Rynek artykułów świątecznych: nowe trendy i przyszłość branży
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Rynek artykułów świątecznych, obejmujący produkcję i sprzedaż produktów związanych ze świętami, przyciąga obecnie uwagę. Poznaj najważniejsze trendy i prognozy na przyszłość z przeglądem rynku firmy MarketHub.
Wyzwania rynku artykułów świątecznych
Obecny trend inflacyjny stwarza wyzwanie dla branży artykułów świątecznych. Wzrost kosztów produkcji może wpłynąć na ceny detaliczne, a elastyczność w reagowaniu na preferencje klientów dotyczące zakupów online staje się kluczowa.
Trendy kształtujące rynek
Współczesny rynek artykułów świątecznych ewoluuje pod wpływem kluczowych trendów konsumenckich:
- E-commerce i media społecznościowe: Zanik granic między handlem online a mediowymi trendami staje się kluczowym czynnikiem rozwoju rynku.
- Świadomość ekologiczna: Preferencje klientów zmieniają krajobraz produkcji w stronę ekologii.
- Personalizacja i minimalizm: Klienci poszukują prostych, spersonalizowanych produktów.
Polskie miasta dominują w rankingu jarmarków świątecznych
Polskie miasta, w tym Kraków, Wrocław i Poznań, odnoszą sukcesy na światowej scenie jarmarków świątecznych. Brytyjski ranking uwzględniający m.in. czas trwania, popularność w mediach społecznościowych czy ilość zapytań w wyszukiwarce Google, potwierdza, że polskie lokalizacje cieszą się zarówno uznaniem turystów, jak i mieszkańców, co sprawia, że stanowią atrakcyjne miejsce dla sprzedawców i producentów.
***
Jeśli chcesz zgłębić temat rynku artykułów świątecznych, zachęcamy do zapoznania się z pełnym przeglądem rynku przygotowanym przez firmę MarketHub, dostępnym pod adresem www.markethub.pl/analiza-rynku-artykulow-swiatecznych

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.