Rusza II edycja kierunku „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”
Żabka Polska, we współpracy ze Szkołami policealnymi TEB Edukacja, w 2023 r. powołała program nauczania „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem ruszyły zapisy na kolejny nabór! Kurs ma formułę online, a rozpoczęcie drugiej edycji planowane jest na marzec br. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu „Studium Przedsiębiorczości” sieci Żabka.
„ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest dwusemestralnym kursem, który w dziesięć miesięcy pozwala uczestnikom zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansowania oraz zarządzania własną działalnością gospodarczą. Poruszane są m.in. takie aspekty, jak kwestie prawne, podatkowe, informatyczne, analiza konkurencji i tworzenie biznesplanu, organizacja działalności, a także budowanie wizerunku i marketing. Część modułów poświęcona jest również działalności w modelu franczyzowym. Formuła online pozwala uczęszczać na kierunek bez względu na miejsce zamieszkania. Zajęcia mają przede wszystkim formę ćwiczeń i poprzedzane są wykładami z części teoretycznej. Pierwsza edycja kursu realizowana jest od października ub. r. Wśród słuchaczy są osoby, którym zależy na zawodowej niezależności oraz chcą pracować na własny rachunek.
– W Żabce od dawna dostrzegamy potrzebę zwiększania świadomości oraz potencjału w zakresie przedsiębiorczości. W naszych działaniach kładziemy nacisk na podnoszenie umiejętności w tym obszarze wśród ludzi młodych oraz tych, którzy mają motywację do założenia własnej firmy, ale zależy im na podniesieniu własnych kompetencji. Potrzeba uruchomienia naboru na drugą edycję kursu dowodzi tego, że w Polsce nie brakuje przedsiębiorczych osób, które chciałyby otworzyć działalność i pragną się należycie do tego przygotować. Cieszymy się na kontynuację współpracy z TEB Edukacja, w ramach której nasi eksperci będą mogli dzielić się ze studentami wiedzą i naszym wieloletnim doświadczeniem w zakresie franczyzy i prowadzenia swojego biznesu – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. organizacyjnych w Żabka Polska.
– Ciągły rozwój jest niezbędnym elementem bycia przedsiębiorcą. Dlaczego też, aby poszerzać swoją wiedzę biznesową, zdecydowałam się na udział w kursie „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Najbardziej wartościowe są dla mnie spotkania poświęcone aspektom prawnym, finansowym czy zarządzaniu ludźmi. Poza kursem, organizowanym przez Żabkę we współpracy z TEB Edukacja, korzystam także regularnie z bazy wiedzy ze szkoleniami oferowanymi franczyzobiorcom przez sieć, a także uczestniczę w Akademii Przedsiębiorczości prowadzonej w partnerstwie z Politechniką Warszawską – podkreśla Bohdana Holub, franczyzobiorczyni sklepu Żabka z Krakowa.
TEB Edukacja posiada swoje oddziały w 46 miastach w Polsce. Z oferty edukacyjnej ich placówek skorzystało dotychczas ponad 200 tysięcy osób w różnym wieku.
– W TEB Edukacji nieustannie monitorujemy potrzeby rynku pracy i dostosowujemy ofertę naszych szkół do aktualnych oczekiwań słuchaczy. Dlatego entuzjastycznie podchodzimy do współpracy z partnerami takimi jak Żabka – będącymi liderami w swojej branży. Uważamy, że połączenie nauki i biznesu przynosi naszym słuchaczom ogrom korzyści. Kierunek „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest tego najlepszym przykładem. Osoby, które podjęły na nim naukę, mogą czerpać wiedzę od wykładowców-praktyków. Wzmacniają swoje kompetencje w wielu obszarach – od finansów, przez IT, po komunikację marketingową. Dzięki czemu są wszechstronnie przygotowane do tego, by rozwijać swoją działalność biznesową. W TEB Edukacji zależy nam na tym, żeby nauka była dostępna dla wszystkich, a dodatkowym atutem kierunku ABC Biznesu jest to, że prowadzony jest online. W dzisiejszych czasach to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, a dla wielu osób (które nie mogły podjąć nauki np. ze względu na miejsce zamieszkania) jedyna opcja, by zawalczyć o swoją karierę i przyszłość – mówi Katarzyna Chybińska, dyrektor ds. rozwoju i partnerstwa, TEB Edukacja.
Absolwenci II edycji kursu „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, a także dyplom ukończenia kierunku sygnowany przez TEB Edukacja i Żabka Polska.
Więcej informacji i zapisy: https://teb.pl/kierunki/d/abc-biznesu-podstawy-wlasnej-dzialalnosci-online/
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.