Sklep oczami klienta

Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
W obliczu rosnącej konkurencji na rynku detalicznym, audyty sprzedażowe stanowią niezawodne narzędzie w rękach przedsiębiorców.
Ich celem nie jest jedynie zwiększenie obrotów, ale również podniesienie jakości doświadczenia zakupowego klientów. Wnikliwe analizy skupiają się na detalach, szczególnie na komunikacji, prezentacji asortymentu oraz rozmieszczeniu produktów. Doktor Marek Borowiński, ekspert w tej dziedzinie, podkreśla wagę spojrzenia na sklep oczami kupującego. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu nieocenionemu narzędziu oraz poznamy perspektywę eksperta, który wzbogacił swoje doświadczenia o amerykańskie praktyki, by wspierać rodzimych przedsiębiorców w osiąganiu sukcesu na konkurencyjnym rynku handlowym.
Odkrywanie potencjału sklepów
Audyty sprzedażowe stanowią fundament sukcesu dla właścicieli sklepów detalicznych. Ich głównym celem jest nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także podniesienie jakości doświadczenia zakupowego klientów. Dobrze zrobiony audyt nie ogranicza się jedynie do analizy liczbowych wskaźników, lecz wnikliwej analizie każdego detalu, skupiając szczególną uwagę na komunikacji w sklepie, prezentacji asortymentu oraz rozmieszczeniu produktów na półkach. Jak zauważa doktor Borowiński:
„Podchodzę do analizy sklepu oczami kupującego, starannie badając każdy element, który może mieć wpływ na jakość jego doświadczenia zakupowego. Ponadto, jako ekspert dokładnie oceniam strategię marketingową sklepu, zapewniając, że miejsca ekspozycji są odpowiednio dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów.”
Sklep w oczach klienta
Audyty, przeprowadzane przez doktora Marka Borowińskiego, stanowią niezastąpione narzędzie dla właścicieli sklepów, którzy pragną wzmocnić swoją pozycję na rynku. Poprawa komunikacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej sklepu, strategiczne rozmieszczenie asortymentu oraz umiejętne ułożenie towarów przy kasie to tylko niektóre z elementów, które wpływają na wzrost obrotów.
"Wartością audytu jest nie tylko analiza samego sklepu, ale również analiza sklepu z perspektywy klienta. To pozwala na lepsze zrozumienie, jakie czynniki wpływają na jakość doświadczenia zakupowego, a co za tym idzie, na efektywność sprzedaży." – mówi Doktor Marek Borowiński
Amerykańskie doświadczenia w polskiej odsłonie
Doktor Marek Borowiński spędził ostatni rok w Stanach Zjednoczonych co zaowocowało niezwykłym rozwojem jego wiedzy i umiejętności. Adaptując amerykańskie rozwiązania do specyfiki polskiego rynku oraz oczekiwań konsumentów, skupia się na wsparciu rodzimych przedsiębiorców. Jego bogate doświadczenie w przeprowadzaniu audytów, zbudowane na latach praktyki, stanowi solidne fundamenty w jego profesjonalnej działalności. Pomoc, jaką oferuje, obejmuje setki sklepów, a głównym celem jest osiągnięcie sukcesu przez polskich przedsiębiorców. W trakcie pobytu w USA, pozyskał nowe perspektywy w zakresie komunikacji z klientami oraz strategii sprzedażowych.
„To doświadczenie w Stanach Zjednoczonych na zawsze zmieniło moje podejście do optymalizacji sklepów. Nowe techniki i strategie, które poznałem, są teraz w pełni wykorzystywane, by pomóc właścicielom sklepów w Polsce osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe.” – podkreśla Doktor Borowiński
Najbliższe spotkanie z ekspertem
W nadchodzących tygodniach doktor Borowiński będzie aktywnie uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach dedykowanych sektorowi handlowemu, takich jak prestiżowe targi Retail Show w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja dla wszystkich zainteresowanych podniesieniem efektywności swoich sklepów oraz doskonaleniem strategii sprzedażowych. Nie będzie on jedynie uczestnikiem targów, ale także poprowadzi liczne szkolenia i konferencje, w których będzie dzielić się bogatą wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu optymalizacji działalności handlowej.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.