizowanym przez Żabkę we współpracy z TEB Edukacja, korzystam także regularnie z bazy wiedzy ze szkoleniami oferowanymi franczyzobiorcom przez sieć, a także uczestniczę w Akademii Przedsiębiorczości prowadzonej w partnerstwie z Politechniką Warszawską – podkreśla Bohdana Holub, franczyzobiorczyni sklepu Żabka z Krakowa.

TEB Edukacja posiada swoje oddziały w 46 miastach w Polsce. Z oferty edukacyjnej ich placówek skorzystało dotychczas ponad 200 tysięcy osób w różnym wieku.

W TEB Edukacji nieustannie monitorujemy potrzeby rynku pracy i dostosowujemy ofertę naszych szkół do aktualnych oczekiwań słuchaczy. Dlatego entuzjastycznie podchodzimy do współpracy z partnerami takimi jak Żabka – będącymi liderami w swojej branży. Uważamy, że połączenie nauki i biznesu przynosi naszym słuchaczom ogrom korzyści. Kierunek „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest tego najlepszym przykładem. Osoby, które podjęły na nim naukę, mogą czerpać wiedzę od wykładowców-praktyków. Wzmacniają swoje kompetencje w wielu obszarach – od finansów, przez IT, po komunikację marketingową. Dzięki czemu są wszechstronnie przygotowane do tego, by rozwijać swoją działalność biznesową. W TEB Edukacji zależy nam na tym, żeby nauka była dostępna dla wszystkich, a dodatkowym atutem kierunku ABC Biznesu jest to, że prowadzony jest online. W dzisiejszych czasach to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, a dla wielu osób (które nie mogły podjąć nauki np. ze względu na miejsce zamieszkania) jedyna opcja, by zawalczyć o swoją karierę i przyszłość – mówi Katarzyna Chybińska, dyrektor ds. rozwoju i partnerstwa, TEB Edukacja.

Absolwenci II edycji kursu „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, a także dyplom ukończenia kierunku sygnowany przez TEB Edukacja i Żabka Polska.

Więcej informacji i zapisy: https://teb.pl/kierunki/d/abc-biznesu-podstawy-wlasnej-dzialalnosci-online/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel W sieci to Niemiec, Hiszpan i Francuz najwięcej wydają u Polaka Biuro prasowe
2024-08-23 | 09:30

W sieci to Niemiec, Hiszpan i Francuz najwięcej wydają u Polaka

Rosnąca globalizacja zmniejsza znaczenie barier geograficznych, co odczuwają również sprzedający w Internecie. Trend handlu transgranicznego zyskuje na popularności wśród
Handel Nie tylko niskie ceny – Lidl Polska to także komfortowe warunki pracy
2024-08-22 | 15:10

Nie tylko niskie ceny – Lidl Polska to także komfortowe warunki pracy

Lidl Polska to jedna z wiodących sieci handlowych na polskim rynku, która kojarzy się z jakościowymi produktami w atrakcyjnych cenach. Sieć jest także miejscem pracy dla blisko 27 tys.
Handel Packeta intensyfikuje rozwój na rynkach Europy
2024-08-22 | 14:00

Packeta intensyfikuje rozwój na rynkach Europy

    Packeta, wiodąca globalna platforma logistyczna dla e-commerce, kontynuuje dynamiczny rozwój sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Z-BOX w Europie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.