W Łodzi zadebiutuje nowy park handlowy

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Znana jest data otwarcia parku handlowego przy ul. Kolumny 6/36 w Łodzi. Pierwsi klienci zrobią tu zakupy już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia, zapowiada Greenman Poland. Tym samym zakończy się trwająca od lata 2023 roku rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna.
W jej efekcie, tuż przy istniejącym od lat i niedawno zmodernizowanym obiekcie, powstał wolnostojący park handlowy otoczony setką nowych miejsc parkingowych. Pod jego dachem odwiedzający znajdą 4 wielkopowierzchniowe sklepy. Cała inwestycja jest w 100 proc. wynajęta.
Swoje lokale otworzą tu tak znane marki jak: Sinsay, KiK, Maxi Zoo oraz Action. W ofercie Sinsay pojawią się m.in. ubrania i akcesoria dla całej rodziny oraz linie wyposażenia wnętrz. Asortyment sklepu dla zwierząt Maxi Zoo wypełnią natomiast m.in. karmy, przysmaki, zabawki czy akcesoria dla pupili. Na miejscu będzie można też uzyskać poradę i pomoc w doborze produktów.
Całość dopełni propozycja dwóch gigantów segmentu non-food. Action to obecnie najszybciej rozwijająca się w Europie sieć dyskontów niespożywczych. Z kolei KiK znany jest z szerokiej oferty, obejmującej m.in. odzież i dodatki, artykuły gospodarstwa domowego czy dekoracje.
– Nowy park handlowy otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, a to oznacza, że zaczynamy odliczać godziny do otwarcia. Przed sklepami pozostały tylko ostatnie prace związane z towarowaniem. Sam obiekt jest natomiast w pełni ukończony i gotowy do debiutu – mówi Karolina Nitowska, Leasing Director w Greenman Poland.
Dzięki tej rozbudowie, a także zrealizowanej w 2022 roku modernizacji, istniejące od ponad dwóch dekad centrum handlowe przekształcone zostało w nowoczesny kompleks convenience, w którym kupujący znajdą dwa obiekty handlowe i łącznie blisko 50 sklepów, których oferta wzajemnie się dopełnia.
– W rezultacie prowadzonych prac powstało miejsce, które jeszcze bardziej odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności oraz sprzyja codziennym, komfortowym i rodzinnym zakupom, a co najważniejsze – wpisuje się w obecnie panujące w Polsce trendy zakupowe – mówi Karolina Nitowska.
– Już od czwartku przy ul. Kolumny mieszkańcy Łodzi i okolic będą mogli poza codziennymi zakupami, skorzystać z oferty nowych marek, na które czekali w tej lokalizacji – dodaje.
Nowy park handlowy zostanie otwarty o godz. 9.00. Poprzedzi je przecięcie wstęgi z udziałem inwestora oraz zaproszonych gości.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.