Tanio… taniej… Lidl! Prezes Lidl Polska po raz pierwszy w podcaście
Lidl Polska zabiera głos w sprawie niskich cen! Prezes Lidl Polska, Włodzimierz Wlaźlak, w najnowszym podcaście „Dobry temat” opowiada o tym, co wpływa na kształtowanie cen przez sieci handlowe i jak łączyć niskie ceny ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Podcast prowadzi Karol Okrasa.
W erze dynamicznego rozwoju cyfrowego świata sukces wymaga nie tylko dostarczania wysokiej jakości produktów, lecz także tworzenia wartościowych relacji z klientami. Krokiem w tym kierunku jest poszukiwanie nowych kanałów komunikacji – jeden z nich stanowi podcast Lidl Polska Dobry temat, z którego można dowiedzieć się więcej o działaniu sieci.
Najnowszy podcast to wyjątkowa okazja, by po raz pierwszy posłuchać Prezesa Lidl Polska Włodzimierza Wlaźlaka. W rozmowie z Karolem Okrasą opowiedział między innymi o gwarancji atrakcyjnych, niskich cen oraz współpracy z polskimi producentami żywności.
Jeżeli wiemy, że w koszyku kilkunastu artykułów ceny w konkurencyjnej sieci potrafią się różnić o 17 złotych, (…) to jest to naprawdę ogromne wydarzenie i zastanawiam się, co klient może w takiej sytuacji czuć, co może myśleć, (…) robiąc zakupy przy po prostu nierównych cenach, przy cenach różnych w zależności nawet od osiedla! To jest dla nas nie do pomyślenia. Obrona z mojej strony jest bardzo prosta: w Lidlu zawsze (…) traktujemy wszystkich klientów tak samo – to jest nasze zobowiązanie wobec wszystkich klientów w Polsce i tak będziemy również działać. Lidl to obietnica uczciwości i uczciwe działanie – mówił w podcaście Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.
Warto podkreślić, że w podcaście Prezes Lidl Polska po raz pierwszy ujawnił wyniki dotyczące eksportu dóbr rolno-spożywczych – dzięki wsparciu sieci Lidl Polska w 2023 roku aż 301 polskich dostawców eksportowało produkty o wartości 6,45 mld zł! Lidl Polska po raz kolejny jest największym eksporterem dóbr rolno-spożywczych w kraju.
Ważnym tematem w rozmowie była także społeczna odpowiedzialność biznesu i działania sieci na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od 2023 r. Lidl realizuje wyjątkowy projekt edukacyjny YOU, w którym udział bierze 300 tys. pracowników ze wszystkich spółek narodowych sieci. Prezes Lidl Polska uchylił także rąbka tajemnicy i podzielił się swoimi pasjami oraz wskazał ulubione produkty z oferty Lidl Polska.
Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości często czuje się bezbronny
Badania IBRIS dotyczące percepcji i spożycia produktów alkoholowych. Piwo z najgorszymi notowaniami i skutkami
Wyniki Black Friday - przeceny kosmetyków do 39%, ale najchętniej kupowaliśmy...
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.