Stangl Technik staje się częścią SPIE
- SPIE Building Solutions niezależny europejski lider rynku usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i komunikacji, dokonał akwizycji Stangl Technik – wiodącego dostawcy w zakresie usług instalacyjnych w mechnanicznej i elektrycznej technice budowlanej.
- Dzięki przejęciu, SPIE wzmacnia swoją pozycję dostawcy usług multitechnicznych i wchodzi na rynek technologii budowalnych w Polsce i Czechach.
- Proces przejęcia Stangl Technik przez SPIE oficjalnie zakończył się 3 sierpnia 2022 r. Do SPIE dołączono dotychczasowe kierownictwo Stangl oraz 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników firmy.
W środę 3 sierpnia 2022 r. sukcesem zakończył się proces przejęcia przez SPIE Building Solutions firmy Stangl Technik. Dzięki tej akwizycji SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych w zakresie techniki budowlanej i umacnia swoją pozycję niezależnego dostawcy usług multitechnicznych na obu rynkach.
Jak podkreśla marka, jest to kolejny – spójny – krok w rozwoju sprawdzonego i udanego modelu biznesowego marki SPIE w Polsce i w Czechach. Dzięki kompetencjom przejętej firmy, SPIE wzmacnia swoją ofertę w zakresie technologii budowlanych.
- SPIE jest dużą i odnoszącą sukcesy firmą. Jestem przekonany, że dzięki zorientowanej na przyszłość wiedzy SPIE znaleźliśmy doskonałe środowisko dla klientów, partnerów i przede wszystkim pracowników firmy Stangl. Jestem bardzo zadowolony, że Stangl stanie się częścią SPIE – mówi Martin Horák, dyrektor zarządzający Stangl Technik.
- Bardzo cieszymy się na kształtowanie przyszłości z dotychczasowym kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami! Dzięki firmie Stangl zyskujemy wiodącą firmę w zakresie usług instalacyjnych w mechanicznej i elektrycznej technice budowlanej. Ta część biznesu pozwoli nam rozszerzyć zakres usług i wzmocnić naszą pozycję jako dostawcy usług w zakresie multitechnicznym – mówi dr Paweł Skowroński, dyrektor oddziału w Europie Centralnej i członek zarządu SPIE Germany & Central Europe.
Jak podkreśla marka, wchłonięcie przez SPIE Stangl Technik to także działanie skoncentrowane na zwiększeniu udziału energii odnawialnych w miksie energetycznym i projektach skoncentrowanych na neutralności klimatycznej. Jest to zdecydowany krok ku rozwojowi rynku w kierunkach ekologii i użytkowości.
- Dzięki naszym usługom SPIE angażuje się w cyfrową i neutralną klimatycznie przyszłość: czy to jako partner w projektach zwiększających udział energii odnawialnych w miksie energetycznym, czy w projektach dotyczących neutralnych klimatycznie budynków, obiektów i infrastruktury. W dziedzinie mechanicznych i elektrycznych usług budowlanych SPIE nie było jeszcze aktywne w Polsce i Czechach. Dlatego bardzo cieszymy się z wzmocnienia w tych dwóch krajach przez firmę Stangl - podsumowuje Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Germany & Central Europe.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.